افزونه جلالی را نصب کنید. Wednesday, 30 November , 2022 تعداد کل نوشته ها : 697×

besharat news

اطلاعیه مرکز فرهنگی-اجتماعی  سراج
17 آبان 1400 - 15:52
شناسه : 1863
بازدید 34
1
اطلاعیه مرکز فرهنگی-اجتماعی  سراج

بسمه تعالی همانگونه که همۀ هموطنان فرهنگ دوست ما مطلع هستند، مرکز فرهنگی-اجتماعی سراج (مرکز نویسندگان افغانستان سابق) یکی از معدود مراکز فرهنگی افغانستان است که توانسته در حدّ توان خود کار های شایسته ای را در جهت اعتلای فرهنگ و اندیشه در افغانستان انجام دهد. دست آورد های قریب به یک و نیم دهه […]

پ
پ

بسمه تعالی
همانگونه که همۀ هموطنان فرهنگ دوست ما مطلع هستند، مرکز فرهنگی-اجتماعی سراج (مرکز نویسندگان افغانستان سابق) یکی از معدود مراکز فرهنگی افغانستان است که توانسته در حدّ توان خود کار های شایسته ای را در جهت اعتلای فرهنگ و اندیشه در افغانستان انجام دهد. دست آورد های قریب به یک و نیم دهه فعالیت این مرکز، چه در قالب کتاب، مجله، همایشهای علمی و… چیزی نیست که بتوان کتمان نمود. اماّ تردیدی وجود ندارد که اگر نهاد علمی-فرهنگی بخواهد دوام بیاورد، بنا چار در قدم اول باید بر تولیدات خودش متکی باشد و این امر هم در صورتی محقق خواهد شد که حقوق معنوی آن از سوی افراد، نهادها و شخصیت های حقیقی و حقوقی احترام گذارده شود. اماّ با تأسف متوجه شدیم که وب سایت « مزاری نت» که به اسم خود را به رهبر شهید استاد عبد العلی مزاری منتسب می کند، اقدام به تکثیر غیر قانونی محصولات این مرکز نموده و دو اثر از آثار آن را بر خلاف اخلاق اسلامی و انسانی و بر خلاف مقررات طبع و نشر و بدون اینکه حتی از این مرکز اجازه بگیرد به صورت متن کامل در سایتشان قرار داده است. این در حالی است که سایت مذکور، چنانکه از حرف و حدیثهایشان بر می آید، خود را منادی حق و عدالت و پیروی از کسی می داند که اولین و آخرین حرفش حق و عدالت بود.
ما به هنگام انتشار اولین محصول چندین نامه­ی اعتراضیه عنوانی سایت مذکور فرستادیم که متأسفانه نه تنها کارگر نیفتاد که با انتشار دومین اثر این مرکز عملاً فهماند که تصمیم دارند در آینده این عمل را نسبت به دیگر آثار مرکز هم انجام دهند. ما ضمن محکومیت این عمل خلاف اخلاق و حقوق لازم می دانیم به عرض برسانیم که اولاً: غنی کردن محتوای یک وب سایت با استفاده غیر قانونی از آثار دیگران بر اعتبار کسی نخواهد افزود. ثانیاً: مرکز حق خود می داند با استفاده از مراجع ذی صلاح قانونی از متصدیان سایت مذکور شکایت و خواهان خسارت گردد.
 مرکز فرهنگی- اجتماعی سراج
 ۱/۳/۱۳۸۷
http://www.seraj-af.com/html/ashna/page.php?cat=&id=29
رو نوشت برای سایت مزاری نت

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.