صفحه نخست

در باره ما

ارتباط با ما

درباره ما
فصلنامه بشارت
همايش ها و نشست ها
بولتن خبري افغانستان
خبر و گزارش هاي خبري
گفتگو
داستانهای قرآنی
شميم احساس
در ساحل سرود
اهل بيت (ع)
مهدویت
مقالات
زن و خانواده
کتابخانه
گالري تصاوير
تازه های نشر
افغانستان شناسی
سایتهای افغانستان
صفحات ویژه

آمار سایت

حجت الاسلام حمید زکی در گفت و گویی با خبر گزاری قرآنی ایران خبر از برگزاری همايش «زنان در افغانستان، فرصت‌ها و چالش‌‌ها» داد.

پنجشنبه 17 دي 1388 14:53:24
شماره‌ خبر :520117

حجت الاسلام حمید زکی در گفت و گویی با خبر گزاری قرآنی ایران خبر از برگزاری همايش «زنان در افغانستان، فرصت‌ها و چالش‌‌ها» داد. این همایش فردا، 18 جدی1388 از سوي تشکلهای فرهنگی افغانستان (بشارت، امت، رسالت و ریحانه) با همکاری جامعه المصطفی العالیمه(ص) در مجتمع آموزش عالي امام خميني‌(ره) برگزار مي‌شود.
به گزارش خبرگزاري قرآني ايران(ايكنا) شعبه قم، حجت‌‌الاسلام والمسلمين حميد زكي، مسئول دبيرخانه همايش با اعلام اين خبر گفت: اين همايش از ساعت 9 صبح در دو نوبت صبح و عصر در سالن قدس مجتمع آموزش عالي امام خميني‌(ره) و با پيام آيت الله محقق كابلي برگزار خواهد شد و تا ساعت17 ادامه مي يابد.
وي افزود: اين همايش با همكاري مشترك مؤسسه فرهنگي بشارت، كانون فرهنگي آموزشي رسالت، مجمع علمي فرهنگي والعصر و انجمن طلاب خواهران افغانستان با عنوان ريحانه برگزار مي شود.
زكي عنوان كرد: بررسي جايگاه حقوقي زنان در افغانستان و چالش ‌هاي فراروي، بررسي و تبيين فعاليت هاي فمينيستي در افغانستان و راه كارهاي مقابله با آن و ارائه رويكردي ديني و اعتدالي از جمله اهداف برگزاري اين همايش است.
وي با بيان اينكه نزديک به 130 مقاله به همايش ارسال شده و با مقالاتي که تا وقت چاپ مجموعه مقالات از سوي نويسندگان تکميل خواهد شد و به دبيرخانه خواهد رسيد به 150 مقاله مي رسد، و هفت مقاله برتر در روز همايش اارئه خواد شد اظهاركرد: نگاه فقهي و حقوقي، نگاه تاريخي، نگاه فلسفي و كلامي و نگاه تربيتي و آموزشي و ... به مباحث زنان در افغانستان از عناوين اصلي فراخوان اين همايش بوده است.
وي افزود: علاوه بر قرائت برخي از مقالات، حجت الاسلام محامي، رئيس مجتمع آموزش عالي فقه و رئيس نمايندگي جامعة المصطفي در افغانستان سخنراني مي‌كند.
زكي، قرائت شعر، تواشيح و برپايي نمايشگاه توانمندي هاي علمي بانوان افغانستان را از ديگر برنامه هاي همايش عنوان كرد.
http://iqna.ir/qom/news_print.php?ProdID=520117
http://www.womenrc.ir/index.php?action=news&type=2&key=39775

از  ارسال پیام  و اظهار نظر شما پیاپیش تشکر می شود

* نام و نام خانوادگی :
آدرس وب سایت :
* آدرس ایمیل:
نحوه تماس با شما: تلفن: آدرس ایمیل
نحوه آشنایی شما با ما:
موضوع پیام:
*پیام: