صفحه نخست

در باره ما

ارتباط با ما

درباره ما
فصلنامه بشارت
همايش ها و نشست ها
بولتن خبري افغانستان
خبر و گزارش هاي خبري
گفتگو
داستانهای قرآنی
شميم احساس
در ساحل سرود
اهل بيت (ع)
مهدویت
مقالات
زن و خانواده
کتابخانه
گالري تصاوير
تازه های نشر
افغانستان شناسی
سایتهای افغانستان
صفحات ویژه

آمار سایتاولين سمينار تشكل های فرهنگی طلاب غيرايرانی برگزار شد

1-11-1389
گروه خبری بشارت: اولین سمینار تشکل های فرهنگی طلاب غیر ایرانی با حضور 34 تشکل فرهنگی طلاب افغانستان با موضوع هم اندیشی فرهنگی، آسیبها و راهکارها برگزار شد.
در اجلاس سراسری تشکلها فرهنگی طلاب غیرایرانی، شماری از تشکلهای فرهنگی از اصفهان، گرگان و مشهد مقدس شركت داشتند.
در این اجلاس ریاست جامعه المصطفی، آقای اعرافی، و مدیرکل فرهنگی تربیتی، سخرانی کردند و نیز سه نفر از تشکلهای فرهنگی به سخنرانی پرداختند، و شماری از آسیبها و مشکلات فرهنگی را بر شمردند.
رئیس جامعه المصطفی (ص) در سخنرانی خویش به مناسبت هفته وحدت سالروز ميلاد رسول مکرم اسلام(ص) گفت: قرآن يكي از آينه‌هاي است كه شخصيت پيامبر (ص) را متجلي مي‌كند.
وي با بيان اينكه سوره‌هايي كه خطاب به پيامبر آغاز مي‌شود نسبت خاصي با ايشان دارد، ادامه داد: عمده مقامات و مناصب ابعاد شخصيت پيامبر بزرگوار اسلام در سوره احزاب مورد توجه قرار گرفته است.
حجت‌الاسلام اعرافي يادآور شد: در چند آيه اين سوره به مقام ولايت پيامبر)ص) اشاره شده است كه پيامبر اولي به مومنان بوده و اولويت مطلقه‌اي است كه خداوند براي ايشان قرار داده است.
رئيس جامعة‌المصطفي العالميه تصريح كرد: در اين سوره يكي از مهم‌ترين آيات نازل شده كه الگو و مقتدا بودن پيامبر(ص) را بيان مي‌كند كه ديگران بايد خود را با اين معيار مورد سنجش قرار دهند.
حجت‌الاسلام اعرافي تصريح كرد: ميلاد حضرت رسول و بعثت ايشان سرآغاز يك حيات جديد براي بشريت است و تمدن جديدي با قرآن و پيامبر (ص) در جهان پايه‌ريزي شد و اين تمدن به تمام ابعاد شخصيتي بشر توجه دارد.
گفتنی است طلاب پاکستان با داشتن 15 تشکل فرهنگی، هند با 16 تشکل فرهنگی و افغانستان با 34 تشکل فرهنگی، بالاترین کمیت و کیفیت را در تشکلهای فرهنگی طلاب جامعه المصطفی العالمیه دارند.
 

برای ارتباط با ما و ارسال نظر  لطفا کلیک کنید