افزونه جلالی را نصب کنید. Sunday, 14 July , 2024 تعداد کل نوشته ها : 694×

besharat news

افغانستان – ۳۶۰میلیون دالر آمریکایی در اختیار گروه طالبان
21 آبان 1400 - 7:03
شناسه : 2281
بازدید 161
3
افغانستان - 360میلیون دالر آمریکایی در اختیار گروه طالبان گروه خبری بشارت: شبکه اطلاع رسانی افغانستان خبر از قرار گرفتن ۳۶۰ میلیون دالر امریکایی در اختیار طالبان داده است.
پ
پ
پنجشنبه, ۲۷ اسد ۱۳۹۰
گروه خبری بشارت: شبکه اطلاع رسانی افغانستان خبر از قرار گرفتن ۳۶۰ میلیون دالر امریکایی در اختیار طالبان داده است.
بر اساس این گزارش نظامیان امریکا پس از بررسی صدها قرارداد بازسازی و نظامی در افغانستان تخمین زده اند که ۳۶۰ میلیون دالر از مالیات امریکا به دست طالبان، جنایت کاران و قانون شکنان افتاده است.
بررسی های گروهی که سال گذشته از سوی جنرال دیوید ئی، فرمانده پیشین نیروهای خارجی در افغانستان راه اندازی شده بود، نشان می دهد که در قراردادهای نیروهای ائتلاف با بسیاری از شرکت ها و قرارداد کنندگان فرعی آنان که پیوندهایی با شورشیان، جنایتکاران و گروه های مسلح داشته اند شفافیت کمتری وجود داشته است.
این بررسی ها نشان می دهد که مقداری از پول مالیه دهندگان امریکا به گونۀ غیرمستقیم به شورشیان و گروه های جنایت کار رسیده است.
بررسی ها نشان می دهد که چالش هایی وجود دارند که تلاش های ایالات متحد امریکا و متحدان جهانی اش را در رویارویی و مبارزه با فساد درافغانستان زیر پرسش برده است.
بررسی های نظامیان امریکایی که به دست روزنامۀ اسوشیتد پرس افتاده است، نشان می دهد که در یک روند غیرشفاف مشهور به پول شویی معکوس پرداخت های ارتش امریکا از طریق انتقال کالاها، بازسازی، پروژه های برق، انتقال مواد نفتی و خدمات دیگر به شرکت هایی می ریزند که مالکان آن با شورشیان و شبکه های جنایت کار پیوند دارند.
مقام های نظامی امریکا می گویند که بیش از نیمی از این پول به شرکت حمل و نقل ملت میزبان که با شورشیان در ارتباط بوده، رسیده است.
وزارت دفاع امریکا پیش از این اعلام کرد که ۲۰ شرکت مختلف را برای قرارداد‌های حمل و نقل انتخاب کرده است. ارزش این قراردادها در مجموع ۹۸۳.۵ میلیون دالر برآورد شده است

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.