صفحه نخست

در باره ما

ارتباط با ما

درباره ما
فصلنامه بشارت
همايش ها و نشست ها
بولتن خبري افغانستان
خبر و گزارش هاي خبري
گفتگو
داستانهای قرآنی
شميم احساس
اهل بيت (ع)
مهدویت
مقالات
زن و خانواده
کتابخانه
گالري تصاوير
تازه های نشر
افغانستان شناسی
سایتهای افغانستان
صفحات ویژه

آمار سایت

تشکل های علمی فرهنگی افغانستان شانزدهمین سالگرد شهید مزاری را تجلیل كردند


22-12-1389
گروه خبری بشارت: تشکل های علمی – فرهنگی طلاب و دانشجویان افغانستانی صبح امروز از شانزدهمین سالگرد بنیان گذار جنبش عدالت خواهی، حجت الاسلام شهید مزاری با حضور سفیر و اعضای پارلمان افغانستان، نمایندگان آیات عظام، علماء و دانشجویان در شهر مقدس قم تجلیل کردند.
تجلیل از شانزدهمین سالگرد شهید مزاری در شهر مقدس قم طی همایش با شکوه با عنوان “مؤلفه های همبستگی ملی در افغانستان” به همت انجمن طلاب افغانستان و با مشارکت و همکاری بیش از بیست تشکل علمی-فرهنگی طلاب و دانشجویان در جامعه المصطفی(ص) العالمیه در مجتمع آموزش عالی امام خمیینی(ره) سالن قدس صبح روز یکشنبه : ۲۲/ ۱۲/۸۹ از ساعت ۹ تا ۱۲ ظهر با تلاوت کلام الله مجید و خوش آمدگویی آقای ابراهیمی مسئول انجمن طلاب افغانستان آغاز گردید.
از برنامه های علمی و فرهنگی این همایش، میز گرد علمی با حضور کارشناسان داکتر جعفر مهدوی نماینده پارلمان داکتر ذاکر حسین ارشاد؛ رئیس گروه علوم سیاسی دانشگاه ابن سینا در کابل و دبیر علمی باقر زکی بود.
از برنامه های جالب این سمینار نمایش کلیب «شهید مزاری» و مقاومت و رشادتهای آن شهید بزرگوار بود.
در ادامه برنامه پوهاند داکتر عبید الله عبید سفیر جمهوری اسلامی افغانستان در تهران، به ایراد سخن پرداختند و به تفصیل در باره اندیشه شهید مزاری(ره) عدالت مؤلفه های همبستگی، مبارزات و رشادتهای رهبر شهید سخن گفتند.
گفتنی است سفیر جمهوری اسلامی افغانستان در این سفر، با آیت الله اعرافی ریاست جامعه المصطفی(ص) العالمیه و نیز با رئیس مجتمع آموز عالی امام خمینی دیدار کردند و از بخش های مختلف این مجتمع دیدار کردند.
آقای عبید الله عبید، در حاشیه این سمینار از نمایشگاه آثار، مجلات کتاب و فعالیتهای علمی و فرهنگی تشکلهای علمی فرهنگی طلاب افغانستان دیدار کردند.
در برنامه بعد از ظهر، سفیر جمهوری اسلامی افغانستان با هیئت همراه دیدار و هم اندیشی صمیمانه با مسئولان انجمن های علمی – فرهنگی و نمایندگان طلاب افغانستان داشتند. و با استماع پیشنهادات و نقطه نظرات تشکلهای علمی – فرهنگی و طلاب و دانشجویان، قول همکاری و تلاش در جهت رفع مشکلات و تحقق پیشینهادها را دادند.
حجت الاسلام حميد زکی مسئول مؤسسه فرهنگی بشارت در حاشیه مراسم تجلیل از شهادت شهید مزاری در گفت و گویی با «بشارت» گفتند: با گذشت شانزده سال از شهادت رهبر شهید، مزاری قهرمان، یاد و خاطره مبارزات و فداکاریهای آن شهید والامقام همچنان در خاطره ها باقی است، و نسل امروز و فردای کشور اندیشه و افکار تابناک شهید مزاری را سنجیده ترین راه برای تحقق عدالت اجتماعی و استواری امنیت و آسایش می دانند.
مسئول مؤسسه فرهنگی بشارت دیدار و جلسه هم اندیشی نمایندگان تشکلها و سفیر جمهوری اسلامی افغانستان را گام ارزنده برای ارتباط نخبگان و فرهنگیان با سفارت کبرای افغانستان ارزیابی کردند.
 

گزارش تصویری مؤلفه های همبستگی در افغانستان
 


گزارش تصویری مؤلفه های همبستگی در افغانستان

میز گرد

گزارش تصویری مؤلفه های همبستگی در افغانستان

گزارش تصویری مؤلفه های همبستگی در افغانستان

گزارش تصویری مؤلفه های همبستگی در افغانستان
 
برای ارتباط با ما و ارسال نظر  لطفا کلیک کنید