افزونه جلالی را نصب کنید. Monday, 4 July , 2022 تعداد کل نوشته ها : 682×

besharat news

محکومیت جهانی حمله تروریستی به مسجد فاطمیه شیعیان در قندهار
25 مهر 1400 - 10:20
شناسه : 732
بازدید 27
0
محکومیت جهانی حمله تروریستی به مسجد فاطمیه شیعیان در قندهار
پ
پ
محکومیت جهانی حمله تروریستی به مسجد فاطمیه شیعیان در قندهار

شورای امنیت سازمان ملل متحد، کشورهای آمریکا، چین، روسیه، ایران، پاکستان، ترکیه و تعدادی از کشورهای عربی، انجمنها و سازمانهای سیاسی، حمله تروریستی تکفیریها به مسجد « امام بارگاه فاطمیه» شیعیان در قندهار افغانستان را که منجر به شهادت دهها تن شد ، به شدت محکوم کردند.
در همین رابطه،شورای امنیت سازمان ملل متحد حمله تروریستی به مسجد « امام بارگاه فاطمیه» ولایت قندهار افغانستان را محکوم کرد و خواستار مبارزه جامعه جهانی با تروریسم شد. این شورا در بیانیه ای، با بازماندگان قربانیان این حادثه ابراز همدردی کرد. شورای امنیت همچنین خواستار محاکمه طراحان، سازمان دهندگان و تأمین کنندگان مالی این حمله شد.همزمان،سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا حمله به مسجد شیعیان در قندهار افغانستان را محکوم کرد.«ند پرایس» در توئیتی نوشت: مردم افغانستان حق زندگی و عبادت در صلح و امنیت را از هر مذهب و اعتقادی که انتخاب می‌کنند، دارند. ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه نیز ضمن محکومیت انفجار تروریستی مسجد فاطمیه قندهارافزود: بدیهی است که سازمان دهندگان این حمله تروریستی، دامن زدن به اختلافات مذهبی و تشدید مناقشه سیاسی داخلی در افغانستان را هدف قرار داده‌اند.از طرفی،«سید رسول موسوی» دستیار وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پی حمله تروریستی به مسجد فاطمیه(س) در قندهار افغانستان در توئیتی نوشت: جنایاتی که هفته پیش در صفوف نمازگزاران قندوز رخ داد و این هفته در قندهار، اگر متوقف نشود افغانستان را به کام جنگ داخلی دیگری خواهد کشاند که هیچ برنده‌ای جز استعمارگران و مزدواران جنایتکارش نخواهد داشت. از طرفی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور بیانیه ای ضمن محکوم کردن حمله تروریستی مسجد شیعیان قندهار اعلام کرد: دولت های اسلامی، سازمان کنفرانس اسلامی و مجامع جهانی باید به طور ویژه ای به آلام ملت افغانستان توجه کنند. این در حالی است که انجمن دفاع از قربانیان تروریسم در بیانیه ای حادثه تروریستی در مسجد فاطمیه در قندهار را محکوم کرد.
در این حال، وزارت امور خارجه پاکستان در بیانیه ای شدیداً عملیات تروریستی در مسجد شیعیان در قندهار افغانستان را محکوم کرد. دولت ترکیه نیز ضمن محکوم کردن حمله به مسجد شیعیان در قندهار،این اقدام را غیر انسانی دانست. ازطرفی وزارت امور خارجه عربستان حمله تروریستی به مسجد قندهار در جنوب افغانستان را محکوم وتاکید کرد: در کنار مردم افغانستان است.وزارتخانه های امورخارجه قطر،امارات و اردن نیز در بیانیه هایی جداگانه حمله تروریستی به مسجد شیعیان در قندهار افغانستان رامحکوم کردند.در این حال،حزب‌الله لبنان در بیانیه ای ضمن محکوم کردن انفجار انتحاری در مسجد شیعیان قندهار اعلام کرد: آمریکا با به جا گذاشتن قاتلان، کشتار و ویرانی در افغانستان به دنبال انتقام از شکست خود در این کشور است. از سویی،دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن حملات تروریستی اخیر به مساجد در افغانستان که آخرین مورد آن در قندهار بود را محکوم کرد. این در حالی است که مقتدا صدر رهبر جریان صدر عراق هم از دولت طالبان خواست اگر قادر به حمایت از شیعیان نیست بگذارد خودشان برای حمایت از جانشان قبل از وقوع جنگ طایفه‌ای تلاش کنند

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.