افزونه جلالی را نصب کنید. Sunday, 14 July , 2024 تعداد کل نوشته ها : 694×

besharat news

در اثر فیر نیروهای خارجی هفت کودک شهید و مجروح شدند وتعدادی زخمی شدند
20 آبان 1400 - 8:13
شناسه : 2157
بازدید 161
3
در اثر فیر نیروهای خارجی هفت کودک شهید و مجروح شدند وتعدادی زخمی شدند در اثر فیر راکت نیروهای خارجی در ولایت هرات، سه کودک شهید و چهار کودک دیگر زخمی شدند و 6 نفر دیگر نیز مجروح شدند.
پ
پ
جمعه ۲ ثور ۱۳۹۰
گروه خبری بشارت: در اثر فیر راکت نیروهای خارجی در ولایت هرات، سه کودک شهید و چهار کودک دیگر زخمی شدند و ۶ نفر دیگر نیز مجروح شدند.
شفیق بهروزیان سخنگوى والى هرات ز ضمن تایید اصابت یک فیر راکت در بازار کهنه ولسوالى کشک کهنه هرات به خبرنگاران گفت در اثر یک فیر راکت ٣ طفل زیر سن ١٢سال کشته شده و ۴ طفل دیگر مجروح شده است.
وى افزوددر این حادثه دو تن از بزرگسالان بشمول تحویلدار مکتب کاریز زمان مجروح شده اند.
به گفته سخنگوی والی هرات، نیروهاى خارجى مستقر دراین ولایت اشتباها زمانیکه میخواستند مخالفین مسلح دولت را مورد هدف قرار دهند، بالاى افراد ملکى اصابت نموده است .
عبدالقیوم حبیبى ولسوال کشک کهنه هرات به پژواک گفت که هاوان مذکور زمانى اصابت نموده است که اطفال مذکور در این محل مصروف چراندن گوسفند ها بودند.
ولسوال میگویدکه مجروحین بشمول تحویلدار مکتب کاریز زمان که پایش قطعه شده بود، توسط طیارات نیروهاى خارجى به شفاخانه آنها به شهر هرات منتقل شده اند .
به گفته موصوف، مردم از این کار نیروهاى خارجى ناراحت شده بودند.
وى خاطر نشان ساخت که تحویلدار مکتب زمانى در این حادثه مجروح شده است که موترسایکل اش در این منطقه د چار عارضه تخنیکى شده و مصروف ترمیم آن بود .
بنابر معلومات حبیبى، نیروهاى خارجى مستقر درآن ولایت از مردم پوزش خواسته اند و گفته اند ،فرد که راکت را پرتاب کرده است فعلا در نظارت بسر میبرد و تحقیقات در مورد آغاز شده است .
قاریوسف یکتن از سخنگویان گروه طالبان به پژواک گفت ،از اثر درگیرى که میان نیروهاى خارجى و افراد آنها صورت گرفته بود، ٩ تن از نیروهاى خارجى را کشته و یک تعداد یگر شان را مجروح ساخته اند.
وى افزود که در اثر فیر راکت نیروهاى خارجى ۵ طفل کشته شده است .
این چندمین بار است که کودکان قربانی حملات نیروهای خارجی در افغانستان می شود.
چندی قبل نیز نیروهای خارجی ۹ کودک افغان را در ولایت کنر که در حال جمع آوری هیزم بودند کشتند

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.