صفحه نخست

در باره ما

ارتباط با ما

درباره ما
فصلنامه بشارت
همايش ها و نشست ها
بولتن خبري افغانستان
خبر و گزارش هاي خبري
گفتگو
داستانهای قرآنی
شميم احساس
اهل بيت (ع)
مهدویت
مقالات
زن و خانواده
کتابخانه
گالري تصاوير
تازه های نشر
افغانستان شناسی
سایتهای افغانستان
صفحات ویژه

آمار سایت

سمینار یک روزه مهدویت و انتظار در ولایت دایکندی برگزار شد

پنجشنبه 15/4/1391

به گزارش بشارت، سمینار یک روزه مهدویت و انتظار از سوی حوزات علمیه مهدیه (عج) و حضرت زهرا (س) بنیاد فرهنگی کوثر، مؤسسه فرهنگی بشارت و بیناد فرهنگی شهید صادقی به مناسبت نیمه شعبان سالروز میلاد فرخنده حضرت ولیعصر، حضرت حجۀ بن الحسن العسکری(ع) در شهر نیلی مرکز ولایت دایکندی برگزار شد.
این سمینار به هدف آشنایی جوانان و نوجوانان با فرهنگ مهدویت و انتظار، اصلاح نگرشهای برخی باورهای ناصحیح در باره مهدویت و انتظار، تبيين جایگاه مهدویت و انتظار و نقش آن در سازندگی و بیداری جامعه با حضور نماینده حضرت آیت الله محقق کابلی، معاون مقام ولایت، علماء، اساتید، شخصیتهای علمی – فرهنگی و سایر اقشار جامعه روز پنجشنبه پانزدهم شعبان، در مسجد جامع نیلی مرکز ولایت دایکندی گشایش یافت.
در این سمینار آقای رادمنش معاون مقام ولایت، آقای عادلی نماینده حضرت آیت الله محقق کابلی، آقای مظفری و آقای صالحی از اساتید حوزه و مؤسسه تحصیلات عالی ناصر خسرو و آقای موسوی مسئول بنیاد فرهنگی کوثر سخنرانی کردند.
آقای مظفری محورهای انتظار، انتظار مثبت و منفی و نیز موعودگرایی در اندیشه سیاسی و ادیان را مورد بحث و بررسی قرار دادند. همچنین آقای عالمی نماینده حضرت آیت الله محقق کابلی در باره ولایت تکوینی امامت در راستای مهدویت به تفصیل سخن گفتند.
اجرای سرود و به خوانش گرفتن دو مقاله از جمله برنامه های متنوعی بود که در این سمینار اجراء شد. و 6 مقاله برتر مورد تشویق قرار گرفت.
گفتنی است مراسم تجلیل از نیمه شعبان در سایرولسوالیهای این ولایت نیز برگزار شد و همچنین مراسم جشن نیمه شعبان و اهدایی جوایز به برندگان مسابقه کتابخوانی از سوی مؤسسه فرهنگی بشارت و حوزه علمیه رسول اعظم(ص) – کیسو، در ولسوالی کیتی در حسینیه عمومی سرباغ و حسینیه عمومی غوتله و نیز در مسجد جامع مرکز ولسوالی کیتی برگزار شد.


برای ارتباط با ما و ارسال نظر  لطفا کلیک کنید