افزونه جلالی را نصب کنید. Sunday, 14 July , 2024 تعداد کل نوشته ها : 694×

besharat news

سالروز میلاد امام علی(ع) در ولایت دایکندی تجلیل شد
12 آبان 1400 - 16:31
شناسه : 1335
بازدید 117
3
سالروز ميلاد امام علي(ع) در ولايت دايکندي تجليل شد مراسم خجسته سالروز ولادت مولاي متقيان حضرت علي(ع) در مسجد جامع بازار نيلي با حضور علماء، شخصيتها، و اقشار عامه مردم برگزار شد.
پ
پ

 

پنجشنبه: ۲۶ جوزا ۱۳۹۰

مراسم خجسته سالروز ولادت مولای متقیان حضرت علی(ع) در مسجد جامع بازار نیلی با حضور علماء، شخصیتها، و اقشار عامه مردم برگزار شد.
به گزارش بشارت این مراسم از سوی دفتر نمایندگی حضرت آیت الله العظمی محقق کابلی و مدرسه مهدیه نیلی بعد از ظهر روز پنجشنبه با حضور مقام ولایت الحاج ارزگانی، اساتید حوزه های علمیه مهدیه و حضرت زهرا، اساتید دانشگاه ناصر خسرو برگزار شد.
در این مراسم آقای ارزگانی والی ولایت دایکندی تجلیل در خور شان امام علی(ع) را لازم و بایسته برای پیروان و شیعیان آن حضرت دانست و میلاد آن حضرت را یکی از روزهای شاد بشریت خواند و در وصف آن حضرت گفت: علی مظهر کامل خلقت است، هرکسی به هر زبانی از مولا یاد کرده اند، و به طور فطری ارادت خویش را ابراز نموده اند.
والی ولایت دایکندی با اشاره به میلاد مبارک امام علی(ع) گفت: تولد در کعبه استثنایی ترین حادث? تاریخ است. زندگی امام توام بارازهای پیچیده است. در همه فصل و عرصه ها برترین کارها را به خود اختصاص داده است. در غزوه ها و در اجرای عدالت پیش تاز است.
آقای ارزگانی با اشاره به وضعیت موجود گفت: ولی ما که هستیم، به خود مراجعه کنیم، چقدر رعایت همسایگان و حقوق یکدیگر را می کنیم؟
آقای ارزگانی با انتقاد از غفلت و بی تفاوتی مسلمانان گفت: دعوت به آیین مسیحیت کم و بیش شروع شده است، وجود چنین تفکری در جامعه اسلامی مایه شرم آور است.
مقام ولایت با اشاره به فرصتهای موجود و ضرورت استفاده از آنها گفت: فضلا و متخصصان ما مراکز آموزش و مؤسسات تحصیلات عالی را در کابل، و در دیگر شهرها ایجاد کردند و جمع زیادی از محصلان و دانشجویان را جذب نمودند، ولی در دایکندی، ما هرگز تصور نمی کردیم دانشگاه تاسیس شود، و با تلاش تحصیلکرده های شما، مؤسسه تحصیلات عالی ناصر در دروازه خانه شما فعال است، غفلت ننماییم و از این فرصتها استفاده کنیم.
در بخشی از این مراسم حجت الاسلام حمید زکی از اساتید دانشگاه ناصر خسرو ضمن تبریک میلاد فرخنده فریادگر عدالت، پیشوای مؤمنان حضرت علی بن ابی طالب به ایراد سخن پرداخت و با اشاره به ضرورت بهره برداری از فرصتها گفت: امروزه استفاده بهینه از فرصتها و بسترهای موجود امری لازم و ضروری است و غفلت و بی تفاوتی یک آفت جدی برای ما خواهدبود.
آقای زکی در باره وصف حضرت امام علی(ع) از شش زاویه به ایراد سخن پرداخته و گفت: در باره امام علی(ع) می شود از پنج منظر و نگاه می شود سخن گفت؛ از منظر و نگاه مادر مبارکش فاطمه بنت اسد، از منظر ونگاه قرآن که بیش از ۳۰۰ آیه درباره حضرت علی نازل شده است. از منظر و نگاه رسول خدا(ص) که روایاتی زیادی از زبان رسول الله(ص) ر باره آن حضرت وارد شده است، از منظر و نگاه دانشمندان غیر اسلامی، که دهها نفر در وصف آن حضرت سخن گفته اند، از منظر و نگاه شاعران غیر اسلامی که احساسات وارادت شان را نسبت به آن امام ابراز کرده اند.
آقای زکی با اشاره به فضایل و ویژگیهای خاص امام علی(ع) گفت: خانه خدا پاک است، و علی(ع) مظهر کامل طهارت و پاکی و مصداقی از مصادیق آیه تطهیر می باشد. و آن حضرت در خانه خدا پاک و طاهر به دنیا آمد، و پاک زیست، و با ذکر خدا برزبان، درخانه خدا، به سوی معشوق شتافت.
ایشان در بخشی از سخنانش با اشاره به حدیث نبوی : علی خیر البشر من ابی فقد کفر، اظهار داشت، بر اساس حدیث نبوی و باگواه تاریخ، امام علی(ع) برترین انسان و بهترین بشر است، و هرکس که منکر فضیلت و برتریت آن حضرت باشد، حقیقت واضح و روشنی را انکار کرده اند. وامروز، نه تنها امروز که در همه عصرها، بشریت نیاز به پیروی والگو
گیری از اسوه های فضیلت و پاکی در همه عرصه ها دارند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.