افزونه جلالی را نصب کنید. Monday, 4 July , 2022 تعداد کل نوشته ها : 682×

besharat news

در تظاهرات اعتراض آمیز به سوزاندن قرآن کریم ۸ خارجی در مزار شریف کشته شدند
19 آبان 1400 - 14:30
شناسه : 2071
بازدید 21
0
در تظاهرات اعتراض آمیز به سوزاندن قرآن کریم 8 خارجی در مزار شریف کشته شدند

جمعه : ۱۲-۰۱-۱۳۸۹ گروه خبری بشارت: مردم افغانستان روز جمعه در اعتراض به اقدام جنایتکارانه یک کشیش آمریکایی به سوزندان قرآن کریم، دست به تظاهرات گسترده در کابل، بامیان، مزار، هرات، قندهار، بامیان و جوزجان زدند. تظاهرات امروز در مزار شریف پس از ادای نماز جمعه و در ساعت ۱ و ۳۰ دقیقه شروع شد […]

پ
پ

جمعه : ۱۲-۰۱-۱۳۸۹

گروه خبری بشارت: مردم افغانستان روز جمعه در اعتراض به اقدام جنایتکارانه یک کشیش آمریکایی به سوزندان قرآن کریم، دست به تظاهرات گسترده در کابل، بامیان، مزار، هرات، قندهار، بامیان و جوزجان زدند.
تظاهرات امروز در مزار شریف پس از ادای نماز جمعه و در ساعت ۱ و ۳۰ دقیقه شروع شد و سپس در ساعت ۳ با حمله تظاهرکنندگان به دفتر سازمان ملل ادامه یافت.
به گزارش بی بی سی: تظاهرات مردم در اعتراض علیه آتش زدند قرآن در آمریکا، ۱۲ کشته و تعدادی زخمی در مزار شریف برجای گذاشت. در این تظاهرات ۸ تبعه خارجی و چهار نفر دیگر کشته شدند.
تظاهر کنندگان به نشانه اعتراض، دفتر یوناما را مورد حمله قراردادند.
تظاهرات مزار شریف که به خشونت کشیده شد، چند ماشین مربوط دفاتر خارجیها به وسیله مردم آتش زده شد.
یوناما با صدور اطلاعیه ای، کشتار کارمندان خود را محکوم کرد و حمله به آنها را “بهت آور” خواند.
طبق اظهارت مقام پلیس از تظاهرات کنندگان نیز چند نفر جان باختند که هنوز دقیقا معلوم نیست. و در این حادثه چند نفر نیز بازداشت شده اند.
نیلاب مبارز، یک سخنگوی یوناما در کابل، حمله به دفتر یوناما و کشته شدن هشت تن از کارمندان این دفتر را تأیید کرد، اما از اظهار نظر در مورد ملیت افراد کشته شده خودداری کرد.
در همین حال غلام سخی کارگر، سخنگوی وزارت صحت گفت که دو کشته و دوازده مجروح به بیمارستانی در شهر مزار شریف منتقل شده اند که این عده احتمالا از تظاهر کنندگان بوده اند.
طبق اظهارات سخنگوی پلیس شمال افغانستان به بی بی سی تظاهرات قرار بود به صورت مسالمت آمیز و در صحن “روضه شریف” برگزار شود، اما ناگهان تظاهرکنندگان خشمگین به دفتر یوناما حمله بردند.
این مقام امنیتی گفت که تظاهرکنندگان ابتدا گاردهای مسلح دفتر یوناما را خلع سلاح کرده و سپس وارد دفتر یوناما شدند.
کشیش آمریکایی با اقدام جنایتکارانه علیه مقدسات مسلمانان با مخالفت افکار عمومی در آمریکا و مسلمانان در جهان شده اند.
بر اساس گزارش خبرنگاران شمار تظاهرکنندگان در شمال افغانستان به هزاران نفر می رسیدند.
تظاهرات در اعتراض به سوزاندن قرآن توسط کشیش آمریکایی، کابل پایتخت کشور وسائر ولایات افغانستان را نیز فرا گرفت.
بر اساس گزارش رسانه ها: عضو هیئت رییسه شورای عالی صلح افغانستان سوزندان قرآن کریم را به شدت محکوم کرد.
طبق یک گزارش، مولوی عطاء الله لودین اعلام کرد: اقدام یک کشیش مسیحی درآتش زدن قرآن کریم تاثیر منفی بر روند صلح درافغانستان بر جای می گذارد.
تظاهرات مردم افغانستان در اعتراض به سوزاندان قرآن کریم رو به گسترش است و ولایات کابل، بلخ، هرات،جوزجان وبامیان را در بر گرفته است.
بر اساس گزارش آژانس باختر از کابل، شهروندان کابلی امروز با راه اندازه تظاهرات نفرت و انزجار شان را نسبت به کشیش امریکایی که دست به سوزاندن یک جلد قرآن عظیم الشان زده است، ابراز نمودند.
بر اساس این گزارش، سمونوال زلمی منگل، آمر جنایی حوزه نهم امنیتی شهر کابل به آژانس اطلاعاتی باختر گفت، تظاهر کننده گان طی راهپیمایی از مکروریان سوم تا چهارراهی مسعود ضمن ابراز انزجار شان نسبت به این عمل، از مقامات ایالات متحده امریکا خواستند تا کشیش یادشده را مجازات نماید. هکذا تظاهر کننده گان توهین به کتاب مسلمانان را خلاف قوانین بین المللی و معیارهای انسانی خوانده، مسلمانان جهان را به راه اندازی تظاهرات و گردهمایی ها فرا خواندند تا دولت امریکا مجبور به محاکمه کشاندن عاملان این عمل غیر انسانی گردند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.