جمعه, ۳۰ ثور , ۱۴۰۱ Friday, 20 May , 2022 تعداد کل نوشته ها : 681×

besharat news

سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین حمید زکی درهمايش زنان در افغانستان فرصت ها ، چالش ها و راهکار ها در هرات
25 اکتبر 2021 - 18:18
شناسه : 1028
بازدید 41
1
سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین حمید زکی درهمايش زنان در افغانستان فرصت ها ، چالش ها و راهکار ها در هرات سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین حمید زکی درهمايش زنان در افغانستان فرصت ها ، چالش ها و راهکار ها در هرات
پ
پ

در روز دوم همایش استاد حمید زکی عضو ستاد برگزاری و مسئول دبیرخانه هماش زنان تحت عنوان نگاهی به راه حل و بیرون رفت از مشکلات و چالشهای فراروی زنان به ایراد سخن پرداختند و ضمن تشکر از همکاران همایش در شهر باستانی هرات، و اظهار قدردانی از تلاشهای بی وقفه اعضای ستاد و همکاران اجرایی همایش مشکلات، آسیبها و چالشهای فرا روی زنان را بر شمرد و گفت:
امروز شاهد مشکلات و دشواریهای زیادی فرا روی زنان هستیم. آمار خشونت، خودکشی، خانه گریزی و نادیده گرفتن حقوق زنان و ظلمهای مضاعف بر زنان نظیر ازدواج اجباری، مبادله و حتی فروش زنان زیر نام گله و شیربها و خشونتهای ناشی از اعتیاد و فرهنگ ابتذال وحشتناک است. و حتی در ولایات دور دست نظیر دایکندی برخی از این خشونتها نگران کننده است.
آقای زکی علل ستم و گسترش خشونت علیه زنان را دو رفتار تحجرگرایانه سنتی و رفتار باز و فرهنگی ابتذال وارداتی و مدرنیته را نام برد و گفت: این دو فرهنگ یکی با نگاه و رفتار افراطی و دیگر با نگاه ور فتار تفریطی همانند دو تیغه قیچی زندگی سالم زنان را تهدید می کند. و با گسترش فرهنگ ابتذال نه تنها دردی از دردهای زنان درمان نگشته بلکه ستم و گسترش خشونت علیه زنان واقعا نگران کننده است.
مسئول دبیر خانه همایش، بازگشت به فرهنگ ناب دینی و پیراسته از التقاط و خرافه گرایی را راه بیرون رفت از ستمها و چالشهای فراروی زنان دانست و گفت امیدواریم که دستاورد این همایش از جمله انتشار چهار جلد کتاب علمی در مورد زنان بتواند در این راستا مفید و مؤثر باشد.
گفتنی است همایش زنان در افغانستان افزون بر کابل و هرات در ولایت غزنی نیز بر گزار شده بود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.