صفحه نخست

در باره ما

ارتباط با ما

درباره ما
فصلنامه بشارت
همايش ها و نشست ها
بولتن خبري افغانستان
خبر و گزارش هاي خبري
گفتگو
داستانهای قرآنی
شميم احساس
اهل بيت (ع)
مهدویت
مقالات
زن و خانواده
کتابخانه
گالري تصاوير
تازه های نشر
افغانستان شناسی
سایتهای افغانستان
صفحات ویژه

آمار سایت

مراسم گرامیداشت ولادت صدیقه کبری، حضرت فاطمه سلام الله علیها در ولایت دایکندی برگزار شد


جمعه: 21 حمل 1394
به گزارش بشارت، مرکز فرهنگي - اجتماعی بشارت و شورای علمای ولسوالی کیتی، مراسم با شکوهی را به مناسبت گرامیداشت ولادت صدیقه کبری، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، در مسجد جامع سرتیغان، روزجمعه، 21 حمل 1394، بیستم جمادی الثانی1436 بر گزار نمود.
این مراسم با مشارکت مردم، بازاریان، فرهنگیان و نخبگان، با حضور امام جمعه این ولسوالی، و اعضای شورای علما با برنامه های متنوع مداحی، قرائت مقاله، سرود، همخوانی برگزار گردید.
در این مراسم امام جمعه ولسوالی کیتی آقای راشدی، در موضوع فضایل و زندگانی صدیقه کبری حضرت فاطمه سلام الله علیها به تفصیل سخن گفت.
و نیز به همین مناسبت در مسجد جامع بازار نیلی در مرکز ولایت دایکندی، مراسم با شکوهی از سوی دفتر حضرت آیت الله العظمی محقق کابلی، دفتر امام جمعه شهر نیلی، مرکز فرهنگی – اجتماعی بشارت، بنیاد فرهنگی کوثر، با همکاری و مشارکت متنفذان، علماء، فرهنگیان و بازاریان و با اجرای برنامه های متنوع مداحی، سرود و سخنرانی برگزار شد و سخنرانان تاکید بر الگوگیری مادران از زندگانی و آموزه های مکتب فاطمی نمودند.
و همچنین مراسم جشن و سرور به همین مناسبت و تجلیل از روز مادر، در مدرسه علمیه الزهرا، از سوی این مدرسه و سایر نهادهای مختلف علمی - فرهنگی، با حضور علماء، متنفذان و جمعی از اساتید دانشگاه ناصر خسرو و حضور گستردۀ خواهران برگزار شد.
در این مراسم تعدادی از خواهران مقالاتی را در مورد فضایل علی علیه السلام قرائت کردند، برنامه های همچون تواشیح، همخوانی و سرود نیز در این مراسم اجراء شدند. و سخنرانان در مورد فضائل و زندگانی فاطمه زهرا سلام الله علیها سخن گفتند و سالروز ولادت آن حضرت را به عنوان روز مادر به همه مادران نمونه تبریک گفتند.
 
برای ارتباط با ما و ارسال نظر  لطفا کلیک کنید