صفحه نخست

در باره ما

ارتباط با ما

درباره ما
فصلنامه بشارت
همايش ها و نشست ها
بولتن خبري افغانستان
خبر و گزارش هاي خبري
گفتگو
قاب ابریشمی
 اهل بيت (ع)
مهدویت
مقالات
زن و خانواده
کتابخانه
گالري تصاوير
تازه های نشر
افغانستان شناسی
سایتهای افغانستان
صفحات ویژه

آمار سایت

آخرین منجی

نویسنده : قنبرعلی صمدی
آخرین منجی/ شناخت‌نامه امام مهدی علیه السلام
کتاب «آخرین منجی» اثر جامع و فشرده پیرامون مباحث مهدویت است که خوانندگان محترم را از مراجعه به کتاب های متعدد دیگر، بی نیاز می کند.
این کتاب با هدف تأمین نیازهای علمی ائمه جمعه و جماعات و مدیرات مؤسسات و نهادهای فرهنگی در باره امام مهدی(عج) با سفارش مرکز تخصصی مهدویت وابسته به بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)، نگارش شده است.
نگارنده در این پژوهش، با تکیه بر آیات قرآنی و استفاده از گنجینه عظیم روایات مهدوی، به تبیین مبانی معرفتی اندیشه اصیل مهدویّت پرداخته، سپس با استناد به پیشگویی‌های آیات و روایات، حوادث و رخدادهای مربوط به دوران ولادت، کودکی، غیبت و ظهور آن حضرت را بر شمرده است.
مطالب این کتاب در پنج بخش تنظیم شده است شامل: منجی‌باوری، معرفت آخرین منجی، ولادت آخرین منجی، غیبت آخرین منجی و ظهور آخرین منجی، ‌به رشته تحریر در آمده است. بخش پایانی کتاب نیز در شش فصل به بررسی رخدادهای پیش از ظهور، رخدادهای هنگام ظهور، رخدادهای پس از ظهور، قیام رهایی بخش، استقرار نظام مهدوی، مدت حکومت مهدوی و فرضیه های پس از آن، پرداخته است.
این کتاب در بهار سال 1393 توسط انتشارات بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(ع) با قطع وزیری در 335 صفحه، به چاپ رسیده است و چاپ دوم آن نیز در تابستان همین سال، وارد بازار کتاب شده است.

برای ارتباط با ما و ارسال نظر  لطفا کلیک کنید