افزونه جلالی را نصب کنید. Monday, 4 July , 2022 تعداد کل نوشته ها : 682×

besharat news

تظاهرات دانشجویان دانشگاه کابل در اعتراض به قرآن سوزی
19 آبان 1400 - 14:22
شناسه : 2058
بازدید 15
0
تظاهرات دانشجویان دانشگاه کابل در اعتراض به قرآن سوزی

سه شنبه ۱۶ حمل ۱۳۹۰ گروه خبری بشارت: در پنجمین روز تظاهرات مردم افغانستان، دانشجویان دانشگاه کابل در اعتراض به هتک حرمت قرآن کریم به دست یک کشیش آمریکایی،‌ صبح روز سه شنبه دست به تظاهرات زدند بر اساس گزارش رسانه ها: دانشجویان، بی حرمتی و به اتش کشیدن قران کریم را تجاوز به اعتقادات […]

پ
پ
سه شنبه ۱۶ حمل ۱۳۹۰
گروه خبری بشارت: در پنجمین روز تظاهرات مردم افغانستان، دانشجویان دانشگاه کابل در اعتراض به هتک حرمت قرآن کریم به دست یک کشیش آمریکایی،‌ صبح روز سه شنبه دست به تظاهرات زدند
بر اساس گزارش رسانه ها: دانشجویان، بی حرمتی و به اتش کشیدن قران کریم را تجاوز به اعتقادات بیش از یک ونیم میلیارد مسلمان در سراسر جهان خوانده واز نهادهای بین المللی خواستار به محاکمه کشاندن این کشیش گردیدند.
این دانشجویان که دراعتراض به اتش کشیدن قران کریم توسط یک کشیش روزسه شنبه در محوطه بزرگ دانشگاه کابل گرد هم امده بودند، نفرت وانزجار شان را نسبت به انجام این عمل، اعلام نمودند و هتک حرمت به قران کریم را تجاوز به حریم مقدس اسلام و بازی با اعتقادات دینی بیش از یک ونیم میلیارد مسلمان درجهان خوانده و گفتند: ازدین مقدس اسلام وکتاب اسمانی تا اخرین قدرت خویش دفاع خواهند نمود.
این در حالی است که افغانستان برای پنجمین روز پیاپی شاهد تظاهرات مردم این کشور علیه قرآن‌سوزی است.
به دنبال آنکه تری جونز کشیش افراطی امریکایی از مدت‌ها پیش تهدید به قرآن سوزی کرده بود، یک کشیش افراطی دیگر از ایالت فلوریدای امریکا در تاریخ ۲۹ اسفند محاکمه‌ای دروغین در کلیسا به راه انداخت و با سوزاندن کتاب مقدس مسلمانان، خشم و اعتراض جهان اسلام را برانگیخت.
این تظاهرات صبح روز سه‌شنبه در دانشگاه کابل آغاز شده و هم اکنون ادامه دارد و تا کنون هیچ نوع خشونتی از جانب تظاهرکنندگان حاضر در این تظاهرات گزارش نشده است.
دانشجویان دانشگاه کابل در این تظاهرات علیه امریکا و توهین به دین اسلام از سوی یک کشیش امریکایی شعار سر می‌دهند.
پلیس در حالت آمده‌باش کامل به‌سر می‌برد و برای جلوگیری از بروز خشونت به طور جدی تلاش می‌کند.
به گفته این دانشجویان انانیکه به این گونه اعمال شوم دست میزنند در واقع در صدد جلوگیری از گسترش نفوذ این کتاب اسمانی در میان دیگر ادیان جهان هستند. این دانشجویان گفتند: هر گز به کسی اجازه نمیدهند، تا به مقدسات ، باورها و ارزشهای دینی وبویژه قران بزرگ اخرین کتاب اسمانی توهین وتجاوز صورت گیرد.
دانشجویان با صدور قطعنامه ۶ ماده ای خواستار به محاکمه کشاندن کشیش تریجونز وهمکاران شان گردیده واز دولت افغانستان، جامعه جهان وبویژه سرمنشی سازمان ملل متحد، خواستند، تا این کشیش امریکایی را دردادگاه بین المللی به میز محاکمه بکشانند.
دانشجویان کشتار غیر نظامیان توسط نیروهای بین اللملی را نیز محکوم نموده و خواستار پایان یافتن فوری کشتار افراد ملکی شدند
.
در تظاهرات چند روز اخیر مردم افغانستان در اعتراض به سوزاندن قرآن کریم در امریکا، در مجموع ۳۰ تن کشته و نزدیک به ۱۵۰ نفر زخمی شده‌اند.
در میان این کشته‌شدگان اجساد ۷ تبعه خارجی و مامورین سازمان ملل متحد نیز به چشم می‌خورد که روز جمعه (۱۲ فروردین) در شهر مزارشریف در شمال افغانستان، در اثر حمله تظاهرکنندگان به دفتر این سازمان جان باخته‌اند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.