افزونه جلالی را نصب کنید. Monday, 4 July , 2022 تعداد کل نوشته ها : 682×

besharat news

نمایشگاه منجی در ولایت دایکندی، شهرستان کیسو
12 آبان 1400 - 16:23
شناسه : 1329
بازدید 33
0
نمایشگاه منجی در ولایت دایکندی، شهرستان کیسو بسم الله الرحمن الرحیم بروشور نمایشگاه منجی به مناسبت میلاد مسعود حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) در ولسوالی کیتی - شهرستان کیسو
پ
پ

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

بروشور نمایشگاه منجی

به مناسبت میلاد مسعود حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف)

در ولسوالی کیتی – شهرستان کیسو

زندگانی امام مهدی
دوازدهمین پیشوای معصوم، حضرت حجۀ بن الحسن المهدی(عج)، در نیمه شعبان سال۲۵۵هجری در سامّراء دیده به جهان گشود. او همنام پیامبر اسلام و نیز کنیه آن حضرت ابوالقاسم است.
از جمله القاب آن حضرت، حجت، قائم، خلف صالح، صاحب الزمان، بقیهالله است و مشهور ترین آنها مهدی می باشد. پدرش بزرگوارش حضرت امام حسن عسکری(ع) و مادر مکرمه اش حضرت نرجس است. میزان فضلیت نرجس خاتون تا آن حد ، والا بود که حکیمه دختر امام جواد(ع) که خود از بانوان عالیقدر خاندان امامت بود، او را سرآمد و سرور خاندان خویش خواند و خود را خدمتگزار او نامید.
حضرت مهدی(عج) دو دوره غیبت داشت: یکی کوتاه مدت(غیبت صغری) و دیگری دراز مدت (غیبت کبری)، اولی از هنگام تولد به مدت شصت و نه سال ادامه داشت، و دومی، با پایان دوره نخست آغاز شد و تا هنگام ظهور و قیام آن حضرت طول خواهد کشید.

سخنان امام مهدی
۱- آگاهی بر امور شیعیان
اگر چه هم اکنون در مکانی دور از جایگاه ستمگران سکنی گزیده ایم – که خداوند صلاح ما و شیعیان مؤمن ما را تا وقتی که حکومت دنیا به دست تبهکاران است، در دوری گزیدن، به ما نمایانده است_ ولی بر اخبار و احوال شما آگاهیم و هیچ چیز از اوضاع شما بر ما پوشیده و مخفی نیست. از خواری و مذلتی که دچارش شده اید، با خبریم، از آن زمان که بسیاری از شما به برخی کار های ناشایست میل کردید که پیشینیان صالح شما از آنها دوری می جستند، و عهد و میثاق خدایی را آن چنان پشت سر انداختند که گویا به آن پیمان آگاه نیستند

۲-یادآوری و رسیدگی
ما از رسیدگی و سرپرستی شما کوتاهی نمی کنیم و یاد شما را از خاطر نمی بریم، اگر جز این بود، دشواریها و مصیبتها بر شما فرود می آمد و دشمنان شما را ریشه کن می کردند
تقوای خدا را پیشه کنید و ما را برای رهایی بخشیدنتان از فتنه ای که به شما روی آورده است، یاری دهید
۳- لزوم محبت
هریک از شما باید کارهایی کند که وی را به محبت و دوستی ما نزدیک می کند و از آنچه خوشایند ما نبود و موجب کراهت و خشم ماست، دوری گزیند؛ زیرا امر ما ناگهان در هنگامی که توبه و بازگشت سودی ندارد می رسد، و پشیمانی از گناه ، از کیفر نجاتش نمی بخشد.
خداوند راه رشد و هدایت را به شما الهام فرماید، و به لطف خویش شما را برای بهره وری از رحمت هایش توفیق بخشد.
۴- سعادت دیدار
اگر شیعیان ما-که خداوند توفیق طاعتشان دهد- در راه ایفای پیمانی که بر عهده دارند، همدل می شدند، میمنت ملاقات ما به تأخیر نمی افتاد و سعادت دیدار ما زودتر نصیب آنان می شد؛ دیداری بر مبنای شناختی راستین و صداقتی از آنان نسبت به ما.پس ما را از ایشان باز نمی دارد مگر آنچه از کردارهای آنان که به ما می رسد و ما را ناخوشایند است و از آنان روا نمی دانیم.
از خداوند یاری می طلبیم و او ما را کفایت کرده و وکیل خوبی است و صلوات و سلام خدا بر سید بشارت دهنده و بیم دهنده ی ما، محمد، و خاندان پاک او باد.

۵- کیفیت بهره وری
اما کیفیت بهره وری از من در دوران غیبتم، همچون بهره وری مردم از خورشید به هنگام ابر است که آن را از دیدگان بپوشاند، و من برای اهل زمین موجب امان و امنیت می باشم، همچنان که ستارگان برای اهل آسمان امانند، پس، از آنچه به شما مربوط نیست، پرسش نکنید، و برای دانستن آنچه از آن بی نیاز هستید، خود را به تکلف و مشقت نیندازید برای تعجیل فرج بسیار دعا کنید، که همین دعا فرج است.
-۱-
۶- حق امام زمان
اگر این نبود که نباید امر خدا نادیده گرفته شود و سرّ الهی آشکار و ابراز گردد، حقّ ما آن گونه بر شما ظاهر می شد که عقلهایتان را برباید و تردیدهایتان را برطرف کند، لیکن آنچه را که خداوند خواسته ، انجام شود و برای هر سر آمدی، مکتوب و نوشته ای است.
از خدا بترسید و تسلیم ما شوید و کار را به ما واگذارید. بر ماست که شما را سر چشمه سیراب آوریم، چنان که شما را به سرچشمه بردیم.
برای کشف آنچه از شما پوشیده مانده است، کوشش مکنید، و از راه راست منحرف نشوید، و به نادرستی نگرایید.
و بر اساس سنت آشکار الهی، با محبت و دوستی، راه و مقصدتان را به سوی ما قرار دهید.

۷- نشانه قیام
نشانه های حرکت و قیام ما این است ، حادثه ای در مکّه ی معظّمه روی خواهد داد؛ حادثه ای برخاسته از پلیدی انسانی دو رو و نکوهیده که خونریزی را حلال می شمرد و با نیرنگ، قصد جان مؤمنان را می نماید، اما به هدف ظالمانه و ستم بار خود نخواهد رسید، زیرا ما با دعایی که از مالک آسمان و زمین پوشیده نمی ماند و ردّ نمی شود، برای حفاظت و نگهداری مؤمنان آماده ایم.
سخنان پیامبر(ص) در باره امام هدی(عج)
۱- پیامبر(ص) و نشانه های حضرت مهدی(عج)
مهدی از فرزندان من است. چهره اش مثل ماه درخشان و رنگش عربی و قامتش چون قامت مردان بنی اسرائیل است.
مهدی از من است. پیشانی او باز و گشاده و بینی او کشیده است.
چشمان او سرمه کشیده، محاسن او پرپشت و سمت چپ صورت او یک خال است.
صورتش مثل دینار و دندانهایش مثل شانه و شمشیرش مثل شعله آتش است.
مهدی از فرزندان من است و مانند مردی چهل ساله است. چهره اش مانند ستاره می درخشد، در سمت راست صورتش خال سیاهی است. دو عبای قطوانی بر دوش دارد. هیبت او مانند شخصی از بنی اسرائیل است. گنجها را از زمین بیرون می آورد و بلادشرک را فتح می کند.

۲- پیامبر(ص) و انتظار ظهور
فضل الهی درخواست کنید چرا که خداوند دوست می دارد که از او مسئلت کنند. و بالاترین عبادت انتظار فرج است.

۳-پیامبر(ص) و بشارت ظهور
ائمه ی بعد از من ۱۲ نفر هستند و تو ای علی اولین آنان هستی و قائم آخرین آنهاست. آن قائم که خدای تعالی شرق و غرب جهان را به دست او فتح خواهد کرد.
اگر عمر دنیا به پایان رسیده و فقط یک روز باقی مانده باشد خداوند آن روز را آن قدر طولانی می کند تا مردی از خاندان من حکومت را در دست گیرد و تمام خیرات به دست او تحقق یافته و اسلام بصورت راستین خود آشکار گردد و آلودگی ها از بین برود.
به خدایی که مرا به حق برای بشارت برانگیخت. اگر فقط یک روز از عمر عالم باقی مانده باشد خداوند آن یک روز را آنقدر طولانی خواهد کرد تا فرزندم مهدی قیام کند، پس عیسی(روح الله) مسیح بعد از او فرود می آید و پشت سر او نماز می گزارد و جهان به نور پروردگار روشن گشته و حکومت مهدی شرق و غرب را در بر میگیرد.
مردمی از شرق زمین قیام کرده و مقدمات حکومت حضرت مهدی را فراهم می سازد.

۴- پیامبر و حوادث هنگام ظهور
هنگام مرگ یک خلیفه اختلاف پیش می آید. پس مردی از مدینه به سوی مکه فرار می کند.
مردمی که از مکه دور او جمع شده و علیر غم میل خودش با او بین رکن و مقام بیعت می کنند.
-۲-

با قائم بین رکن و مقام بیعت می کنند سیصد و چند نفر به عدد اهل بدر که نجبای مصر، شام و عراق در میان آنها هستند.
نجبای مصر و علمای مشرق زمین به سوی او شتافته تا به مکه بیایند و با او بیعت کنند.
خداوند تعالی از مشرق و مغرب عالم آنان را در کمتر از یک چشم به هم زدن در کنار کعبه جمع می کنند. مردم مکه در حالی که درباره ی لشکر سفیانی حرف می زنند که چگونه آنها را محاصره و لگد کوب کردندناگهان قومی را در گرد کعبه می بینند و این در حالی است که لشکر ظلمت از بین رفته و صبح طالع شده است. برخی فریاد می زنند، نجات، نجات و مردم می نگرند که پیشوایان آنها(امام زمان و یارانش) در فکر هستند.
از همه ی شهر ها عده ای همراه آن حضرت خارج می شوند بجز بصره که حتی یک نفر آن حضرت را همراهی نمی کنند.
عیسی در گردنه ای به نام افیق در سرزمین قدس (بیت المقدس) فرود می آید و به بیت المقدس وارد می شود و این در حالی است که مردم برای نماز صبح آماده شده اند.پس حضرت مهدی(امام جماعت) عقب می رود ولی عیسی او را جلو می اندازد و بر طبق آئین مسلمین به او اقتدا می کند و می گوید:شما خاندانی هستید که هیچکس حق تقدم بر شما ندارد.
… پس مهدی می گوید جلو بایست و با مردم نماز بخوان. عیسی می گوید: نماز برای تو برپا شده است. پس عیسی پشت سر وی نماز می خواند و با وی بیعت می کند و می گوید من به عنوان وزیر تو آمده ام نه به عنوان امیر بر تو.

۵- پیامبر(ص) و نشانه ها ظهور
در ماه رمضان صیحه ای شنیده می شود در ماه شوال قبیله ها قصد درگیری می کنند و در ماه ذی القعده جنگ و خون ریزی به پا می شود. در ماه ذی حجۀ حجاج قتل عام و غارت می شوند و در ماه محرم خون ها جاری می شود. محرم و چه محرمی!؟ هرگز قابل ادراک برای شما نیست. وای، وای تعداد زیادی در آن شورشها کشته می شوند. سپس منادی از آسمان ندا می کند که آگاه باشید که فلان مهدی قائم آل محمد است. پس به سخنان او گوش فرا دهید و او را اطاعت کنید. این صدا صدای جبرئیل است که مردم را برای بیعت با او فرا می خواند. این صدا در صبح روز نجات بلند می شود.
خداوند به سوی اهل شام کسی را می فرستد که موجب تفرقه آنها گردد که اگر روباه ها به آنها حمله کنند آنها را می کشند.
آبادی بیت المقدس خرابی مدینه را بدنبال دارد و خرابی مدینه کشتارهایی سهمگین را بدنبال دارد و سپس قسطنطنیه فتح خواهد شد . به دنبال آن دجال خروج خواهد کرد.
بواسیر، و مرگهایی ناگهانی و جذام فراوان می شود.
زمین لرزه ای در شام اتفاق می افتد که ۱۰۰ هزار نفر بر اثر آن هلاک خواهند شد این زلزله رحمت برای مؤمنان و عذاب برای کافران است.
در میان امت اسلامی خسف و قذف رخ می دهد. گروهی آواز خوانان و مشروب خواران در حال خوانندگی و میگساری بصورت خوک و میمون در می آیند.
در ماه رمضان بانگی شنیده می شود آتش جنگی در ماه شوال برافروخته می گردد. قبیله ها در ماه ذی الحجه به جنگ می پردازند و نشانه ی آن این است که حاجیان را غارت کنند و درمنی فاجعه بزرگی رخ می دهد و افراد زیادی کشته می شوند و خونها بر روی جمرات جاری می شود.
وقتی خلیفه عراق مردی چهار شانه را که دارای ریشی انبوه دندانهایی براق است بکشد وای به حال عراق از پیروان گمراه آن خلیفه.

۶- پیامبر(ص) و روزگار قبل از ظهور
برای امت من زمانی فرا می رسد که اگر کسی بخواهد دین خود را حفظ کند مانند کسی است که آتش در کف دست خود نگه می دارد.
ثروتمندان برای سیاحت و متوسطین برای تجارت و فقیران برای ریا و تظاهر به حج می روند…
-۳-
فرد وارد مسجد می شود ولی دو رکعت نماز در آن نمی خداوند.
مردان امت من با طلا خود را زینت می نمایند. حریر و دیبا می پوشند و از پوست پلنگ برای خود لباس تهیه می کنند. دراین وقت است که باران می بارد ولی روئیدنی ها و خیر و برکت کم می شود و زلزله فراوان می شود.
مردان خود را به صورت زنان و زنان خود را به صورت مردان در می آورند.
زنانشان در عین لباس پوشیدن برهنه هستند و بر سرشان چیزی مانند کوهان شتر لاغر است. این زنان بوی بهشت را نمی شنوند. آنها را لعنت کنید که از رحمت خدا بدورند.
قیامت بپا نمی شود (آخر الزمان فرا نمی رسد) مگر هنگامی که لباسهایی بسازند که زنها وقتی آنها را می پوشند باز برهنه و لخت باشند….
مردان کم می شوند به حدی که در میان ۵۰ زن فقط یک مرد وجود دارد.
هنگامی که زنها با خشونت با مردان خویش رفتار کرده و کارهای خلاف رضای شوهر انجام داده و از درآمد خود خرج شوهر را تأمین نموده و آنها نیز به خاطر این خوراک مختصر رفتارهای زنان خود را تحمل می کنند .
وقتی فرج نزدیک باشد مرگ بهترین افراد امت را گلچین می کند همانگونه که شما بهترین خرما را از میان یک طبق بر می دارید.
روزگاری خواهد آمد که سه چیز بسیار کمیاب است:۱-مالی که از راه حلال به دست آید ۲- دوستی که انسان بتواند حقیقتاً با او مأنوس باشد ۳- روش و راه پسندیده ای که خدا از آن راضی باشد
پس از من فرمانروایانی بر شما مسلط می شوند که برای رسیدن به قدرت و کشتن یکدیگر دست می زنند در آن روزگار نفاق زیاد می شود. امانت داری از میان می رود مردم از رحمت دور می شوند. امین به خیانت متهم و خائن به عنوان امین معرفی می شود. فتنه هایی چون پاره های شب سیاه به سوی شما رو می¬آورند.
فرزند به پدرش تهمت می زند و بر پدر و مادرش نفرین می کند و از مرگ آنها شادمان می شود.
انسانها به دست پدر و مادر نابود می شود و اگر پدر و مادر نداشته باشند بدست همسر و فرزندان و اگر آنها را هم نداشته باشند بدست خویشان و همسایگان از بین می روند.
مردم مثل حیوانات بطور علنی روابط جنسی برقرار می کنند و هیچکس از ترس نمی تواند عمل ناپسندی را محکوم کند.
تمام همت یک انسان شکمش و قبله اش زنش و دینش پول، درهمش خواهد بود.

۷- پیامبر(ص) و درور نمای عصر ظهور
مهدی بین مردم در تقسیم اموال بگونه ای به مساوات رفتار می کند که نیازمندی پیدا نمی شود که مستحق زکات باشد.
مهدی در امت من است. مردم در عصر او به اندازه ای در نعمت بسر می برند که هیچگاه بسر نبرده اند …. آسمان فراوان می بارد و زمین تمام گیاهان خود را می رویاند.
مهدی از میان امت من قیام می کند. خداوند او را برای بی نیاز کردن مردم می فرستد. مردم در زمان او در نعمت بسر می برند و حیوانات در آن روزگار به حیات خود ادامه می دهند و زمین گیاهان خود را می رویاند و اموال بین مردم عادلانه و صحیح تقسیم می شود.
حد اقل هفت یا نه سال مهدی در میان امت به سر می برد که مردم در کمال نعمت زندگی می کنند. بگونه ای که هیچ مردم شایسته یا تبهکاری چنین نعمتی را نداشته اند. آن وقت آسمان باران به موقع و پی در پی می بارد و زمین از رویاندن گیاهان دریغ نمی کنند و مال آن قدر انبوه می شود که شخصی بلند می شود و می گوید: ای مهدی به من عطا کن و حضرت می گوید: بگیر.
مهدی بگونه ای حق مظلوم را از ظالم می گیرد که اگر حق کسی زیر دندان کسی باشد می گیرد و به صاحبش می دهد.

علایم ظهور
در موقع ظهور امام زمان علایمی به وجود خواهد آمد که عموم مردم آن را مشاهده خواهد کرد و برخی از آنها عبارتند از:
۱- خروج سفیانی.
۲- گرفتن خورشید در نیمه ماه مبارک رمضان.
-۴-
۳- گرفتن قرص ماه در آخر ماه مبارک بر خلاف عادت.
۴- فرو رفتن زمین«بیداء» که سرزمینی است میان مکه و مدینه.
۵- فرو رفتن زمین یا جمعی در مشرق.
۶- توقف خورشید از آغاز ظهر تا وقت عصر.
۷- طلوع خورشید از مغرب.
۸-کشته شدن نفس زکیه که سیدی است هاشمی در پشت کوفه با هفتاد نفر از صالحان.
۹- خراب شدن دیوار مسجد کوفه.
۱۰- نمایان شدن پرچم سیاه از طرف خراسان.
۱۱- خروجی یمانی از طرف یمن.
۱۲- فرود آمدن ترک ها در جزیره (شمال عراق کنونی).
۱۳- ورود رومیان در رمله(منطقه ای در اردن کنونی).
۱۴- پیدا شدن سرخی شدید در آسمان که در اطراف ن پراکنده شود.
۱۵- پیدایش آتش در طول مشرق که تا سه روز یا هفت روز در هوا بماند.
۱۶- عرب ها استقلال پیدا کردند و کشور گشایی کنند و از زیر بار و نفوذ دیگران بیرون روند.
۱۷- اهل مصر ، فرمانروای خود را بکشند.
۱۸- شام خراب شود و سه پرچم در آنجا پدیدار شود.
۱۹- رودخانه فرات طغیان کند یا شکافته شود، به حدی که آب در کوچه های کوفه داخل شود.
۲۰- پلی در بغداد در کنار محله (کرخ) ساخته شود.
۲۱- ترس عمومی و مرگ همگانی، همه اهل عراق و مردم بغداد را فرا می گیرد که قرار و آرام ندارد.
۲۲- صدایی از آسمان بلند شود که همه ی مردم روی زمین آن را به زبان خود بشنوند.

احوال یاران امام مهدی(عج)
گزینش و انتخاب اصحاب از سوی آن حضرت، امری اعتباری و قرار دادی نیست. یاران آن حضرت دو دسته اند:
دسته نخست، افرادی هستند که قبل از ظهور ایشان، زندگی می کرده اند و از دنیا رفته اند و هنگام ظهور حضرتش، به اذن الهی، زنده می شوند و رجعت خواهند کرد.
دستۀ دوم، افرادی هستند که در زمان ظهور زندگی می کنند و در کوران حوادث، آبدیده می شوند و امتحان خود را پس می دهند و مراحل کمال را طی می کنند و شایستگی لازم را برای یاری آن حضرت در خود ایجاد می کنند.
البته، ذکر نام افراد یا سرزمین هایی که محل تولد و زندگی برخی یاران آن حضرت است، مربوط به علم ازلی خداوند متعال است که از لسان معصومان بیان شده است. این موضوع، منافاتی با اختیار و انتخاب آن افراد در کسب کمالات که به سبب آن، شایستگی حضور در رکاب آن حضرت را پیدا می کنند، ندارد. در حقیقت، این نوع علم، مانند سایر موارد علم ازلی خداوند متعال در مورد همه حوادث و پیشامدها، از ازل تا ابد خواهد بود.
منابع:
. احتجاج ، طبرسی، ج۲، ص۴۹۷؛ بحارالانوار، ج۵۳، ص۱۷۵
۲ . احتجاج، ج۲، ص۴۹۷؛ بحارالانوار، ج۵۳، ص۱۷۵
۳ . احتجاج، ج۲، ص۴۹۸؛ بحارالانوار، ج۵۳، ص۱۷۶
۴. احتجاج، ج۲، ص۴۹۹،بحارالانوار، ج۵۳، ص۱۷۷-۱۷۸.
۵ . احتجاج، ج۲، ص۴۷۱؛ بحارالانوار، ج۵۳، ص۱۸۱-۱۸۲،۴۸۵
۶. احتجاج، ج۲، ص۴۶۷؛ بحارالانوار، ج۵۳، ص۱۷۹
۷ . احتجاج، ج۲، ص۴۹۹؛ بحارالانوار، ج۵۳، ص۱۷۷

نمایشگاه منجی
به مناسبت میلاد مسعود قائم آل محمد مهدی موعود (عج)
ولایت دایکندی ولسوالی کیتی ۲۶ سرطان ۱۳۹۰
(مؤسسۀ فرهنگی بشارت)

ب

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.