افزونه جلالی را نصب کنید. Friday, 21 June , 2024 تعداد کل نوشته ها : 694×

besharat news

رژیم آل خلیفه عقاید مذهبی مردم را نشانه گرفته‌اند
20 آبان 1400 - 6:00
شناسه : 2139
بازدید 112
4
رژیم آل خلیفه عقايد مذهبي مردم را نشانه گرفته‌اند سعيد الشهابي عضو جنبش آزادي بحرين در مصاحبه با شبکه تلويزيوني پرس تي‌وي در لندن گفت که رژیم آل خلیفه رژیم آل خلیفه عقايد مذهبي مردم را نشانه گرفته‌اند و معتقد به نابودی سازماندهي مذهبي و سياسي شيعيان در بحرین هستند.
پ
پ
دوشنبه ۲۹ حمل ۱۳۹۰
گروه خبری بشارت: سعید الشهابی عضو جنبش آزادی بحرین در مصاحبه با شبکه تلویزیونی پرس تی‌وی در لندن گفت که رژیم آل خلیفه رژیم آل خلیفه عقاید مذهبی مردم را نشانه گرفته‌اند و معتقد به نابودی سازماندهی مذهبی و سیاسی شیعیان در بحرین هستند.
شبکه تلویزیونی پرس تی وی به منظور اطلاع رسانی از وقایع اتفاق افتاده در بحرین و قیام مردمی در این کشور با سعید الشهابی عضو جنبش آزادی بحرین به گفت و گو نشسته است که در زیر برگردان این مصاحبه به فارسی را می خوانید.
پرس تی‌وی: در حال حاضر که موقعیت بحرین کاملا حساس است و فقط در روز یک‌شنبه (۲۹ اسفند) ۸ معلم زن در این کشور ربوده شده‌اند و کسی از مکان دقیق آن‌ها آگاهی ندارد. رژیم بحرین در زمان کنونی قصد انجام چه کاری را دارد؟
الشهابی: همه ما به درستی می‌دانیم که درگیری‌های بحرین، سیاسی است. از آنجا که رژیم آل خلیفه نمی‌تواند مردم را قانع کرده و پاسخ درستی به خواسته‌های آن‌ها بدهد، سعی می‌کند که کل درگیری‌ها را به مناقشات مذهبی بکشاند. در واقع آن‌ها امیدوارند که این جنبش را به طور کامل نابود کنند و به همین منظور است که آن‌ها در حال حاضر سمبل‌ها و عقاید مذهبی مردم را نشانه گرفته‌اند. آن‌ها معتقدند، تا زمانی که شیعیان در این کشور حضور داشته و از اکثریت ۷۰ درصدی برخوردارند، همواره با مشکل مواجه هستند. آن‏ها حدود ۵۰ سال است که با این مشکل مواجهند. آن‌ها معتقدند که می‌توانند با این روش، سازماندهی مذهبی و سیاسی شیعیان را نابود کنند.
این درحالی است که من فکر می‌کنم، آنها در اشتباهند، زیرا این شیعیان که اکثریت جامعه بحرین را نیز تشکیل می‌دهند، در آنجا ریشه داشته و کشورشان و اصول مذهبی و فرهنگی خود را دوست دارند، به همین دلیل ترور و سرکوب شیعیان راه مناسبی برای مساله نیست، زیرا در آن صورت شیعیان هم از چنین روش‌هایی، البته در مقیاس کوچک‎تری به منظور مقابله با نیروهای دولتی استفاده می‌کنند.
سرانجام باید جامعه بین‌الملل بیدار شده و حقایق در حال وقوع و شرایط بحرانی بحرین را درک ‌کند و در‌یابد که اقدام دولت بحرین در برخورد با مردم نیز همانند روشی است که سایر رژیم های دیکتاتور این منطقه در پیش گرفتند، و با خشونت صورت گرفته در این کشور همانند سایر کشورهایی که مردم آن‌ها مورد ظلم قرار گرفتند، برخورد کنند. جامعه بین‌الملل سرانجام درمی‌یابد که رژیم آل خلیفه حتی بیشتر از سایر رژیم‌های منطقه به نقض حقوق بشر و حمله به هویت، فرهنگ و مذهب مردم مخالفت‌مبادرت ورزیده است.
پرس تی‌وی: چقدر امکان دارد که امریکا اقدام رژیم بحرین در سرکوب مردم را محکوم کند، روابط انقلابیون بحرینی با امریکا چگونه خواهد شد؟
الشهابی: من فکر می‌کنم بسیار دیر شده که امریکایی ها بخواهند در مورد بحرین موضع گیری کرده و بخواهند نقشی در مورد این کشور ایفا کنند. حتی اگر آن‌ها بخواهند موضع خود را اصلاح کنند، از آنجا که تا کنون از مهاجمان پشتیبانی کرده‌اند، حمایت از قربانیان بسیار دیر شده است، زیرا رژیم حاکم در بحرین از مدت‌ها پیش این روند را در پیش گرفته و مساله به بسیار پیش از آغاز درگیری‌ها طی دوماه گذشته بر می‌گردد. رژیم آل خلیفه طی این مدت به کشتار مردم و تخریب مساجد، نسل کشی، سرکوب مخالفان، شکنجه زندانیان بر خلاف کنوانسیون‌های بین‌المللی که به مرگ دست‌کم ۴ نفر انجامیده، پرداخته است. مقامات این رژیم، شیعیان را از کار، تحصیل، هنر، ورزش، تلویزیون، سینما، رسانه و کار در بخش‌های خبری محروم کرده‌و برای آن‎ها امکان هیچ‌گونه تولیدات اجتماعی ویا انسانی را در نظر نگرفته و از تاثیر گذاری آن‌ها بر هریک از امکاناتی که برای شیعیان باشد، ممانعت کرده‌اند.
من فکر نمی‌کنم که آن‌ها حاضر به برگزاری مذاکره‌ای در این زمینه باشند، آن‌ها حاضر به نابودی رژیم و ایجاد یک جامعه جدید نیستند، بلکه مردم فقط خواهان رسیدگی به جرائم صورت گرفته از سوی رژیم از قبیل نقض حقوق بشر، نسل کشی، نابودی مناطق مسکونی و جنایت علیه بشریت هستند که اسناد مربوط به همه آن‌ها وجود دارد. من درک نمی‌کنم که چرا امریکا در تجدید نظر در مورد بحرین بسیار کند عمل می‌کند، به نظر من واشنگتن به جای دوست یابی، در دشمن تراشی برای خود بسیار بسیار موفق بوده و همواه از دیکتاتورها حمایت می‌کند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.