صفحه نخست

در باره ما

ارتباط با ما

درباره ما
فصلنامه بشارت
همايش ها و نشست ها
بولتن خبري افغانستان
خبر و گزارش هاي خبري
گفتگو
داستانهای قرآنی
قاب ابریشمی
اهل بيت (ع)
مهدویت
مقالات
زن و خانواده
کتابخانه
گالري تصاوير
تازه های نشر
افغانستان شناسی
سایتهای افغانستان
صفحات ویژه

آمار سایت

السلام علیک یا اباعبد الله یابن رسول الله . السلام علیک ایها الشهید بکربلاء

ویژه محرم و عاشورا

 

نقش وحدت آفرین عاشورا در رسانه­ها

حمید زکی

حسين بن علي(ع) نواسۀ رسول خدا فرزند حضرت فاطمه(ع) است. هنگامی که حسين(عليه السلام) به دنيا آمد پيامبر (ص) او را در آغوش گرفت، در گوش او اذان گفت[1]. طبق حديثي كه آن را احمد حنبل، ابن ماجه، ترمذی، بیهقی و دیگران نقل کرده رسول خدا(ص) فرمود: « حسين از من است و من از حسين! خداوند دوست مى دارد كسى را كه حسين را دوست بدارد، حسين فرزندى از فرزندانم است»[2]. و نیز به همين مضمون و با اندك تفاوتى در سنن ترمذى، مسند أحمد حنبل، اسدالغابه و سنن كبراى بيهقى و غيره ذكر شده است

قرآن و امام حسین

غلامحسین میری

امام علی فرمودند: یک چهارم قرآن در باره ما اهلبیت نازل گشته است. حاکم حسکانی این خبر را در شواهر التنزیل و دیگران ار طریق مختلف در کتابهایشان نقل کرده اند. حافظ محب الدین طبری در ذخایر العقبی، این خبر را به نقل از زید بن ارقم، از رسول خدا (ص) نقل می کند که آن حضرت فرمودند: «میان شما دو شیء ارزشمند را به یادگار می گزارم، مادامکه به آن رو متوسل هستید، روی ضلالت و گمراهی را نخواهید دید؛ آن دو از هم جدا نمی گردند تا در حوض بر من وارد شوند. درباره آنها مراقب و مواظب باشید و بنگرید چگونه امانت داری می نمایید.»

نماز امام حسين(عليه السلام)

حمید زکی

بيش از چهار ده قرن است كه از زندگي سراسرالگويي آخرين فرستادة خدا يعني پيامبر اعظم(ص) سپري مي شود؛ انسان هنگامي كه سراغ مطالعة گوشه هاي از زندگي پر بار آن انسان برتر وآينة كمال مي رود، يا از چشمه سار سخنان گهر بار آن حضرت، جرعه اي مي نوشد، طراوت،شادابي ومعنويت را با همه وجودش احساس ودرک مي كند.

امام حسين(عليه السلام) كاردان اصلاح طلب

غلامحسین میری

اگر به خطبه هاى امام حسين(عليه السلام) كه در راه مدينه تا كربلا ايراد فرموده است نگاه كنيم، به خوبى در مى يابيم كه آن حضرت بارها سخن از كاردانى و اصلاح طلبى خويش به ميان آورده و يزيد را جوانك نادان و فساد انگيز خوانده است، چنانكه آن حضرت در پاسخ وليد كه از امام مى خواست تا با يزيد بيعت نمايد فرمود: "ايها الامير انّا اهل بيت النبّوة و معدن الرّسالة و مختلف الملائكة...; اى امير! ما خاندان نبوت و معدن رسالت و ميزبان فرشته هاى آسمانى هستيم و به واسطه ما خداوند درِ رحمتش را گشوده است و به واسطه ما، درِ عذابش را مى بندد".

فضايل و كراماتي از سيره ي امام حسين (ع)

نویسنده:یگانه

امام حسين (عليه السّلام) سومين امام شيعيان است. وي شبيه ترين مردم به رسول خدا در صورت و سيرت بود.[1] در شب هاي تاريك، نور از پيشاني و اطراف گردنش مي تابيدكه مردم آن حضرت را با آن نور مي شناختند.[2] آن حضرت داراي علوم و كرامات و فضائل بي شماري است كه از گوهر وجودش متجلّي مي شود و اين نمودهاي الهي پرتويي از چراغ هدايت است كه در مناسبت هاي زماني و مكاني جلوه مي كرد

امام حسين(عليه السلام) در گفتار و رفتار جدش رسول خدا (ص)

حمید زکی

سالار شهيدان، سوّمين امام شيعيان در سوّم ماه شعبان،[1] به سال چهارم هجرى[2] ديده به جهان گشود.([3]) مادرش فاطمه زهرا، پدر بزرگوارش على مرتضي(عليه السلام) فرزند ابوطالب، پسر عمّ رسول خدا(صلى الله عليه وآله)است. و جدش حضرت محمّد مصطفى (صلى الله عليه وآله)، آخرين برگزيده خداوند است. حسين(عليه السلام) وقتى به دنيا آمد پيامبر (ص) او را در آغوش گرفت، در گوش او اذان گفت[4] و بدينسان در گوش او نخستين بار بانگ توحيد طنين انداز گرديد.