افزونه جلالی را نصب کنید. Monday, 4 July , 2022 تعداد کل نوشته ها : 682×

besharat news

20 آبان 1400 - 10:45
شناسه : 2215
بازدید 17
0
کشتار مقامات افغان و اظهار نظر غربیها حملات انتحاری و کشتار مقامات اافغانستان، مهمترین چالشهای فراروی دولت افغانستان است غربیها مدعی اند که چنین کشتارهایی نمی تواند اثر منفی بر روابط افغانستان و غرب بگذارد.
پ
پ
پنجشنبه ۱۳۹۰/۵/۶
گروه خبری بشارت: حملات انتحاری و کشتار مقامات اافغانستان، مهمترین چالشهای فراروی دولت افغانستان است غربیها مدعی اند که چنین کشتارهایی نمی تواند اثر منفی بر روابط افغانستان و غرب بگذارد.
براساس گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان، ایالات متحده امریکا می گوید کشته شدن برخی از مقامات دولتی در افغانستان، امریکا را برای برخورد با مسایل امنیتی در کشور مصمم تر می سازد.
مارک تونر، معاون سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده در واشنگتن از کشته شدن غلام حیدر حمیدی شهردار قندهار یاد آوری نموده با خانواده او ابراز همدردی کرد.
مارک تونر همچنین گفت من برای شما گفته نمی توانم که ظرفیتهای طالبان اکنون افزایش یافته است یا خیر اما چیزی را که ما گفته ایم این است که افزایش سربازان به طور واضح بر آنها فشار نظامی را خواهد افزوده و آنها این فشار را احساس خواهند کرد.
معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بیان کرد همچنین چیزی را که گفته می توانم این است که این نوع اقدامات و این نوع اعمال تصمیم ما را برای کار با حکومت و مردم افغانستان جهت برخورد با مسایل بنیادی امنیت و ثبات تقویت می بخشد.
از سویی هم، غلام حیدر حمیدی، شهردار قندهار در دفتر کارش در یک حمله انتحاری کشته شد.
این واقعه را مارک تونر، معاون سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده نیز به عنوان نمونه از تهدیداتی یاد کرد که افغانستان با آن درگیر است.
مارک تونر اظهار داشت ما قتل یک مقام دیگر افغان را با شدیدترین الفاظ محکوم می کنیم. ما به خانواده او، حکومت و مردم افغانستان تسلیت می گوییم. این یک نشانه دیگر از چالش هایی است که افغانستان با آن رو به روست و همچنین نشان دهنده پایداری فوق العاده مردم و حکومت افغانستان است و بر همگان نمایان است.
شهردار قندهار چند روز پس از آن کشته شد که مسئولیت امنیت لشکرگاه مرکز ولایت همجوار آن هلمند به قوای افغان سپرده شد. در حالیکه از چندی بدین سو آمادگی ها برای انتقال مسئولیت های امنیتی به قوای افغان در هفت منطقه به شمول سه ولایت و چهار شهر آغاز شد، حملات برای هدف قرار دادن مقامات افغان نیز افزایش یافت.
در همین مدت، احمد ولی کرزی، برادر رییس جمهور کرزی و رییس شورای ولایتی قندهار و به دنبال آن والی سابق ارزگان و مشاور آقای کرزی جان محمد خان و عضو پارلمان از ارزگان محمد هاشم وطن وال در حملات مشابه کشته شدند.
معاون سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده در مورد این کشتارها گفت کشته شدن این مقامات یکیی پی دیگری بر روابط جامعه جهانی با افغانستان تاثیرات منفی به جای نمی گذارد

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.