افزونه جلالی را نصب کنید. Thursday, 30 May , 2024 تعداد کل نوشته ها : 694×

besharat news

نشست علمی با موضوع چگونگی الگوپذیری از شخصیت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها برگزار شد
12 آبان 1400 - 17:05
شناسه : 1347
بازدید 133
4
نشست علمي با موضوع چگونگي الگوپذيري از شخصيت حضرت فاطمه زهرا سلام الله عليها برگزار شد نخستين نشست علمي با موضوع چگونگي الگوپذيري از شخصيت حضرت فاطمه زهرا سلام الله عليها تحت عنوان سلسله نشستهاي دانش افزايي از سوي مدرسه علميه رسول اعظم(ص) کيسو، بخش خواهران و مؤسسه فرهنگي بشارت در ليسه اناث کيسو برگزار شد.
پ
پ


شنبه : تاریخ ۱۷ ثور ۱۳۹۰

نخستین نشست علمی با موضوع چگونگی الگوپذیری از شخصیت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها تحت عنوان سلسله نشستهای دانش افزایی از سوی مدرسه علمیه رسول اعظم(ص) کیسو، بخش خواهران و مؤسسه فرهنگی بشارت در لیسه اناث کیسو برگزار شد.
به گزارش بشارت، این نشست با حضور حجت الاسلام والمسلمین حمید زکی، استاد حوزه علمیه خواهران، و استاد محمد جواد نجاتی، استاد حوزه خواهران و استاد لیسه ذکور «کیسو» و استاد… نائلی، استاد لیسه اناث کیسو به تاریخ ۱۷ ثور مصادف با سالروز شهادت صدیقه کبری حضرت فاطمه زهرا با حضور جمعی از اساتید برادر و خواهر، و محصلین مدرسه علمیه رسول اعظم(کیسو) کیسو، در لیسه اناث «کیسو» برگزار شد.
استاد نجاتی به عنوان دبیر علمی این نشست، ضمن تشکر از حضور اساتید، و حضار محترم با اشاره به اهمیت برگزاری «سلسله نشستهای دانش افزایی» از سوی حوزه علمیه خواهران شهرستان کیسو، گفت: نخستین نشست علمی این سلسله نشستها با موضوع « چگونگی الگوپذیری از شخصیت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها» در سالروز شهادت فاطمه زهرا(س) برگزار شده است. و برگزاری این سلسله از نشستهای، می توانند پاسخ گویی بسیاری از نیازها و پرسشها باشد.
آقای نجاتی، از استاد نائلی، سرمعلم لیسه اناث کیسو، خواست، تا سخنان علمی خویش را در ارتباط با موضوع ایراد کند.
استاد نائلی، ضمن تشکر از حوزه علمیه خواهران «کیسو» برگزاری این گونه نشستها را بسیار ضروری و با اهمیت دانست، و در مورد ابعاد شخصیتی حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها به تفصیل سخن گفت و افزود: خواهران با شناخت صحیح از شخصیت دخت پیامبر اسلام، می توانند آن حضرت را در ایثار، حجاب و عفاف، و مقاومت و صبر الگوی خویش قرار دهند.
سخنران پایانی این نشست، استاد حمید زکی بود، ایشان در مورد چگونگی الگوپذیری از شخصت حضرت فاطمه زهرا در بخشی از سخنانش گفت: حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها یک شخصیت کامل و برای تمام انسان ها اسوه و الگو است. ما می توانیم با مطالعه و شناخت صحیح شخصیت حضرت زهرا، آن حضرت را الگوی خویش در عرصه های معنوی و اجتماعی قرار دهیم.
استاد زکی با برشمردن مواردی از سیره و رفتار حضرت فاطمه زهرا افزود: آن حضرت سرور و سیده تمام زنان جهان است و برترین اسوه هم در تقوا و حجاب و عفاف است و هم در عبادت و بندگی، وهم در ایثار، انفاق و بخشش، و هم در فداکاری، استقامت و دفاع از حق.
در پایان این نشست، استاد نجاتی به جمع بندی پرداخت و پس از آن اساتید محترم به سوالات و پرسشهایی حضار پاسخ گفت.

لازم به ذکر است که این اولین نشست تخصصی در رابطه با شخصیت حضرت زهراء(س) در ولسوالی کیتی می باشد، تا کنون هیچ گونه نشست مشابه در این ولسوالی برگزار نگردیده است، لذا این نشست مورد استقبال وسیع مردم قرار گرفت.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.