صفحه نخست

در باره ما

ارتباط با ما

درباره ما
فصلنامه بشارت
همايش ها و نشست ها
بولتن خبري افغانستان
خبر و گزارش هاي خبري
گفتگو
داستانهای قرآنی
شميم احساس
در ساحل سرود
اهل بيت (ع)
مهدویت
مقالات
زن و خانواده
کتابخانه
گالري تصاوير
تازه های نشر
افغانستان شناسی
سایتهای افغانستان
صفحات ویژه

آمار سایت


در اختتامیه همایش حوزه های علمیه افغانستان،  از برگزار کنندگان همایش زنان در افغانستان تقدیر شد

گروه خبری بشارت: معاونت پژوهش «نمایندگی جامعه المصطفی(ص) العالمیه، در افغانستان» اختتامیه همایش حوزه های علمیه افغانستان، گذشته، حال و آینده را با مشارکت شورای منطقه ای طلاب و انجمن¬های فرهنگی طلاب افغانستان برگزار کرد و در این اختتامیه از ستادبرگزاری همایش زنان در افغانستان تقدیر شد.
 به گزارش گروه خبری بشارت، این اختتامیه صبح روز پنجشنبه امروز 28/11/ 1389 در قم، مجتمع عالی فقه با حضور ریاست نمایندگی جامعه المصطفی آقای محامی و معاونت پژوهش این نمایندگی آقای فصیحی و جمع کثیری از طلاب افغانستان، دانشجویان، اساتید و فرهیختگان بر گزار گردید.

در این اختتامیه، تعدادی از مقالات برتر همایش «حوزه های علمیه افغانستان» به خوانش گرفته شد و پس از آن حجت الاسلام آقای فصیحی ضمن بیان گزارش از وضعیت سیاسی، فرهنگی، و فعالیتهای علمی و پژوهشی کشور گفت: طبق یک آمار 61 نفر و طبق آمار دیگر 56 نفر از مردم شیعه و هزاره کشور در پارلمان راه یافته اند، و 12 نفر آن از حوزه های علمیه برخواسته اند.

وی ضمن رضایت مندی از وضعیت حوزه های علمیه افغانستان در خصوص حوزه های خواهران گفت: حوزه های علمیه خواهران، در هرات، کابل، مزار شریف، دایکندی و غزنی با استقبال مواجه شده است.
وی در ادامه ی سخنانش در باره تجلیل بی نظیر از عاشورای حسینی در افغانستان تصریح کرد: مراسم عاشورای حسینی در غرب و شرق کابل بسیار با شکوه برگزار شد، همه تلویزیونها مراسم عاشورای حسینی را در افغانستان پوشش دادند، ولی جای یک گلایه باقی است که چنین مراسم شکوهمند و کم نظیر در رسانه های جمهوری اسلامی ایران انعکاسی نیافته است.
حجت الاسلام و المسلمین آقای محامی ریاست نمانیدگی جامعه المصطفی العالمیه در افغانستان، سخنران پایانی این اختتامیه بود. ایشان ضمن تبریک هفته وحدت و میلاد رسول اعظم (ص) در باره ویژگیهای اخلاقی رسول مکرم اسلام سخن گفت و پس از آن ضمن گزارشی از فعالیتهای جامعه المصطفی افغانستان در مورد پذیرش طلاب افغانستانی گفت: شعار ما این است: پذیرش از افغانستان، در افغانستان، برای افغانستان است. و سیاست ما در باره حوزه های علمیه افغانستان، سیاست مشارکت و حمایت است.
در این اختتامیه نماینده شورای منطقه ای طلاب افغانستان نیز نقطه نظرات و دغدغه های طلاب را در باره وضعیت جاری طلاب فارغ التحصیل بیان کردند.
در پایان از مقالات برتر همایش حوزه ها، و نیز از برگزار کنندگان همایش زنان در افغانستان آقایان حمید زکی، آصف محسنی حکمت، اسحاق مهدوی و محمد علی ابراهیمی تقدیر به عمل آمدند. و نیزاز سوی طلاب افغانستان با تقدیم لوح تقدیر به جناب آقای محامی از خدمات ارزنده نمایندگی جامعه المصطفی در افغانستان تقدیر شد.


 

برای ارتباط با ما و ارسال نظر  لطفا کلیک کنید