صفحه نخست

در باره ما

ارتباط با ما

 

نگرانی های پیامبر(ص)

درباره نویسنده

نویسنده: حیدر مظفری ورسی.
ناشر: انتشارات دلیل ما.
نوبت و تاريخ انتشار: چاپ اول، تابستان 1387.
تیراژ: 3000 نسخه.
قطع و تعداد صفحات: رقعی/ 205 صفحه.
قيمت: 2300 تومان.
مراکز پخش: قم انتهای خیابان صفائیه، پ 759 فروشگاه دلیل ما. تهران خیابان انقلاب، فخر رازی، پ 32، فروشگاه دلیل ما. مشهد چهاراه شهداء ضلع شمالی باغ نادری، مجتمع تجاری گنجینه باغ کتاب، فروشگاه دلیل ما.
کتاب با پیشگفتاری از نویسنده در 13 بخش و یک خاتمه، همراه با فهرست مطالب و فهرست منابع سامان یافته است. و کتاب با جمله : « پیامبر اسلام(ص)، آخرین سفیر هدایت و سرچشمه علوم و معارف اسلام الهی، برای گسترش مبانی اسلام در برابر اندیشه ها و باورهای نادرست و ویرانگر بسیار کوشید و بر همین اساس در آغاز پیدایش اسلام تمام کردار و گفتار روشنگرانه آن حضرت مورد توجه مسلمانان قرار گرفت...» آغاز یافته است و با جمله «... چگونه بی توجهی به نگرانیهای رسول خدا(ص) پی آمدهای ناگوار و تلخ کامی های فراوان را به دنبال داشته اند، درسی است برای امت پیامبر خاتم تا خالی گاههای زندگی خود را با عمل به هشدارهای سازنده آن حضرت پر نمایند و تمام آن تلخ¬کامیها و ناگواریها را از زندگی فردی و اجتماعی خود دور سازند ور ضایت آن حضرت را به دست آورند.
نویسنده در این کتاب کوشیده است تا با نگرش موضوعی به سخنان گهربار و ارشادگرانه رسول اکرم(ص) بخشی از فرموده های آن رهبر آسمانی را در بارۀ در بارۀ آیندۀ امت اسلامی به نگارش بیاورد، و با سبک و سیاق روان، در هربخش کتاب به طرح مساله پرداخته است و سپس با ذکر شواهدی از روایات رسول خدا(ص) نگرانیهای آن حضرت را در 13 بخش به قرار ذیل مطرح کرده است:
1 – نگرانی رهبری پس از خود
2 – نگرانی از تفرقه و کشتار میان امت اسلامی
3- نگرانی از عملکرد حاکمان گمراه
4- نگرانی از آینده اهل بیت
5- نگرانی از منافقان
6- نگرانی از پیدایش انحرافات دینی
7- نگرانی از هوا پرستی امت
8- نگرانی از سوء استفاده از قرآن
9- نگرانی از ریاکاران
10- دنیا گرایی امت اسلامی
11- نگرانی از خانواده
12- نگرانی از ضعف اراده و کسالت روحی
13- نگرانی از انکار تقدیر و تصدیق نجوم
مطالعه این کتاب برای علاقه مندان به سخنان گهر بار رسول خدا(ص) در بارۀ سرنوشت و آینده امت اسلامی توصیه می گردد. و برای نویسنده محترم آرزوی توفیق می کنیم.

 
صفحه نخست
درباره ما
فصلنامه بشارت
بولتن خبري افغانستان
گفتگو
در ساحل سرود
شمیم احساس
اهل بيت (ع)
مقالات
داستانهای قرآنی
سایتهای افغانستان
کتابخانه
تازه های نشر
گالري تصاوير
تمامی حقوق متعلق به سایت مؤسسه فرهنگی   است     www.bsharat.com