افزونه جلالی را نصب کنید. Friday, 21 June , 2024 تعداد کل نوشته ها : 694×

besharat news

مراسم تجلیل از دانشجویان برتر در ولایت دایکندی
18 آبان 1400 - 10:11
شناسه : 1959
بازدید 104
4
مراسم تجلیل از دانشجویان برتر در ولایت دایکندی گروه خبری بشارت: مراسم تجلیل دانشجویان برتر مؤسسۀ تحصیلات عالی ناصر خسرو با حضور والی ولایت دایکندی، مسئولان نهادهای همسو، اساتید، نخبگان و دانشجویان در ولایت دایکندی برگزار گردید.
پ
پ
سه شنبه: ۱۰-۸-۱۳۹۰
گروه خبری بشارت: مراسم تجلیل دانشجویان برتر مؤسسۀ تحصیلات عالی ناصر خسرو با حضور والی ولایت دایکندی، مسئولان نهادهای همسو، اساتید، نخبگان و دانشجویان در ولایت دایکندی برگزار گردید.
این مراسم بعد ظهر روز سه شنبه ۱۰-۸-۱۳۹۰ در ساختمان این مؤسسه با تلات آیاتی از کلام الله مجید و با سخنان ریاست مؤسسه استادعلیزاده آغاز شد.
رئیس مؤسسۀ تحصیلات عالی ضمن خیر مقدم از مهمانان و دانشجویان، مؤسسۀ تحصیلات عالی ناصر خسرو را متعلق به مردم دانست و گفت: دانشگاه در راستای درک درست از اوضاع افغانستان و با در نظر داشت اولویتها و ضرورت ها به هدف تربیت نیروهای فنی و محرومیت زدایی تلاش می کند زمینه تحصیل را برای همگان آماده سازد.
آقای علیزاده با اشاره به ضرورت توجه به واقعیتهای عینی جامعه یاد آور شد: جامعه ما در حصرهای شدید فرهنگی و سیاسی قرار دارد. بایسته است که به واقعیتهای اجتماعی توجه کنیم. و ما هم تلاش می کنیم تا زمینه را برای ظهور هر نوع فکر و اندیشه آماده نماییم.
وی به ضرورت حضور دین در جامعه تاکید نمود و گفت: به ضرورت حضور دین وجلوه های آن در جامعه توجه نماییم. چهره واقعی دین را از میان سنتهایی که به نام دین رواج دارد بنمایانیم و پاسخگوی پرسش های فکری جامعه باشیم.
آقای علیزاده با اشاره به ضرورت برگزاری نشست ها و سمینارهای علمی در سطح ولایت یاد آور شد: مؤسسه مصمم است نشست های علمی را به هدف نظریه پردازی و تولید علم بر گزار نماید و در سطح ولایت سمینارهای علمی را دایر نماید.
رئیس دانشگاه سهولت و فراهم سازی زمینه تحصیل را برای همگان از برنامه های دانشگاه خواند وگفت: تلاش داریم با در نظرداشت مشکلات اقتصادی بالاترین سهولت و مساعدت را برای دانشجویان فراهم سازیم.
ایشان با تاکید بر حفظ فضای علمی و اکادمیکی دانشگاه از حزب گرایی و قومیت گرایی در محیط دانشگاه بر حذر داشت و گفت: کوشش کنیم گرفتار منطقه گرایی و حزب گرایی نشویم و اجازه ندهیم محیط و فضای دانشگاه به رسوبات حزب گرایی و قومیت گرایی آلوده شود.
آقای الحاج قربانعلی ارزگانی والی ولایت دایکندی نیز در بیانات خود در این مراسم از تاسیس مؤسسه تحصیلات عالی ناصر خسرواظهار مسرت نمود و حمایت و همکاری با این مؤسسه را اعلام کرد.
آقای ارزگانی در بخشی از سخنانش ولایت دایکندی را ولایت فراموش شده خواند و گفت: دایکندی فراموش شده است و دیگران در فکر آن نیست. خود ما باید برای آبادانی، رشد و توسعه آن بکوشیم.
والی ولایت دایکندی تاسیس مؤسسۀ تحصیلات عالی ناصر خسرو را یکی از اقدامات افتخار آمیز دانسته و گفت: بدون تردید موسسه تحصیلات عالی ناصر خسرو یکی از اقداماتی است که توسط بخش خصوصی اما با دستان با درایت تحصیل کردگان و نخبگان این مرز و بوم تاسیس گردیده و به یکی از آرزوهای دیرینه این مردم جامه عمل پوشیده است. و یکی از افتخارات زمان ماموریت ما در دایکندی همین مساله است که یک موسسه تحصیلات عالی با کادر مجرب و تحصیل کرده در این ولایت فعال گردیده است.
همچنین در این مراسم خانم عذرا جعفری شهردار ولایت دایکندی سخنانی در محور «چرا دانشگاه و تحصیلات عالی مهم است» به ایراد سخن پرداختند و تاکید کردند بر اینکه دانایی عامل رشد و ثروت است. تحصیلات عالی در توسعه ملی نقش دارد.
شهردار ولایت دایکندی تحصیلات عالی را مردمی ترین منبع قدرت و تاثیرگذار در کسب جایگاه مناسب خوانده و گفت: تحصیلات عالی توانایی می آورد، با توانایی جایگاه مناسب می توان جایگاه مناسب به دست آورد. تحصیلات عالی مردمی ترین منبع قدرت است.
خانم جعفری با اظهار خرسندی از دانشگاه ناصرخسرو گفت: خرسندیم در جامعه ما کسانی هستند که به جایگاه و سعادت مردم خود می اندیشند و تلاش می کنند که پیشگام دانش در این ولایت باشند.
گفتنی است در این مراسم استاد هدایت معاونت علمی تدریسی دانشگاه و نیز شماری دیگر از اساتید و رؤسا به ایراد سخن پرداختند و تاسیس دانشگاه را از مهمترین اقدامات در ولایت دایکندی خواندند.
در پایان مراسم، از دانشجویان برتر و منظم و نیز از دو استاد جوان، خانم هدایت و آقای غلام سخی سعادت تجلیل به عمل آمد و دانشجویان رتبه های اول تا سوم در ۹ صنف رشته های حقوق، علوم سیاسی، فقه و حقوق، اقتصاد، مدیریت، ادبیات دری، ساینس، علوم اجتماعی و ریاضی مورد تقدیر و تشویق قرار گرفت.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.