صفحه نخست

در باره ما

ارتباط با ما

درباره ما
فصلنامه بشارت
همايش ها و نشست ها
بولتن خبري افغانستان
خبر و گزارش هاي خبري
گفتگو
داستانهای قرآنی
شميم احساس
اهل بيت (ع)
مهدویت
مقالات
زن و خانواده
کتابخانه
گالري تصاوير
تازه های نشر
افغانستان شناسی
سایتهای افغانستان
صفحات ویژه

آمار سایت

مراسم تجلیل از سالروز ولادت مولاي متقيان حضرت علي(ع) در ولایت دایکندی برگزار شد


شنبه: 12 ثور 1394
به گزارش بشارت مراسم گرامیداشت سالروز ولادت مولای متقیان حضرت علی (علیه السلام) در مرکز ولایت دایکندی و نیز در سایر ولسوالیهای این ولایت برگزار شد.
مرکز فرهنگي - اجتماعی بشارت و شورای علمای ولسوالی کیتی روز شنبه 12 ثور 1394 برابر با 13 رجب 1436، در مسجد جامع سرتیغان با مشارکت مردم، فرهنگیان و نخبگان، با حضور امام جمعه این ولسوالی، مراسم باشکوهی را با برنامه های متنوع بر گزار کرد.
در این مراسم امام جمعه ولسوالی کیتی آقای راشدی، در فضایل و اوصاف حضرت امام علی(ع) به تفصیل سخن گفت.
در این مراسم با شکوه، برنامه های مداحی، سرود و همخوانی جمعی از نوجوانان نیز اجراء شد.
و نیز به همین مناسبت در مسجد جامع بازار نیلی در مرکز ولایت دایکندی، مراسم با شکوهی از سوی دفتر حضرت آیت الله العظمی محقق کابلی، دفتر امام جمعه شهر نیلی، مرکز فرهنگی – اجتماعی بشارت، بنیاد فرهنگی کوثر، با همکاری و مشارکت متنفذان، علماء، فرهنگیان و بازاریان برگزار شد و برنامه های متنوع مداحی، سخنرانی، سرود و تجلیل از پدران نمونه به مناسبت روز پدر و اهدای جوایز به برندگان مسابقه آفتاب ولایت برگزار شد.
و همچنین مراسم جشن و سرور به همین مناسبت در مدرسه علمیه الزهرا، با حضور علماء، متنفذان و حضور گستردۀ خواهران برگزار شد. و پدران نمونه به مناسبت روز پدر مورد تشویق قرار گرفتند.
در این مراسم تعدادی از خواهران مقالاتی را در مورد فضایل علی علیه السلام قرائت کردند، برنامه های همچون تواشیح، همخوانی و سرود نیز در این مراسم اجراء شدند. و سخنرانان در مورد فضائل و اندیشه تابناک امام علی علیه به تفصیل سخن گفتند.
 
 
برای ارتباط با ما و ارسال نظر  لطفا کلیک کنید