افزونه جلالی را نصب کنید. Friday, 21 June , 2024 تعداد کل نوشته ها : 694×

besharat news

حمله انتحاری به ساختمان وزارت دفاع افغانستان ۹ کشته و زخمی برجای گذاشت
20 آبان 1400 - 6:04
شناسه : 2142
بازدید 127
2
حمله انتحاری به ساختمان وزارت دفاع افغانستان 9 کشته و زخمی برجای گذاشت گروه خبری بشارت: حمله انتحاری به ساختمان وزارت دفاع، همزمان با نشست وزراي دفاع فرانسه و افغانستان در مقر وزارت 2 كشته و هفت زخمي بر جاي گذاشت
پ
پ
دوشنبه ۲۹ حمل ۱۳۹۰
گروه خبری بشارت: حمله انتحاری به ساختمان وزارت دفاع، همزمان با نشست وزرای دفاع فرانسه و افغانستان در مقر وزارت ۲ کشته و هفت زخمی بر جای گذاشت
بر اساس گزارشها: این حمله صبح روز دوشنبه، ۲۹ حمل ۱۳۹۰ همزان با نشست وزرای دفاع فرانسه و افغانستان در مقر وزارت دفاع افغانستان در کابل رخ داد.
“ظاهر عظیمی ” سخنگوی وزارت افغانستان لحظاتی پس از حمله انتحاری با تأئید این حمله، اعلام کرد که یک عامل انتحاری که یونیفورم نظامی بر تن داشت، پیش از این که موفق به ورود به ساختمان وزارت دفاع شود، شناسایی شد و از پای در آمد.
به گفته وی، بر اثر انفجار صورت گرفته، ۲ تن کشته شدند و شش نفر دیگر زخمی شدند.
وزارت دفاع افغانستان پیش از این حادثه،از برگزاری کنفرانس خبری “عبدالرحیم وردک ” وزیر دفاع افغانستان و ” ژرارد لانگوئه ” وزیر دفاع فرانسه خبر داده بود.
لانگوئه صبح دیروز در چارچوب نخستین سفر از زمان انتصاب خود به وزارت دفاع فرانسه بمنظور دیدار با نظامیان فرانسوی مستقر در افغانستان وارد کابل شد.
“ذبیح الله مجاهد ” سخنگوی طالبان با پذیرش مسئولیت این حمله، از نشست وزرای دفاع فرانسه، افغانستان و برخی از ژنرال‌های آمریکا در این وزارت خبر داده است.
گفته می شود حداقل دو سرباز ارتش افغانستان در اثر حمله مرد مسلح به ساختمان وزارت دفاع این کشور کشته شده اند.و هفت نفر دیگر نیز زخمی شدند.
گزارشها حاکیست که فرد مهاجم، لباس نیروهای سربازان افغان را به تن داشته است اما هنوز معلوم نیست که این فرد از سربازان ارتش بوده و یا با استفاده از لباس ارتش دست به حمله زده است.
ژنرال ظاهر عظیمی، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان گفت که این فرد در محوطه وزارت دفاع به سوی سایر سربازان تیراندازی کرده است.
گزارشها می رساند که این فرد خود را تا طبقه دوم ساختمان وزارت دفاع، جایی که دفتر عبدالرحیم وردک، وزیر دفاع افغانستان نیز آن قرار دارد، رسانده و بروی محافظان امنیتی تیراندازی کرده است.
این فرد اما پیش از آنکه بتواند وارد دفتر کار وزیر دفاع شود، از سوی سایر محافظان امنیتی از پا در آمده است.
گروه طالبان مسئولیت این حمله را برعهده گرفته و گفته اند که قصد آن کشتن وزیر دفاع بوده است.
فرد مهاجم جلیقه انتحاری نیز به تن داشته است اما به نظر می رسد فرصت منفجر کردن بمبها را نیافته است. با این حال، برخی رسانه های داخلی از وقوع یک انفجار در وزارت دفاع خبر داده اند.
مقامات می گویند که این فرد از پاسگاه های امنیتی بیرون وزارت دفاع به راحتی عبور کرده چون کارت شناسایی ارتش ملی را داشته است.
در گذشته بارها افرادی با لباس پلیس و یا ارتش به نیروهای امنیتی حمله کرده اند.
ساختمان وزارت دفاع در فاصله کمی از کاخ ریاست جمهوری افغانستان موقعیت دارد و تدابیر امنیتی در اطراف آن همواره شدید است.
جاده ای که از برابر وزارت دفاع و ریاست جمهوری افغانستان عبور می کند نیز بروی ترافیک مسدود است و تنها وسایط دولتی اجازه رفت و آمد به این منطقه را دارند.
هفته گذشته، عوامل انتحاری به مقر وزارت دفاع افغانستان در ولایت “لغمان ” حمله کردند که بر اثر آن پنج نظامی خارجی و ۲ نظامی افغان کشته شدند.
رئیس پلیس قندهار نیز بر اثر حمله انتحاری توسط یک شبه نظامی با لباس پلیس کشته شد.
افزایش حملات طالبان به مراکز نظامی افغانستان در ماه‌های اخیر افزایش چشمگیر داشته که به نظر برخی کارشناسان امتیازخواهی این گروه در آستانه مذاکرات صلح و خروج نیروهای خارجی از افغانستان است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.