افزونه جلالی را نصب کنید. Monday, 4 July , 2022 تعداد کل نوشته ها : 682×

besharat news

سمینار «بررسی وضعیت حوزه های علمیه ولایت دایکندی، چالشها و راهکار» برگزار شد
02 آبان 1400 - 11:34
شناسه : 1002
بازدید 33
1
سمینار «بررسی وضعیت حوزه های علمیه ولایت دایکندی، چالشها و راهکار» برگزار شد مجمع اسلامی میثاق، مرکز فرهنگی - اجتماعی بشارت، بنیاد فرهنگ و اندیشه اسلامی و جمعی از علمای دایکندی، سمینار «بررسی وضعیت حوزه های علمیه دایکندی، چالشها و راهکارها» را برگزار کردند.
پ
پ
مجمع اسلامی میثاق، مرکز فرهنگی – اجتماعی بشارت، بنیاد فرهنگ و اندیشه اسلامی و جمعی از علمای دایکندی، سمینار «بررسی وضعیت حوزه های علمیه دایکندی، چالشها و راهکارها» را برگزار کردند.
به گزارش واحد خبری بشارت، سمینار بررسی وضعیت حوزه ه های علمیه دایکندی، چالشها و راهکارها، به ابتکار سه تشکل فرهنگی و همت و تلاش جمعی از علماء و نخبگان ولایت دایکندی در جامعه المصطفی، مجتمع عالی فقه (حجتیه) ۲۰/۱۲/۱۳۸۸با حضور گسترده علماء، دانشجویان در شهر مقدس فم به هدف بررسی وضعیت حوزه های علمیه دایکندی و بیرون رفت از مشکلات و چالشهای فراروی حوزه ها برگزار گردید.
در این سمینار علمی ابتداء آقای ابراهیمی برنامه های سمینار را اعلام نمود و پس از آن آیاتی از کلام الله مجید توسط آقای علوی قرائت گردید. و آقای محمد اکبری به نمایندگی از تشکلهای فرهنگی به بیان اهداف سمینار پرداخت و یافتن پاسخ به چگونگی وضعیت حوزه های علمیه دایکندی و مشکلات فراروی آنها را از مهمترین اهداف این سمینار دانست و گفت: یکی دیگر از اهداف این سمینارزمینه ‌سازی برای ایجاد تشکل فراگیر در ولایت دایکندی و سامان بخشی به اقدامات و فعالیت¬های مهم فرهنگی و اجتماعی می باشد.
در ادامه این سمینار حجت الاسلام آقای محمد ابراهیم فدایی مسئول حوزه باقرالعلوم شیخعلی به ایراد سخن پرداخت.ایشان ضمن اشاره به.روند فعالیت فعلی حوزه های علمیه در ولایت دایکندی یاد آور شد: باید با همدلی و هماهنگی کار های فرهنگی را در ولایت . سامان دهیم.
برگزاری میزگرد با حضور آقایان محمد توسلی، محمد جان عادلی و محمد اکبری شهرستانی با اجرای آقای نادر احسانی و تقدیم لوح تقدیر به فعالان دلسوز در امر تبلیغ و خدمت به حوزه های علمیه، از برنامه های پایانی این سمینار علمی بود.
گفتنی است مؤسسه فرهنگی بشارت پیش از این نیز «همایش افغانستان و انتخابات شورای ملی» را با مشارکت هفت تشکل فرهنگی و «همایش زنان در افغانستان
، فرصتها، چالشها و راهکارها» را با همت و مشارکت سه تشکل فرهنگی برگزار کرده بود.
برگزاری سمینار «افغانستان؛ خشونت در خانواده آسیبها و راهکارها» و برگزاری نشست علمی و تخصصی «بررسی وضعیت شیعیان افغانستان»، از دیگر فعالیتهای علمی و تخصصی این مؤسسه در دو سال اخیر است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.