افزونه جلالی را نصب کنید. Tuesday, 31 January , 2023 تعداد کل نوشته ها : 694×

besharat news

در اختتامیه همایش حوزه های علمیه افغانستان، از برگزار کنندگان همایش زنان در افغانستان تقدیر شد
08 آبان 1400 - 12:04
شناسه : 1192
بازدید 80
1
در اختتامیه همایش حوزه های علمیه افغانستان، از برگزار کنندگان همایش زنان در افغانستان تقدیر شد گروه خبری بشارت: معاونت پژوهش «نمایندگی جامعه المصطفی(ص) العالمیه، در افغانستان» اختتامیه همایش حوزه های علمیه افغانستان، گذشته، حال و آینده را با مشارکت شورای منطقه ای طلاب و انجمن¬های فرهنگی طلاب افغانستان برگزار کرد و در این اختتامیه از ستادبرگزاری همایش زنان در افغانستان تقدیر شد.
پ
پ


گروه خبری بشارت: معاونت پژوهش «نمایندگی جامعه المصطفی(ص) العالمیه، در افغانستان» اختتامیه همایش حوزه های علمیه افغانستان، گذشته، حال و آینده را با مشارکت شورای منطقه ای طلاب و انجمن¬های فرهنگی طلاب افغانستان برگزار کرد و در این اختتامیه از ستادبرگزاری همایش زنان در افغانستان تقدیر شد.
به گزارش گروه خبری بشارت، این اختتامیه صبح روز پنجشنبه امروز ۲۸/۱۱/ ۱۳۸۹ در قم، مجتمع عالی فقه با حضور ریاست نمایندگی جامعه المصطفی آقای محامی و معاونت پژوهش این نمایندگی آقای فصیحی و جمع کثیری از طلاب افغانستان، دانشجویان، اساتید و فرهیختگان بر گزار گردید.
در این اختتامیه، تعدادی از مقالات برتر همایش «حوزه های علمیه افغانستان» به خوانش گرفته شد و پس از آن حجت الاسلام آقای فصیحی ضمن بیان گزارش از وضعیت سیاسی، فرهنگی، و فعالیتهای علمی و پژوهشی کشور گفت: طبق یک آمار ۶۱ نفر و طبق آمار دیگر ۵۶ نفر از مردم شیعه و هزاره کشور در پارلمان راه یافته اند، و ۱۲ نفر آن از حوزه های علمیه برخواسته اند.

وی ضمن رضایت مندی از وضعیت حوزه های علمیه افغانستان در خصوص حوزه های خواهران گفت: حوزه های علمیه خواهران، در هرات، کابل، مزار شریف، دایکندی و غزنی با استقبال مواجه شده است.
وی در ادامه ی سخنانش در باره تجلیل بی نظیر از عاشورای حسینی در افغانستان تصریح کرد: مراسم عاشورای حسینی در غرب و شرق کابل بسیار با شکوه برگزار شد، همه تلویزیونها مراسم عاشورای حسینی را در افغانستان پوشش دادند، ولی جای یک گلایه باقی است که چنین مراسم شکوهمند و کم نظیر در رسانه های جمهوری اسلامی ایران انعکاسی نیافته است.
حجت الاسلام و المسلمین آقای محامی ریاست نمانیدگی جامعه المصطفی العالمیه در افغانستان، سخنران پایانی این اختتامیه بود. ایشان ضمن تبریک هفته وحدت و میلاد رسول اعظم (ص) در باره ویژگیهای اخلاقی رسول مکرم اسلام سخن گفت و پس از آن ضمن گزارشی از فعالیتهای جامعه المصطفی افغانستان در مورد پذیرش طلاب افغانستانی گفت: شعار ما این است: پذیرش از افغانستان، در افغانستان، برای افغانستان است. و سیاست ما در باره حوزه های علمیه افغانستان، سیاست مشارکت و حمایت است.
در این اختتامیه نماینده شورای منطقه ای طلاب افغانستان نیز نقطه نظرات و دغدغه های طلاب را در باره وضعیت جاری طلاب فارغ التحصیل بیان کردند.
در پایان از مقالات برتر همایش حوزه ها، و نیز از برگزار کنندگان همایش زنان در افغانستان آقایان حمید زکی، آصف محسنی حکمت، اسحاق مهدوی و محمد علی ابراهیمی تقدیر به عمل آمدند. و نیزاز سوی طلاب افغانستان با تقدیم لوح تقدیر به جناب آقای محامی از خدمات ارزنده نمایندگی جامعه المصطفی در افغانستان تقدیر شد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.