افزونه جلالی را نصب کنید. Monday, 4 July , 2022 تعداد کل نوشته ها : 682×

besharat news

تجلیل از سالروزد ولادت پیامبر اسلام و هفته وحدت در کابل
18 آبان 1400 - 6:16
شناسه : 1916
بازدید 18
0
تجلیل از سالروزد ولادت پیامبر اسلام و هفته وحدت در کابل

  دوشنبه ۱۷ دلو ۱۳۹۰ گروه خبری بشارت: از خجسته سالروز ولادت پیامبررسول اعظم (ص) و هفته وحدت و همبستگی مسلمانان در با برگزاری همایشی از سوی شورای اخوت اسلامی با حضور علما، دانشجویان و شخصیتهای علمی، فرهنگی و سیاسی در کابل تجلیل شد به گزارش رسانه ها، این همایش روز دوشنبه ۱۷ دلو ۱۳۹۰ […]

پ
پ

 

دوشنبه ۱۷ دلو ۱۳۹۰
گروه خبری بشارت: از خجسته سالروز ولادت پیامبررسول اعظم (ص) و هفته وحدت و همبستگی مسلمانان در با برگزاری همایشی از سوی شورای اخوت اسلامی با حضور علما، دانشجویان و شخصیتهای علمی، فرهنگی و سیاسی در کابل تجلیل شد
به گزارش رسانه ها، این همایش روز دوشنبه ۱۷ دلو ۱۳۹۰ به مناسبت ولادت پیامبر مکرم اسلام (ص) و هفته وحدت از سوی شورای اخوت اسلامی در شهر کابل پایتخت افغانستان دایر شد و در آن شمار زیادی از شخصیتهای علمی، فرهنگی، سیاسی ، اعضای پارلمان، طلاب و دانشجویان شرکت کرده بودند.
“برهان امیری” رئیس شورای اخوت اسلامی افغانستان در سخنانی ضمن دعوت مسلمانان جهان به حق جویی و مقاومت و اعمال صالحه، خطر فتنه های دشمنان اسلام را در عصر حاضر جدی دانست.
وی افزود: علمای دوراندیش افغانستان نیز با در نظر داشتن اوضاع جهان و توطئه های دشمنان علیه وحدت و همبستگی مسلمانان افغانستان، حدود هفت سال پیش تصمیم به ایجاد شورایی به نام شورای اخوت اسلامی گرفتند که تاکنون در جهت پیوند هر چه بیشتر مسلمان این کشور بسیار مؤثر بوده است. رئیس شورای اخوت اسلامی افغانستان به کسانی که آلت دست دشمنان قرار می‌گیرند هشدار داد و گفت: مسلمانان با وحدت و برابری باید بر اوضاع آگاه باشند و تفرقه‌افکنان را شناسایی کنند.
رئیس شورای اخوت اسلامی حادثه جانسوز عاشورای کابل را نیز دردناک توصیف کرد و گفت: دشمنان اسلام تلاش کردند با حمله به مسلمانان در عاشورای حسینی در افغانستان، جنگ مذهبی و تفرقه‌افکنانه به راه بیندازند اما مردم افغانستان با هوشیاری این توطئه شوم را نیز مانند بسیاری دیگر از توطئه‌ها خنثی کردند.
“محمد محقق” رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان نیز در این مراسم خواهان وحدت، برادری و یکپارچگی جهان اسلام در برابر کفر و استکبار شد و گفت: چه جهان بخواهد چه نخواهد اسلام روزی بر کل جهان حاکمیت پیدا خواهد کرد و عدالت اسلامی جهان را فرا خواهد گرفت.
“فیاض ارزگانی” عضو شورای اخوت اسلامی افغانستان و یکی دیگر از سخنرانان این مجلس گفت: اگر بر اساس اصول و قواعد اسلامی، امت واحده اسلامی شکل بگیرد جهان اسلام به رهبریت در دنیا خواهد رسید.
در این مراسم پیام رئیس شورای علمای شیعه افغانستان نیز قرائت گردید. در این پیام با تأکید بر وحدت هر‌چه بیشتر مسلمانان در اوضاع کنونی جهان، هفته وحدت را فرصت مناسبی برای تحکیم پیوند مسلمانان سراسر جهان بیان کرد.
در پایان این همایش، قطعنامه‌ ۱۰ ماده‌ای از طرف شورای اخوت اسلامی قرائت شد که در آن بر وحدت و همبستگی مسلمانان تأکید شد.
در این قطعنامه آمده است: شورای اخوت اسلامی پشتیبانی همه جانبه خود را از بیداری اسلامی اعلام می‎دارد و برخورد دوگانه مدعیان دموکراسی را در جهان محکوم می‎کند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.