صفحه نخست درباره ما ارتباط با ما
 
السلام علیک یا اباعبد الله یابن رسول الله . السلام علیک ایها الشهید بکربلاء
  
السلام علیک یا ابا عبد الله الحسین و علی الارواح التی حلت لفنائک

این کشته به هامون فتاده حسین توست

وین صید دست و پازده در خون خسین توستنقش وحدت آفرین عاشورا در رسانه ها

محرم ماه شهادت و ایثار
حسين بن علي(ع) نواسۀ رسول خدا فرزند حضرت فاطمه(ع) است. هنگامی که حسين(عليه السلام) به دنيا آمد پيامبر (ص) او را در آغوش گرفت، در گوش او اذان گفت طبق حديثي كه آن را احمد حنبل، ابن ماجه، ترمذی، بیهقی و دیگران نقل کرده رسول خدا(ص) فرمود: « حسين از من است و من از حسين! خداوند دوست می دارد كسى را كه حسين را دوست بدارد، حسين فرزندى از فرزندانم است» و نیزبه همين مضمون و با اندك تفاوتى در سنن ترمذى، مسند أحمد حنبل، اسدالغابه و سنن كبراى بيهقى و غيره ذكر شده است
قرآن و امام حسین
پیش در آمد
امام علی فرمودند: یک چهارم قرآن در باره ما اهلبیت نازل گشته است. حاکم حسکانی این خبر را در شواهر التنزیل و دیگران ار طریق مختلف در کتابهایشان نقل کرده اند.
حافظ محب الدین طبری در ذخایر العقبی، این خبر را به نقل از زید بن ارقم، از رسول خدا (ص) نقل می کند که آن حضرت فرمودند: «میان شما دو شیء ارزشمند را به یادگار می گزارم، مادامکه به آن رو متوسل هستید، روی ضلالت و گمراهی را نخواهید دید؛ آن دو از هم جدا نمی گردند تا در حوض بر من وارد شوند. درباره آنها مراقب و مواظب باشید و بنگرید چگونه امانت داری می نمایید.»

نماز امام حسين(عليه السلام)

طنين نواى توحيد :
امام حسين(عليه السلام) پسر على(عليه السلام)، فرزند فاطمه(عليها السلام) وقتى چشم به جهان گشود، نخستين آوايى كه در گوش مباركش طنين انداز گرديد، نواى دل انگيز توحيد و يكتاپرستى بود كه از ميان لبهاى مبارك جدّش رسول خدا(صلى الله عليه وآله) در گوش راست و چپ او زمزمه شد. آواى دلنواز اذان و اقامه در قلب و مغز او نشست، و بدينسان بذر توحيد و يكتا پرستى كه توسط جدّش رسول خدا(صلى الله عليه وآله) در وجود مبارك او كاشته شد و ببار نشست، نماز و ياد خداوند يگانه محبوب او گرديد، تا جايى كه هرچه داشت همه را يكجا در راه خداوند فدا كرد.

امام حسين(عليه السلام) كاردان اصلاح طلب

اگر به خطبه هاى امام حسين(عليه السلام) كه در راه مدينه تا كربلا ايراد فرموده است نگاه كنيم، به خوبى در مى يابيم كه آن حضرت بارها سخن از كاردانى و اصلاح طلبى خويش به ميان آورده و يزيد را جوانك نادان و فساد انگيز خوانده است، چنانكه آن حضرت در پاسخ وليد كه از امام مى خواست تا با يزيد بيعت نمايد فرمود: "ايها الامير انّا اهل بيت النبّوة و معدن الرّسالة و مختلف الملائكة...; اى امير! ما خاندان نبوت و معدن رسالت و ميزبان فرشته هاى آسمانى هستيم و به واسطه ما خداوند درِ رحمتش را گشوده است و به واسطه ما، درِ عذابش را مى بندد".


فضايل و كراماتي از سيره ي امام حسين (ع)

امام حسين (عليه السّلام) سومين امام شيعيان است. وي شبيه ترين مردم به رسول خدا در صورت و سيرت بود.[1] در شب هاي تاريك، نور از پيشاني و اطراف گردنش مي تابيدكه مردم آن حضرت را با آن نور مي شناختند.[2] آن حضرت داراي علوم و كرامات و فضائل بي شماري است كه از گوهر وجودش متجلّي مي شود و اين نمودهاي الهي پرتويي از چراغ هدايت است كه در مناسبت هاي زماني و مكاني جلوه مي كرد


امام حسين(عليه السلام) در گفتار و رفتار جدش رسول خدا (ص)
سالار شهيدان، سوّمين امام شيعيان در سوّم ماه شعبان،[1] به سال چهارم هجرى[2] ديده به جهان گشود.([3])
مادرش فاطمه زهرا، پدر بزرگوارش على مرتضي(عليه السلام) فرزند ابوطالب، پسر عمّ رسول خدا(صلى الله عليه وآله)است. و جدش حضرت محمّد مصطفى (صلى الله عليه وآله)، آخرين برگزيده خداوند است.
حسين(عليه السلام) وقتى به دنيا آمد پيامبر (ص) او را در آغوش گرفت، در گوش او اذان گفت[4] و بدينسان در گوش او نخستين بار بانگ توحيد طنين انداز گرديد.

صفحه نخست درباره ما فصلنامه بشارت بولتن خبري افغانستان گفتگو زن و خانواده در ساحل سرود شمیم احساس
اهل بيت (ع) مقالات داستانهای قرآنی سایتهای افغانستان کتابخانه تازه های نشر مهدویت گالري تصاوير
تspan class="style295">مامی  حقوق متعلق به سایت مؤسسه فرهنگی بشارت است     www.bsharat.com