افزونه جلالی را نصب کنید. Monday, 4 July , 2022 تعداد کل نوشته ها : 682×

besharat news

شانزدهمین سالگرد شهادت شهید مزاری در شهر مقدس قم تجلیل شد
15 آبان 1400 - 14:00
شناسه : 1665
بازدید 31
0
شانزدهمین سالگرد شهادت شهید مزاری در شهر مقدس قم تجلیل شد علماء، طلاب، دانشجویان و مهاجران افغانستانی طی مراسم با شکوه، از شانزدهمین سالگرد شهادت رهبر شهید، استاد مزاری و یاران باوفایش، با حضور تنها یادگارش زینب مزاری در شهر مقدس قم تجلیل کردند
پ
پ
 
علماء، طلاب، دانشجویان و مهاجران افغانستانی طی مراسم با شکوه، از شانزدهمین سالگرد شهادت رهبر شهید، استاد مزاری و یاران باوفایش، با حضور تنها یادگارش زینب مزاری در شهر مقدس قم تجلیل کردند
به گزارش خبرنگار «بشارت» این مراسم روز جمعه۲۰-۱۲-۱۳۸۹ ساعت ۲ بعد از ظهر در مسجد امام زین العابدین(ع) در مجاورت حرم حضرت معصومه (س) با حضور گسترده و پرشور مهاجرین، علماء، طلاب و ودانشجویان بر گزار گردید.
در این مراسم زینب مزاری، تنها یادگار «شهید مزاری» در سوگ پدر به سخن پرداخت.
زینب مزاری، با اشاره با مردمی بودن پدر گفت: پدر در اوج بدترین شکنجه­ها به مردمش می اندیشید. دژخیمان مهربان پدر را به جرم نگاه به سرنوشت مردمش، چشمان وی را از کاسه بیرون کشید.
یادگار شهید مزاری، با اشاره به شجاعت و پاکی و قداست پدر با چشمان اشکبار گفت: پدر در عین پاکی به سوی معبود پر کشید.کوهها و صخره ها شاهد بر استوار و شجاعت او بود. پدر مهربان آن قدر غیرت وقداست داشت که تا پای جان در کنار مردمش ماند. او همچون آسمان پاک و بی ریا بود.
زینب مزاری در باره جاودانگی شهادت پدر یاد آور شد: اگر خوب گوش فرا دهیم، بعد از ۱۶ حوت، صدای پای پدر از کوچه و پس کوچه های غرب می شنویم.
وی در مورد پاسداری از آرمانهای شهید مزاری و در مورد بی وفایی و با وفایی خطاب به یاران مزاری گفت: بعد از ۱۶ سال تا هنوز همچون کوفیان گریستیم تا اثبات کنیم که ما فرزندان تو هستیم. ما برای از کف ندادن آرمانهایش چه می کنیم؟
یادگار شهید مزاری، پاسداری از آرمانهای والای پیشوای شهید را شتافتن نسل جوان به سنگر علم خواند و گفت: برای پاسداری از آرمانهای او با وحدت کلمه در سنگر علم بشتابیم.
او با اشاره به تکیه بر استعدادهای نسل بیدار تصریح کرد: بابا و مقتدای ما، پدر پیر ژنده پوش­ما از نبود امکانات سخن نمی گفت او از استعداد مردمش سخن می گفت. و از فرزندانش حمایت می کرد.
گفتنی است در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین دکتر ناصری در مورد رمز جاودانگی شهید مزاری سخن گفت و مهمترین ویژگیها و شاخص های زندگی و مبارزاتی او را برشمرد.
دکتر ناصری با اشاره به جایگاه خاص شهید مزاری گفت: جایگاه شهید مزاری نسبت به سایر شهدای گم نام افغانستان، همان نستبی را دارد، که سالار شهیدان حسین بن علی(ع) نسبت به سایر شهدا و ائمه معصومین دارد.
دکتر ناصری شاخص­های خدا محوری، داشتن اساتید خوش نام ، توجه خاص به فعالیت فرهنگی، مردم دوستی، ساده زیستی، خطر پذیری، شجاعت، هدفمندی، و داشتن روحیه تشکیلاتی را از بارزترین شاخص ها و ویژگیها شهید مزاری یاد کرد.
ناصری، در مورد پاکی وساده زیستی شهید مزاری گفت: شهید مزاری ساده و مردمی زیست. او با داشتن آن همه امکانات، که توجیهات حقوقی و فقهی هم داشت، سراغ اندوختن مال و ثروت نرفت.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.