افزونه جلالی را نصب کنید. Monday, 4 July , 2022 تعداد کل نوشته ها : 682×

besharat news

20 آبان 1400 - 10:47
شناسه : 2219
بازدید 17
0
یک سرباز فرانسوی یک زن حامله و یک کودک را در افغانستان به قتل رساند گروه خبری بشارت: یک سرباز فرانسوی در اثر فیر بر یک موتر غیر نظامیان، در ولایت کاپیسا ۳ نفر را از جمله یک زن حامله و یک کودک را به قتل رساندند.
پ
پ
گروه خبری بشارت: یک سرباز فرانسوی در اثر فیر بر یک موتر غیر نظامیان، در ولایت کاپیسا ۳ نفر را از جمله یک زن حامله و یک کودک را به قتل رساندند.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان، نیروهای فرانسوی گفته اند که این رویداد پس از آن رخ داد که راننده موتر غیرنظامیان در نزدیک موتر این نیروها توقف نکرد و آنان به گمان اینکه حمله کننده انتحاری است، شلیک کردند.
سفیر فرانسه در کابل نیز در تماس تلفنی با ریاست دفتر مقام ریاست جمهوری این حادثه را تأیید و از وقوع آن رسماً معذرت خواهی کرده است.
عذرخواهی تنها کاری است که نیروهای خارجی در افغانستان یاد گرفته اند؛ دست به هر اقدام و جنایتی می زنند و در نهایت به یک عذرخواهی اکتفا می کنند و همه چیز تمام می شود!
رییس جمهور نیز با انتشار اعلامیه ای این حمله را به شدت محکوم کرد.در خبرنامه آمده است که رییس جمهور این رویداد را شدیدأ نکوهش می کند و می گوید که هیچ معذرت خواهی زندگی مردم را دوباره بر نمی گرداند.
ایشان از نیروهای خارجی خواست تا با حفاظت از جان مردم ملکی تلاش کنند و اجازه ندهند تا با اشتباهات مکرر مردم بی گناه افغانستان هر روز کشته شوند.
این رویدادها در حالی رخ می دهد که پیش ازاین نیز بارها وبارها مقامات کشور بشمول شخص رییس جمهور به نیروهای خارجی هشدار داده بودند که مراقب حملات خود باشند در غیر این صورت، آنان به نیروهای اشغالگر تبدیل خواهند شد و مردم افغانستان می دانند با اشغالگران چگونه رفتار کنند.
اما گویا گوش نیروهای خارجی از این حرفها پر است و پشت شان گرم که این اشتباهات مدام از سوی آنان تکرار می شود.
پیش از این مردم افغانستان از حملات خودسرانه و شبانه نیروهای خارجی به تنگ آمده بودند و خواستار قانونمند سازی حضور نیروهای خارجی و هماهنگی انان با نیروهای داخلی بودند اما حال باید در طول روز و در خیابانها هم در انتظار شلیک گلوله های آنان باشند. نیروهایی که باصطلاح برای حفظ جان مردم به افغانستان آمده اند رو در رو به مصاف با زنان و کودکان ایستاده اند؟!
کشتار غیرنظامیان در افغانستان به امری عادی تبدیل شده است در حالی که در سایر کشورها مردم از شنیدن خبر کشته شدن حتی یک انسان بی گناه صدایشان تا کجا بلند و تظاهرات گسترده ای راه اندازی می کنند اما در افغانستان اگر مردم روزی شاهد انتحاری نباشند عجیب است؟!آنان هر روز با ترس زندگی میکنند ترس از این که نکند امروز نوبت آنها باشد؟!
صبر مردم افغانستان از دادن این همه قربانی لبریز شده است.آیا با این عذرخواهی و محکومیت ها فرزندان خانواده های داغدار باز می گردد؟!از نیروهای خارجی سؤال میکنیم آیا اگر یکی از چنین رویدادها در کشورهای خودتان رخ می داد ساکت می نشستید و عذرخواهی را قبول می کردید؟!
مردم افغانستان چیز زیادی از شما نمی خواهند حال که نام نیروهای ناتو و آیساف را یدک می کشید اندکی در عملکردهای خود دقت گیرید تا فرق یک طفل بی گناه را با یک طالب تشخیص دهید و امنیت را برای این مردم به ارمغان آورید نه این که خود سبب ناامنی وبحران باشید!

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.