افزونه جلالی را نصب کنید. Wednesday, 30 November , 2022 تعداد کل نوشته ها : 697×

besharat news

رئیس شورای علمای قندهار کشته شد
20 آبان 1400 - 10:31
شناسه : 2193
بازدید 23
1
رئیس شورای علمای قندهار کشته شد درپ اثر یک حمله انتحاری در مسجدی در شهر قندهار، رییس شورای علمای این ولایت و سه تن دیگر کشته شدند. این حادثه در مراسم فاتحه ولی کرزی برادر رئیس جمهور کرزی رخ داده است
پ
پ
پنج شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۰
گروه خبری بشارت: درپ اثر یک حمله انتحاری در مسجدی در شهر قندهار، رییس شورای علمای این ولایت و سه تن دیگر کشته شدند. این حادثه در مراسم فاتحه ولی کرزی برادر رئیس جمهور کرزی رخ داده است
بر اساس گزارش مقامات وزارت داخله افغانستان و دفتر مطبوعات ولایت قندهار گفتند،در این حمله انتحاری رییس شورای علمای قندهار و حد اقل سه نفر دیگرجان باختند و ۱۱ ده نفر دیگر زخم برداشتند.
دفتر مطبوعاتی ولایت قندهار ازطریق تویتراطلاع داده است که «انفجار بمب رییس شورای علما را به قتل رساند.» دراین پیام آمده است:« ۱۱ تن دیگر که برای فاتحه احمد ولی کرزی درمسجد آمده بودند زخمی شده اند».
تلویزیون طلوع از انفجار دوم در نزدیکی مسجد خبر داد، اما جزییات بیشتری ارائه نکرد. مقام های وزارت داخله نیز دراین باره تبصره ای نکرده اند.
خبرنگاردویچه وله درمحل می گوید، پس از انفجار مردم وحشت زده شدند. مقام های پولیس به خبرنگار دویچه وله در قندهار گفتند، اوضاع تحت کنترول است و نیروهای امنیتی منطقه را تحت نظر دارند.
به گزارش رویترز این انفجار در ورودی یک مسجد روی داد که دهها نفر به شمول برخی از مقامات دولتی افغانستان در آن حضور داشتند.
خبرنگار بی بی سی در قندهار می گوید، تدابیر امنیتی برای این مراسم در مسجد بسیار گسترده نبوده است.
شماری از شرکت کنندگان این مراسم به بی بی سی گفته اند که در زمان ورود به مسجد به درستی بازرسی بدنی نشدند.
براساس گزارشها، انفجار در حالی صورت گرفت که مراسم در پایان یافتن بود.
حامد کرزی، رئیس جمهوری افغانستان با انتشار یک اعلامیه این حمله را محکوم کرد و آن را عملی “در تضاد با اسلام و انسانیت” توصیف کرد.
طالبان مسئولیت این حادثه را برعهده گرفته و کشته شدن احمد ولی کرزی را یکی از بزرگترین دستاوردهای خود در ده سال اخیر دانسته‌اند.
آقای کرزی، برادر کوچک رئیس جمهور حامد کرزی و رئیس شورای ولایتی قندهار بود. از او به عنوان یکی از چهره های مطرح سیاسی در جنوب افغانستان یاد می شد که نقش برجسته ای در ساختارهای قومی قندهار داشت.
احمد ولی کرزی که روز سه شنبه در منزلش از سوی رئیس محافظان امنیتی خود به قتل رسید، روز گذشته تحت تدابیر شدید امنیتی در منطقه کرز، در حدود بیست کیلومتری شهر قندهار به خاک سپرده شد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.