صفحه نخست

در باره ما

ارتباط با ما

درباره ما
فصلنامه بشارت
همايش ها و نشست ها
بولتن خبري افغانستان
خبر و گزارش هاي خبري
گفتگو
داستانهای قرآنی
شميم احساس
اهل بيت (ع)
مهدویت
مقالات
زن و خانواده
کتابخانه
گالري تصاوير
تازه های نشر
افغانستان شناسی
سایتهای افغانستان
صفحات ویژه

آمار سایت

مسابقه کتابخوانی به مناسبت ماه مبارک رمضان در ولایت دایکندی برگزار شد


چهار شنبه: 17 جوزا 1396

مسابقه کتابخوانی به مناسبت ماه مبارک رمضان به هدف ترویج فرهنگ مطالعه از سوی مرکز فرهنگی – اجتماعی بشارت و مؤسسه تحصیلات عالی ناصر خسرو روز چهار شنبه 17/3/1396 برابر با دوازدهم رمضان، سالروز عقد اخوت رسول گرامی اسلام(ص) و حضرت امیرالمؤمنین علی (ع) با حضور گسترده داوطلبان مسابقه کتابخوانی برگزار گردید.
موضوع مسابقه کتابخوانی، کتاب شریف «اعتقادما» اثر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی بود که بیش از 140 نفر از میان برادران و خواهران دانشگاهی، حوزه های علمیه، مؤسسات تحصیلات نیمه عالی و لیسه های مرکز ولایت دایکندی در این مسابقه ثبت نام و شرکت کردند.
در ابتدای مراسم استاد سروش معاونت مالی و اداری مؤسسه تحصیلات عالی ناصر خسرو آقای ذبیحی سخنرانی کردند، سخنرانان با اشاره به جایگاه دانش و اهمیت مطالعه و کتابخوانی در اسلام، تاکید به گسترش فرهنگ مطالعه در جامعه به خصوص در میان نسل جوان نمودند.
سخنران پایان این مراسم، استاد حمید زکی، ضمن تشکر از همکاری تمام دست اندرکاران این مسابقه، به خصوص رادیو آفتاب، و سایر همکاران در مؤسسه تحصیلات عالی ناصر خسرو تاکید بر مطالعه و کتابخوانی به خصوص در دوران تحصیل جونان نموده و گفتند: بایست مطالعه و کتابخوانی نه تنها در جامعه دانشجویی بلکه در جامعه همگانی شود.
مراسم مسابقه کتابخوانی با دعائیه استاد خادم حسین صالحی به پایان رسید.
گفتنی است که برندگان مسابقه کتاب خوانی، در مراسم گرامیداشت ولادت امام حسن مجتبی علیه السلام مورد تقدیر وتشویق قرار می گیرد.
همچنان لازم به ذکر است که مرکز فرهنگی – اجتماعی بشارت مسابقه کتابخوانی را در ماه مبارک رمضان در محبس ولایت دایکندی، با همکاری اداره زندان ولایت دایکندی، در ولسوالی کیتی، منطقه کیسو با همکاری شورای علماء ، و در ولسوالی میرامور با همکاری اداره لیسه ورسیل و نیر در ولسوالی سنگ تخت و بندر باهمکاری لیسه بعثت «مرکز» برنامه ریزی نموده است.


 برای ارتباط با ما و ارسال نظر  لطفا کلیک کنید