افزونه جلالی را نصب کنید. Wednesday, 30 November , 2022 تعداد کل نوشته ها : 697×

besharat news

20 آبان 1400 - 10:48
شناسه : 2221
بازدید 38
1
طالبان یک کودک 8 ساله را پس از ربودن به قتل رساندند گروه خبری بشارت: بر اساس گزارش رسانه ها، طالبان یک کودک 8 ساله را در ولسوالی گرشک ولایت هلمند ربوده و او را به جرم کارمندبودن پدرش در دولت، به قتل رساندند.
پ
پ
گروه خبری بشارت: بر اساس گزارش رسانه ها، طالبان یک کودک ۸ ساله را در ولسوالی گرشک ولایت هلمند ربوده و او را به جرم کارمندبودن پدرش در دولت، به قتل رساندند.
در این باره عبدالباصر”منصوری” مطلبی را در سایت شبکه اطلاع رسانی افغانستان منتشر کرده که آن را مرور می کنیم:
گروه متحجر طالبان بدوام اعمال غیر انسانی و خلاف آموزه های دینی شان کودک ۸ ساله یی را از ولسوالی گرشک ولایت هلمند ربودند و سپس وی را کشتند، گفته میشود که پدر طفل کشته شده در دوایر دولتی ایفای وظیفه می نموده است. آیا کار کردن بخاطر بدست آوردن لقمه نان و نفقه خانواده کدام جرم است که گروه طالبان این کار ناروار را انجام می دهند. در حالیکه در اسلام بدست آوردن نفقه و رزق حلال فرض است و باید هر انسان بخاطر بدست آوردن آن تلاش نماید. ولی به نظر میرسد که آن گروه بویی از انسانیت و اسلامیت نبرده و همواره بر خلاف آموزه های اسلامی و انسانی عمل می نمایند، چنانچه آنها اعمال خودکش را انجام میدهند که این عمل قتل نفس بوده و حرام مطلق میباشد، افراد ملکی و بیگناه را در مسیر راهها پیاده نموده و آنها را به قتل می رسانند، در اثر انجام حملات انتحاری جان صدها تن افراد ملکی گرفته میشود، مکاتب و تجهیزات آموزشی به شمول کتب را به آتش می کشند، دختران را از خواندن درس باز داشته، مدارس دینی را تهدید به بستن نموده و …
طالبان اگر درست و عاقلانه بیاندیشند و عملکردهایشان را طی ۱۵ سال گذشته مورد ارزیابی قرار دهند به خوبی می دانند که تا حال از جانب حلقات نظامی و استخباراتی پاکستان مانند کاغذ دست ابزارگونه مورد استفاده سوء قرار گرفته اند و با اشاره آنها دست به چنین جنایات می زنند.
به نظر طالبان آیا این همه جنایات که در قبال شهروندان بی دفاع افغانستان انجام داده اند کافی نیست؟ آنها در آخرت چگونه جواب این همه اعمال غیر انسانی و اسلامی شان را به درگاه خداوند (ج) خواهند داد به یقین که هیچ جواب منطقی نداشته و مادام العمر در آتش دوزخ خواهند سوخت.
به هر صورت این کشور حامی تروریزم (پاکستان) است که صفوف پایین طالبان را در جهل و نادانی نگهداشته تا خوب را از بد نتوانند تفکیک نموده و همیشه برخلاف مردم و کشورشان اعمال نابخشودنی را انجام دهند به گونه یی که آنها از سنین پائین توسط احزاب مذهبی پاکستان از مدارس دینی توسط استادان نظامی پاکستان تعلیمات هراس افگنی را فرا میگیرند و با به نمایش گذاشتن فلم ها و آهنگ ها احساسات پاک آنها را خدشه دار ساخته و به آنها طوری تلقین می نمایند که نعوذ بالله مردم و دولت افغانستان چون نیروهای خارجی در افغانستان مستقر هستند گویا کفر میباشند و جهاد با کفار فرض است بناً آنها را غرض انجام فعالیت های هراس افگنی در قدم نخست تعلیم، تربیه و بعداً به افغانستان اعزام میدارند.
پس به یقین گفته میتوانیم دشمن اصلی مردم افغانستان حلقات نظامی و استخباراتی پاکستان است که گروه های تروریستی منجمله طالبان را تشویق به فعالیت های تروریستی می نمایند و در اکثر موارد اتباع پاکستان نیز در از بین بردن شخصیت های ملی و جهادی دست دارند، طوریکه بعد از به شهادت رسیدن جان محمد خان مشاور رئیس جمهور کرزی و آقای وطنوال نماینده مردم ارزگان در مجلس نمایندگان از سیم کارت های بدست آمده مهاجمان به خوبی دریافته شد که آنها با پاکستان تماس های دوامدار داشته و از آنجا سوق و اداره می گردیدند، آیا این است حسن همجواری، انسانیت و اسلامیت. حلقات نظامی و استخباراتی پاکستان که از ایجاد کشورشان نیم قرن بیشتر نمی گذرد از آوان آن تا کنون به نحوی باعث آزار و اذیت شهروندان افغانستان گردیده و هر وقت در پی دسیسه و مشکلات برای این کشور هستند.
با توجه به حقانیت دولت و مردم افغانستان نیروهای در حال مبارزه با تروریزم در افغانستان بعد از کشته شدن اسامه بن لادن دیگر برایشان صددرصد معلوم شد که پاکستان در امر مبارزه با تروریزم صادق نبوده و همواره جامعه جهانی را اغفال می نماید، پس باید با وارد نمودن فشارهای سیاسی، اقتصادی و نظامی بر پاکستان آنها را واداشت تا دست از حمایت مستقیم از گروه های شورشی و تروریستی دست بردار شوند تا شهروندان افغانستان در فضای صلح و اخوت زندگی و منطقه و جهان از شر آنها نجات یابد.
بااحترام
عبدالباصر”منصوری

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.