افزونه جلالی را نصب کنید. Wednesday, 30 November , 2022 تعداد کل نوشته ها : 697×

besharat news

برندگان مسابقه کتابخوانی در مراسم گرامیداشت ایام ولادت امام حسن مجتبی علیه السلام مورد تقدیر قرار گرفتند
14 آبان 1400 - 8:24
شناسه : 1522
بازدید 48
1
برندگان مسابقه کتابخوانی در مراسم گرامیداشت ایام ولادت امام حسن مجتبی علیه السلام مورد تقدیر قرار گرفتند برندگان مسابقه بزرگ کتابخوانی در مراسم تجلیل و گرامیداشت ولادت حضرت امام حسن مجتبی(ع)، پیام آور صلح و همزیستی، با حضور ریاست اطلاعات و فرهنگ، اساتید دانشگاه ناصرخسرو و حضور گسترده دانشجویان، در ولایت دایکندی مورد تقدیر قرار گرفتند.
پ
پ


یکشنبه: ۲۱ جوزا ۱۳۹۶

برندگان مسابقه بزرگ کتابخوانی در مراسم تجلیل و گرامیداشت ولادت حضرت امام حسن مجتبی(ع)، پیام آور صلح و همزیستی، با حضور ریاست اطلاعات و فرهنگ، اساتید دانشگاه ناصرخسرو و حضور گسترده دانشجویان، در ولایت دایکندی مورد تقدیر قرار گرفتند.
در ابتدای این مراسم، استاد محمد نوری ضمن خیر مقدم گویی سخنان خود را در دو بخش ارایه کردند.
وی در بخش اول سخنانش در خصوص میلاد امام حسن مجتبی(ع) ضمن تحلیل جامع از صلح امام حسن(ع) در پاسخ به این پرسش که چرا امام حسن(ع)صلح کرد؟ گفتند: در استراتژی صلح امام، بقای اسلام، بقای امامت و بقای شیعیان نهفته است.
وی در بخش دوم از سخنانش که در اهمیت کتاب وکتابخوانی مطرح شد به دو نکته اشاره نمودند: نخست اینکه راز عقب ماندگی مامسلمان این است که کتاب نمی خوانیم و به کتاب و مطالعه که یکی از مهم ترین عامل توسعه و پیشرفت هست توجه کافی نداریم. دوم اینکه امروزه آموختن علم جزء بدیهیات قلمداد می شود و بجای اهمیت آن باید به نحوه¬ی آموزش توجه کرد و به همین خاطر باید آموزش مسأله محور و خرد محور باشد و گرنه ممکن است از فاشیسم و بنیادگرایی سربیرون نماییم.
سخنران دیگر این محفل باشکوه استاد محمد علی ابراهیمی بود. ایشان ضمن تبریک گویی ولادت حضرت امام حسن مجتبی(ع) در مورد صلح حضرت امام حسن و اهمیت مطالعه و کتابخوانی به تفصیل سخن گفتند. وی در بخشی از سخنانش گفت: امام حسن علیه السلام در مورد صلحی که انجام داد از طرف اصحاب خود مورد انتقاد گرفت، ولی امام در مورد صلح با معاویه دو توجیه مهم داشت: یکی قلت یار و دیگری ضرورت حفظ دین و زندگی مسلمانان.
وی با تحلیل صلح امام حسن مجتبی (ع) گفت: معاویه در مبارزه با امام حسن از یک چیز رنج می برد، و آن عبارت بود از صدای اذانی که از مناره های مسجد به نام پیغمبر بلند می¬شد. او می خواست این صدا را خاموش کند. صلح امام حسن علیه السلام باعث ناکامی سیاست معاویه گردید.
آقای ابراهیمی در مورد اهمیت کتاب خوانی گفت: یکی از راههای مهمی افزایش اطلاعات برای انسان کتاب خوانی می باشد. ارزش کتابخوانی در آن است که می تواند اطلاعات انسان را مستند و قابل اعتماد بسازد. به خاطری که تحقیق خود را دقیق انجام دهیم، بایست کتاب را سرلوحه زندگی خود قرار دهیم.
سخنران دیگر این محفل استاد محمد حسین سیرت، رییس اطلاعات و فرهنگ بود. ایشان نیز ضمن تبریک گفتن خجسته سالروز میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام، به تفصیل در مورد اهمیت مطالعه و ضرورت کتاب خوانی به سخنرانی پرداخت و برگزاری مسابقات کتاب خوانی را گامی در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و نهادینه نمودن کتابخوانی خواند.
همچنین در این مراسم سه تن از داوطلبان شرکت کننده در مسابقه، به مقاله و شعرخوانی پرداختند و محفل با سخنان استاد حمید زکی و دعائیه استاد صالحی و توزیع جوایز به برندگان مسابقه خاتمه یافت.
گفتنی است که در این مراسم برندگان مسابقه در سه سطح مورد تقدیرقرار گرفت:
سطح اول: برندگان مسابقه در سطح رتبه اول، رتبه دوم و رتبه سوم بودند که به ترتیب، جوایز نفیسی همراه با لوح تقدیر به آنها اهدا گردید.
سطح دوم: برندگان حایز رتبه تشویقی در چهار سطح بودند، به برندگان حایز رتبه تشویقی به ترتیب جوایزی نسبتا نفیسی همراه با لوح تقدیر به آنها اهدا گردید.
سطح سوم: جمع زیادی از شرکت کنندگان در مسابقه کتاب خوانی، نیز با اهدای جوایزی مورد تقدیر قرار گرفتند.
همچنین در این مراسم چهار نفر از همکاران فعال با اهدای جایزه و لوح تقدیر، مورد تقدیر قرار گرفت.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.