صفحه نخست

در باره ما

ارتباط با ما

درباره ما
فصلنامه بشارت
همايش ها و نشست ها
بولتن خبري افغانستان
خبر و گزارش هاي خبري
گفتگو
قاب ابریشمی
 اهل بيت (ع)
مهدویت
مقالات
زن و خانواده
کتابخانه
گالري تصاوير
تازه های نشر
افغانستان شناسی
سایتهای افغانستان
صفحات ویژه

آمار سایت

سیره امام مهدی عليه السلام

نویسنده : قنبرعلی صمدی
سیره امام مهدی عليه السلام
كتاب «سيره امام مهدي(عج)» با رویکرد تحلیلی به آیات و احادیث موضوع مهدویت، به بررسی سیره فردی و حکومتی امام مهدی(عج) در دوران ظهور، پرداخته است.
نويسنده محترم در اين اثر، تلاش كرده است با استناد به آيات و روايات اهلبيت(ع) ضمن بيان برخي شباهت‌ها و تفاوت‌هاي سيره مهدوي با سيره نبوي و علوي، گوشه‌هاي از سيره فردي و حكومتي امام مهدي(عج) را، در دو بخش كلي تبيين كند و ابعاد الگوپذيري از سيره و روش رفتاري آن حضرت را در عرصه‌هاي مختلف برای مخاطبان تبیین نمايد.
خوانندگان عزيز با مطالعه اين كتاب آگاه مي‌شود كه:
در حوزه ديانت، سيره ديني و مأموريت الاهي حضرت مهدي(عج) اجراي كامل احكام، قوانين و احیای آموزه‌هاي وحياني قرآني و احكام فراموش شده دين و سيره پيامبر اكرم(ص) و اهلبيت(ع) است.
در عرصه سياست و حكومت، سيره حكومتي حضرت مهدي(عج) مبتني بر تأمين سعادت و كرامت جامعه مي‌باشد؛ سياست مهدوي، سياست دين مدار، عدالت پيشه، جامعه پذير، امنيت گرا و جهان شمول است.
در بخش قضا، آن حضرت بر اساس سنّت جدش و نيز سيره انبياي پيشين همانند داوود و سليمان(ع) داوري خواهند كرد و تمام توان مديريت قضايي نظام مهدوي را در جهت اجراي كامل قوانين دين خدا و تحقق احكام و دستورات معطّل مانده اسلام به كار خواهند بست.
در عرصه مديريت و كشور داري، بر اساس عمل به تكاليف الاهي و نظارت بر دستگاه‌هاي اجرايي و كاركردهاي مسؤولان حكومتي، جريان امور را مديريت مي‌كند.
در عرصه علوم و فن‌آوري، در پرتو رهبری حضرت مهدي(عج) جامعه بشری به شكوفايي و جهش حيرت انگيزي علمي، به پيشرفت‌هاي خارق العاده دست مي يابد و جامعه به بالندگي و رشد عقلاني نائل مي‌شوند.
در بخش اقتصاد و معيشت، زيرساخت‌هاي اقتصادي جامعه در عرصه صنعت، كشاورزي، معادن، توسعه شگرفي مي‌يابد، شهرها آباد، مزارع سرشار از محصول مي‌شود و شرايط اقتصادي جهان دگرگون مي‌شود و عوامل فقر و فلاكت اجتماعي نابود مي‌گردد. گسترش عمران و آباداني و فراواني ثروت، سبب بي نيازي و رفاه اقتصادي جامعه عصر ظهور مي‌شود.
این کتاب در پائيز سال1393 توسط انتشارات بنياد حضرت مهدي موعود(ع) با قطع رقعی در 272 صفحه به چاپ رسيده است.
 

برای ارتباط با ما و ارسال نظر  لطفا کلیک کنید