صفحه نخست

در باره ما

ارتباط با ما

درباره ما
فصلنامه بشارت
همايش ها و نشست ها
بولتن خبري افغانستان
خبر و گزارش هاي خبري
گفتگو
داستانهای قرآنی
شميم احساس
اهل بيت (ع)
مهدویت
مقالات
زن و خانواده
کتابخانه
گالري تصاوير
تازه های نشر
افغانستان شناسی
سایتهای افغانستان
صفحات ویژه

آمار سایت

نشست علمی با موضوع «شناخت و معرفت حضرت حجت» برگزار شد

چهار شنبه: 13 جوزا 1394

به گزارش بشارت، نشست علمی با موضوع «شناخت و معرفت حضرت حجت» ، در سال¬روز میلاد مسعود حضرت قائم آل محمد (صلی الله علیه و آله) مهدی موعود در حسینیه شهر سر نیلی با حضور کارشناسان، استاد محمد هاشم علیزاده رئیس دانشگاه ناصر خسرو، استاد حمید زکی و آقای جواد موسوی با حضور رسانه های محلی، و حضور گسترده طلاب حوزه علمیه مهدیه نیلی، اعضای شورای علماء و مسئول دفتر حضرت آیت الله العظمی محقق کابلی و جمعی از متنفذان برگزار شد.
این نشست از سوی مدرسه علمیه مهدیه نیلی و مرکز فرهنگی - اجتماعی بشارت، به مناسبت گرامیداشت خجسته میلادمسعود قائم آل محمد (ص) روز چهار شنبه 13 جوزا 1394 برابر با پانزدهم شعبان برگزار شد.
در این نشست علمی آقای محمدی یکی از اساتید حوزه علمیه مهدیه نیلی، با طرح موضوع و لزوم بحث پیرامون «شناخت و معرفت حضرت حجت» سوالاتی را مطرح کردند. کارشناسان در ارتباط با سوالات طرح شده در مورد دیدگاه ها ادیان در باره موعودگرایی و ظهور مصلح جهانی، و نیز دیدگاه مذاهب اسلامی را در باره «مهدی باوری، و ظهور منجیی که پیامبر اسلام (ص) به آن نوید داده» مطرح کردند، و نقاط مشترک دیدگاه مذاهب اسلامی را در این ارتباط بیان نمودند.
و نیز کارشناسان این نشست علمی، فلسفۀ غیبت حضرت «مهدی» و علت در پس پرده بودن آن حضرت را بیان کردند، و وظایف منتظران واقعی را در ارتباط با زمینه سازی ظهور آن حضرت بیان کردند.
گفتنی است در حاشیه این نشست علمی، به خاطر تجلیل از گرامیداشت ولادت منجی عالم بشریت، حضرت مهدی قائم آل محمد، دیگر برنامه های جشن سرور نیز اجراء شدند، دو گروه از نونهالان و جوانان، اجرای


سرود نمودند، و یک تن از متنفذان و دو نفر از اساتید حوزه علمیه مطالبی را در ارتباط با میلاد «مهدی موعود» بیان کردند.
 
 


 
برای ارتباط با ما و ارسال نظر  لطفا کلیک کنید