افزونه جلالی را نصب کنید. Monday, 4 July , 2022 تعداد کل نوشته ها : 682×

besharat news

اعضای مجلس سنای افغانستان خواستار اقدامات جدی در برابر حملات پاکستان به افغانستان شدند
21 آبان 1400 - 9:02
شناسه : 2335
بازدید 24
0
اعضای مجلس سنای افغانستان خواستار اقدامات جدی در برابر حملات پاکستان به افغانستان شدند گروه خبری بشارت: شماری از اعضای مجلس سنای افغانستان از جامعه جهانی و دولت افغانستان، خواستار اقدامات جدی در برابر حملات پاکستان به افغانستان شدند.
پ
پ
یکشنبه ۱۷ میزان ۱۳۹۰
گروه خبری بشارت: شماری از اعضای مجلس سنای افغانستان از جامعه جهانی و دولت افغانستان، خواستار اقدامات جدی در برابر حملات پاکستان به افغانستان شدند.
پاکستان از آغاز سال جاری تا کنون با حملات پی در پی راکتی مناطق سرحدی افغانستان را هدف قرار داده و موجب کشته شدن دهها نفر و خسارت زیادی بر این مناطق شده است.
بر اساس گزارش ها نیروهاى پاکستان شب گذشته نیز بر ولسوالیهاى دانگام و ناره کُنر٣٣ فیر مرمى توپ راشلیک نموده اند که منتج به جراحت شش تن گردیده ،۵٠ مواشى از بین رفته و سه منزل منهدم گردیده است.
به گزارش پژواک، نمایندۀ مردم کُنر در مشرانو جرگه گفت که افغانستان به کرات از پاکستان خواست تا حملات را توقف دهد؛ اما این کار را نکرد.
قرارگفتۀ نامبرده،لازم است که حکومت افغانستان علیه حملات پاکستان واکنش جدى نشان دهد،اگر توان این کار را ندارد .پس اهالى کنر را در ولایت دیگر جا دهد تا آن جا مسکن گزینند.
بر بنیاد گزارش پژواک عبدالحنان حقویون نمایندۀ مردم پکتیا دراین جرگه مدعى است که درعقب حملات پاکستان دست امریکا است.
نامبرده گفت: ((امریکا خود به پاکستان میگوید که افغانستان را مورد حمله قرار بده ، تا برایم پایگاه هاى نظامى دهد.))
این درحالیست، که پیرامون توافقنامۀ روابط ستراتیژیک میان دولت هاى افغانستان و ایالات متحدۀ امریکا گفتگوها جریان دارد.
مقامات افغان آزادى افغانستان،تامین امنیت دراین کشور وبرخى شرایط دیگر را براى این موافقتنامه پیشکش نموده و گفته اند که این توافقنامه؛ بعد از تدویر لویه جرگه عنعنوى و تصویب شوارى ملى به امضا خواهدرسید.
اما حقویون در نشست امروزى مشرانو جرگه گفت که امریکا این آرمان را به قبر خواهد برد،زیرا افغانها براى آنها پایگاه هاى نظامى نمى دهند.
موصوف مى افزاید: (( امریکا به تو میگویم، پاکستان دشمن من است، اگر تو به دشمن ام دوستى میکنى ، تو خود دشمن ام استى.))
هدایت رهایى نمایندۀ مردم بامیان در مشرانوجرگه میگوید، اگر اردوى ملى افغانستان با وسایل ضرورى مجهز گردد؛ نیاز به هیچ کشورخارجى نیست،تا از مرزهاى افغانستان دفاع نماید.
محمد علم ایزدیار معاون اول مشرانوجرگه که جلسۀ امروزى به ریاست موصوف دایر شده بود؛گفت که مسوولین امنیتى به کرات و مرات پیرامون موضوع مربوطه به مشرانو جرگه احضار شدند،اما کدام پیامددر قبال نداشت.
نامبرده نیز اصرار ورزید که نیروهاى بین المللى باید نیروهاى امنیتى افغان را تجهیز نمایند،تا درحال حاضر و آینده از قلمرو کشور دفاع نماید.
وزارت امورخارجۀ افغانستان ،صادق خان سفیر پاکستان درکابل را پیرامون همین حملات احضار نمود و نگرانى افغانستان در این راستا را به وى ابراز نموده است.
صادق خان سفیرپاکستان هفتۀ گذشته درکابل به خبرنگاران گفت که نیروهاى آنها این حملات را عمداً انجام نمى دهند.
نامبرده گفته بودکه طالبان مسلح، از مرز عبور نموده و بعد ازحمله برنیروهاى آنها دوباره به افغانستان برمیگردند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.