افزونه جلالی را نصب کنید. Sunday, 14 July , 2024 تعداد کل نوشته ها : 694×

besharat news

مؤسسۀ فرهنگی بشارت از برترین های مسابقۀ غدیریه طی برگزاری مراسم عید غدیر تقدیر کرد
17 آبان 1400 - 7:30
شناسه : 1785
بازدید 136
3
مؤسسۀ فرهنگی بشارت از برترین های مسابقۀ غدیریه طی برگزاری مراسم عید غدیر تقدیر کرد

مؤسسه فرهنگی بشارت به منظور تشویق دانش آموزان به مطالعه و کتابخوانی از برترین های مسابقۀ غدیریه طی برگزاری مراسم با شکوه عید غدیر، در حسینیۀ عمومی سرباغ، واقع در ولایت کندی، ولسوالی کیتی، شهرستان کیسو با اهدای جوایزی تقدیر کرد. این مراسم با حضور فرهنگیان، بازاریان و جمعی از عاشقان اهل¬البیت¬(ع)، با حضور گسترده […]

پ
پ

مؤسسه فرهنگی بشارت به منظور تشویق دانش آموزان به مطالعه و کتابخوانی از برترین های مسابقۀ غدیریه طی برگزاری مراسم با شکوه عید غدیر، در حسینیۀ عمومی سرباغ، واقع در ولایت کندی، ولسوالی کیتی، شهرستان کیسو با اهدای جوایزی تقدیر کرد.
این مراسم با حضور فرهنگیان، بازاریان و جمعی از عاشقان اهل¬البیت¬(ع)، با حضور گسترده جمعی از معلمان دو لیسه ذکور و اناث «کیسو»، و همکاران مدیریت معارف ولسوالی کیتی، به تاریخ ۴/۹/۱۳۸۹ در روز عید غدیر در دو نوبت پیش از ظهر و بعد از ظهر پنجشنبه، در حسینیۀ عمومی سرباغ برگزار شد.
گفتنی است که مراسم پیش از ظهر اختصاص به خواهران داشت، اداره و مدیریت آن را خواهران فرهنگی و جمعی از خواهران اساتید لیسه به عهده داشتند.
مراسم جشن غدیر به وسیله خانم وفایی، با تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز یافت و با ارائه مقاله توسط خانم بلقیس از اساتید لیسۀ اناث شنیه کیسو، ادامه یافت و پس از آن سرودی به وسیله جمعی از خواهران و با تک خوانی محترمه خانم راحله حسینی، در مدح امام علی¬(ع) اجرا شد. و در ادامه برنامه خانم ظریفه بیانی از اساتید لیسه اناث، مطالبی را در قالب ارائه مقاله بیان کرد. و پس از آن خانم نرگس شجاعی شعر زیبایی را ارائه کرد. در بخشی از این مراسم خانم فاطمه نائلی از شاگردان لیسه اناث نیز شعری را به خوانش گرفت.
از برنامه های جذاب این مراسم اجرای مسابقۀ حضوری در مورد زندگانی امام علی (ع) بود.
در این مراسم معنوی و با شکوه آقای شیخ جواد نجاتی از اساتید لیسۀ کیسو و مدیر حوزۀ علمیۀ خواهران، سخنران ویژۀ این مراسم بود. لازم به ذکر است که آقای نجاتی مدیریت اجرای مسابقۀ غدیر را که چندی پیش در لیسه کیسو اجرا شد نیز به عهده داشت و آقای مؤمن صدوقی نیز از همکاران فعال در طرح و اجرای مسابقه غدیریه بود.
آقای نجاتی در بخشی از سخنانش مطالبی را دربارۀ نحوۀ اجرای مسابقۀ غدیریه بیان نموده و گفت: این مسابقه به وسیلۀ مؤسسه فرهنگی بشارت برگزار شده است و مشارکت خواهران و برادران قابل توجه و تقدیر است.
آقای نجاتی در ادامه سخنانش گفت: خوشبختانه و یا متأسفانه خواهران تمام رتبه¬های اول، دوم و سوم مسابقه را به خود اختصاص داده اند و برادران حایز رتبه در این مسابقه نشده اند.
حجت الاسلام و المسلمین آقای حمید زکی، مسئوول مؤسسه فرهنگی بشارت سخنران پایانی این مراسم شکوهمند بود.
مسئول مؤسسه فرهنگی بشارت ضمن تشکر از همه دست اندرکاران مسابقۀ غدیریه و اظهارتقدیر و سپاس از مشارکت گسترده خواهران و برادران فرهنگی گفت: مؤسسه فرهنگی بشارت تا به حال چندین مراسم فرهنگی و دینی را در ولایت دایکندی، ولسوالی کیتی اجراء نموده است، اجرای مسابقۀ غدیریه و اهدای جوایز و برگزاری مراسم عید ولایت و امامت در این روز خجسته، یکی از برنامه های فرهنگی مؤسسه است.
آقای زکی با ستودن تلاش و مشارکت فعال خواهران معلم و متعلم، به موقعیت ارزشمند و جایگاه والای زنان در اسلام اشاره نمود و کسب فضایل و تقوی را ملاک ارزشمندی بیان داشت. حضرت فاطمه زهرا (س) و زینب کبری بانوی مکرم و قهرمان کربلا را تنها الگوی زنان در همۀ عصر ها و زمان ها خواند.
از برنامه جذاب این مراسم اهدای جوایز به برترین های مسابقه غدیریه بود. و از حایزان رتبۀ اول و دوم و سوم مسابقه غدیریه با اهدای جوایز نفیسی تقدیر ویژه شد.
گفتنی است از همۀ شرکت کنندگان مسابقۀ غدیریه و نیز از دانش آموزانی که در بارۀ امام علی¬(ع) شعر، مقاله، نقاشی و آثار مرتبط با غدیر ارائه کرده بودند، با اهدای مجله، کتاب، قرآن کریم و فصلنامه بشارت تقدیر و تشویق به عمل آمد.
حایزان رتبه مسابقۀ غدیریه قرار ذیل بود:
۱ـ نفر اول: محترمه لطیفه صالحی.
۲ـ نفر دوم: محترمه راحله صالحی.
۳ـ نفر سوم: محترمه عقیله نجاتی
۴ـ نفر چهارم محترمه: فاطمه نائلی
ونیز محترمه ظریفه بیانی و محترمه فاطمه اکبری به عنوان خواهران فعال مورد تقدیر قرار گرفتند.
گفتنی است این مراسم در نوبت بعد از ظهر با حضور ویژۀ برادران، و جمعی از فرهنگیان، بخش نظارت مدیریت معارف ولسوالی کیتی، اساتید لیسه ذکور کیسو، علماء، جمعی از بازاریان و عاشقان اهل البیت (ع) ادامه یافت.
مراسم عید غدیر در نوبت بعد از ظهر با تلاوت آیاتی از قرآن کریم به وسیله آقای سید رحمان حسینی آغاز یافت. مدیریت، وآقای غلام حسین رحیمی از فرهنگیان فعال و مدیریت و اجرای برنامه را به عهده داشت.
در بخشی از این مراسم معنوی و ولایی، آقای بندی شاه افضلی از دانش آموزان فعال لیسۀ ذکور، مقاله ای را در بارۀ عید غدیر و امامت امام علی (ع) ارائه نمود. و شاعر روشن ضمیر، محمد رضا ارباب، اشعاری را که به مناسبت های ویژه سروده بود به خوانش گرفت و به محفل معنویت و گرمی خاصی را بخشید.
حجت الاسلام شیخ مؤمن صدوقی از اساتید لیسۀ اناث کیسو، و استاد حوزۀ علمیه خواهران، سخنران ویژه این مراسم بود و به تفصیل مطالب ارزشمندی را در بارۀ عید شکوهمند و تاریخی غدیر بیان کرد.
گفتنی در پایان مراسم جشن غدیر، از همه شرکت کنندگان مسابقه غدیریه که در روز عید قربان برگزار شده بود و نیز از فعالان اجرای مسابقه غدیریه و نیز از عزیزانی که اسامی مبارک علی، حیدر و مرتضی را برای خود برگزیده بود، تقدیر به عمل آمد و مراسم با دعائیه حجت الاسلام حمید زکی مسئول مؤسسه فرهنگی بشارت و باپذیرایی از حضار خاتمه یافت.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.