افزونه جلالی را نصب کنید. Monday, 4 July , 2022 تعداد کل نوشته ها : 682×

besharat news

دولت مزارع تریاک را در ولسوالی کیتی تخریب کرد
20 آبان 1400 - 8:08
شناسه : 2151
بازدید 19
0
دولت مزارع تریاک را در ولسوالی کیتی تخریب کرد گروه خبری بشارت: حدود 260 جریب زمین مزارع تریاک طی دور روز اخیر به وسیله دولت تخریب شد
پ
پ
سه شنبه ۳۰ حمل ۱۳۹۰
گروه خبری بشارت: حدود ۲۶۰ جریب زمین مزارع تریاک طی دور روز اخیر به وسیله دولت تخریب شد
بر اساس گزارش رسانه ها، والی ولایت دایکندی گفته است: بته های کوکنار به یک صد و بیست و پنج دهقان در ولسوالی کیتی تعلق داشت و با رضایت آنان طی دو روز گذشته توسط پولیس تخریب شد.
با تخریب این مزارع؛ ولسوالی کیتی از وجود کوکنار پاکسازی شده است.
والی ارزگان به خبرنگاران گفته است: وزارت مبارزه علیه مواد مخدر وعده داده است که در بدل صفر شدن مزارع کوکنار در ولایت دایکندی یک ملیون دالر را من حیث بدیل به زارعان کمک نماید تا در پروژه های عام المنفعه، توزیع تخم های اصلاح شده و کود کیمیاوی به آنان به مصرف برسد.
ارزگانی افزود که در حال حاضر تنها در ولسوالی کجران در سطح این ولایت مزارع کوکنار باقی مانده و در آینده نزدیک آن هم تخریب می¬گردد
حاجی موسی اعتمادی ولسوال کیتی نیز گفته است: تقریبا ۲۶۰ جریب مزارع کوکنار در ولسوالی کیتی وجود داشت که تخریب آن از روز شبنه هفته جاری شروع شد و امروز به پایان رسید.
گفتنی است، مقامات محلی در ولایت دایکندی زمان کشت تریاک به نمایندگان محلی قریه جات خبر داده بود که در صورت کشت تریاک، مزارع تریاک آنها تخریب می شود.
دولت در سال گذشته، مبارزه با قاچاق و خرید و فروش مواد مخدر را در ولسوالی کیتی، آغاز کرده بود و یکی دو مورد را در شهرستان «کیسو» مورد باز خواست قرار داد، وتریاک های آنها را مصادره کرد که با مخالفت و خشونت مردمی در بازار کیسو مواجه شدند، و در اثر درگیری، و چند فیر هوایی در بازار کیسو، قوماندان ولسوالی کیتی، مورد هجوم و حمله قرار گرفت. و پس از این حادثه، ادامه عملیات مبارزه با مواد مخدر را در ولسوالی کیتی عملا متوقف کرد.
تریاک آثار زیانباری را روی مردم گذاشته است، باعث افزایش اعتیاد و خشونت در خانواده ها گردیده است. چندین مورد مشاهده شده است که به وسیله مصرف تریاک عده ای اقدام به خودکشی در این ولسوالی کرده است.
عده ای زیادی کشت تریاک را سبب زوال خیر وبرکت از منطقه می دانند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.