افزونه جلالی را نصب کنید. Thursday, 30 May , 2024 تعداد کل نوشته ها : 694×

besharat news

مراسم جشن فارغ التحصیلى دوره تربیت قضات ویژه طلاب افغانستان
18 آبان 1400 - 3:26
شناسه : 1885
بازدید 101
3
مراسم جشن فارغ التحصيلى دوره تربيت قضات ويژه طلاب افغانستان

تهیه کننده:عبدالله زکى مراسم جشن فارغ التحصیلى دوره تربیت قضات، ویژه طلاب افغانستان روز یکشنبه ۷/۳/۱۳۸۵ با حضور ریاست محترم مرکز جهانى علوم اسلامى حجه الاسلام والمسلمین آقاى اعرافى، و با شرکت گروهى کثیرى از طلاب و دانش پژوهان در قم، مدرسه جامعه العلوم برگزار گردید. مراسم با تلاوت آیات از قرآن مجید توسط حجه […]

پ
پ

تهیه کننده:عبدالله زکى
مراسم جشن فارغ التحصیلى دوره تربیت قضات، ویژه طلاب افغانستان روز یکشنبه ۷/۳/۱۳۸۵ با حضور ریاست محترم مرکز جهانى علوم اسلامى حجه الاسلام والمسلمین آقاى اعرافى، و با شرکت گروهى کثیرى از طلاب و دانش پژوهان در قم، مدرسه جامعه العلوم برگزار گردید.

مراسم با تلاوت آیات از قرآن مجید توسط حجه الاسلام توحیدى قارى و حافظ بین المللى آغاز گردید. سپس آقاى کعبى عضو محترم حقوقدانان شوراى نگهبان و مدیریت مدرسه تخصصى فقه و اصول به ایراد سخن پرداخته و گفتند: خدا را سپاس مى گویم که توانستیم اولین جشن فارغ التحصیلى رشته معارف اسلامى و حقوق را در مقطع کارشناسى به عنوان دوره ویژه تربیت قضات براى طلاب افغانستان را در این ایام که به سالگرد ارتحال امام(ره) نزدیک مى شویم برگزار کنیم.

ایشان در ادامه سخنان شان گفتند: در میان رشته هاى فقهى زمینه پذیرش طلاب غیر ایرانى در رشته حقوق قضایى فراهم شد و تصمیم گرفتیم که از میان طلاب افغانستان که درس سطح را به اتمام رسانده اند مجموعه اى را گزینش کنیم که خوشبختانه با استقبال مورد توجه طلاب روبه رو شدیم. ۷۰ نفر از فضلاى افغانى در این دوره شرکت کردند. ارزیابى بسیار عالى و مثبت است به گونه اى که ما در سطح چهار سال، پیش بینى کرده بودیم، منتها استقبال به گونه اى بود که تصمیم گرفتیم کارشناسى ارشد و دکتراى این رشته را نیز راه اندازى کنیم که خوشبختانه از میان ۷۰ نفر در حال حاضر ۳۶ نفر جذب کارشناسى ارشد شده اند.

آقاى کعبى درباره «مجتمع شهید بلخى» که توسط «شهید مزارى(ره)» تأسیس و راه اندازى شده بود گفت: مجتمع شهید بلخى طرحى خوب و مفید بود، ولى مورد بى مهرى قرار گرفت و مدرک دانشجویان آن که ناتمام مانده بود، ساماندهى شده است. دانشجویان این مجتمع فعلا منشأبرکات شده که یاد مى کنم از فاضل فرزانه سروردانش، وزیر عدلیه افغانستان که مایه افتخارات است و ایشان فارغ التحصیل مجتمع شهید بلخى است و ۵۵ نفر از دوره مجتمع شهید بلخى فارغ التحصیل داریم که جمعاً ۱۲۵ نفر فارغ التحصیل داریم.

همچنین آقاى کعبى در باره حقوق اسلامى سخن گفت و در باره مقایسه آن با سایر خانواده هاى حقوق معاصر گفت: حقوق اسلامى سیستمى است با پشتوانه نظرى و پاسخگو به نیازها، در حالى که خانواده هاى حقوقى معاصر سیستم نیستند.

در ادامه مراسم حضرت آیه الله مقتدایى و حجه الاسلام والمسلمین آقاى اعرافى ریاست محترم مرکز جهانى علوم اسلامى نیز به ایراد سخن پرداختند.

شایان ذکر است که قرار بود سفیر کشور افغانستان و همچنین حجه الاسلام سرور دانش وزیر محترم عدلیه افغانستان، نیز در این مراسم حضور پیداکنند که به خاطر تقارن سفر رئیس جمهور افغانستان به ایران نتوانستند در این مراسم شرکت نمایند.

در پایان مراسم از دانش آموختگان ممتاز تجلیل به عمل آمد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.