افزونه جلالی را نصب کنید. Friday, 12 April , 2024 تعداد کل نوشته ها : 694×

besharat news

20 آبان 1400 - 10:32
شناسه : 2196
بازدید 78
1
ماه سرطان مرگ بارترین زمان برای غیر نظامیان در افغانستان ماه سرطان مرگ بارترین زمان برای غیر نظامیان در افغانستان بوده است و از ماه ژانویه تا ژوئن سال جاری، 1462 غیرنظامی در کشور کشته شده‌اند
پ
پ
پنج شنبه ۲۳ سرطان ۱۳۹۰
گروه خبری بشارت: ماه سرطان مرگ بارترین زمان برای غیر نظامیان در افغانستان بوده است و از ماه ژانویه تا ژوئن سال جاری، ۱۴۶۲ غیرنظامی در کشور کشته شده‌اند
طبق یک گزارش تازه سازمان ملل متحد شش ماه اول سال ۲۰۱۱ میلادی، برای غیرنظامیان در افغانستان مرگبارترین دوره از زمان آغاز جنگ در سال ۲۰۰۱ میلادی بوده است. این رقم، افزایش ۱۵ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته میلادی را نشان می‌دهد.
بر اساس گزارشی که آن را بی بی سی بر مبنای ، گزارش سازمان ملل متحد منتشر کرده نشان می‌دهد که تلفات غیرنظامیان در حملات نیروهای دولتی افغانستان، ۹ درصد کاهش داشته است، اما غیرنظامیان بیشتری در حملات هوایی نیروهای ناتو کشته شده‌اند.
در گزارش سازمان ملل متحد آمده است: “خشونت‌های فزاینده در نیمه اول سال ۲۰۱۱ میلادی، منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی از غیرنظامیان افغان شد که در جریان خشونت‌های جاری هنوز ثبت نشده است.”
گروه‌های شورشی، از جمله طالبان، مسئول بیش از ۸۰ درصد این تلفات خوانده شده‌اند و مهم ترین منبع تلفات، انفجار بمب‌های کنار جاده‌ای دانسته شده است.
براساس این گزارش، تلفات ناشی از حملات انتحاری نیز در افغانستان افزایش یافته است.
در این گزارش تصریح شده است که با آنکه شمار حملات انتحاری افزایش نیافته، اما تلفاتی که این حملات به وجود می‌آورد، بیشتر شده است.
در این گزارش آمده است: “این گونه حملات حالا پیچیده‌تر شده‌اند؛ بمبگذاران متعدد در یک حمله دخیل هستند که باعث تلفات بیشتر غیرنظامیان می‌شود.”
براساس گزارش سازمان ملل متحد، نیروهای دولتی و ناتو مسئول ۱۴ درصد تلفات غیرنظامیان خوانده شده‌اند. بیشتر این تلفات، ناشی از حملات هوایی نیروهای ناتو بوده است. در این گزارش آمده است که در شش ماه اول سال ۲۰۱۱ میلادی، ۷۹ غیرنظامی در این حملات جان خود را از دست داده‌اند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.