افزونه جلالی را نصب کنید. Friday, 21 June , 2024 تعداد کل نوشته ها : 694×

besharat news

تلاش نمایندگان مجلس به برکناری معاون دوم رئیس جمهور ازریاست مبارزه باحوادث
21 آبان 1400 - 9:20
شناسه : 2360
بازدید 188
2
تلاش نمایندگان مجلس به برکناری معاون دوم رئیس جمهور ازریاست مبارزه باحوادث گروه خبری بشارت: نمایندگان مجلس به دلیل حاضر نشدن آقای خلیلی در مجلس برای پاسخگویی قانونی را به تصویب رساند که در صورت اجرایی شدن، معاون دوم رئیس جمهور از ریاست کمیته ملی مبارزه با حوادث برکنار می گردد.
پ
پ
شنبه : ۳۰ میزان ۱۳۹۰
گروه خبری بشارت: نمایندگان مجلس به دلیل حاضر نشدن آقای خلیلی در مجلس برای پاسخگویی قانونی را به تصویب رساند که در صورت اجرایی شدن، معاون دوم رئیس جمهور از ریاست کمیته ملی مبارزه با حوادث برکنار می گردد.
در صورت تصویب این قانون در مجلس سنا و توشیح ریاست جمهوری وزیران توسعه روستایی، زراعت، صحت (بهداشت)، کار و امور اجتماعی و مالیه (دارایی) ریاست این کمیته را به صورت دوره ای به عهده می گیرند.
این قانون روز شنبه، ۳۰ میزان/مهر از سوی مجلس نمایندگان تصویب شد، اما اجرایی شدن آن نیازمند تصویب مجلس سنا و امضای رئیس جمهوری است.
پیش از این مجلس نمایندگان آقای خلیلی را برای پاسخگویی در باره رسیدگی به آسیب دیدگان حوادث طبیعی در کشور فراخوانده بودند ولی او حاضر به پاسخگویی در برابر نمایندگان مجلس نشده است.
آقی خلیلی در گفت و گویی با بی بی سی از تصمیم تازه مجلس استقبال کرده گفت که این تصمیم بار یک مسئولیت را از دوش او بر می دارد.
آقای خلیلی در گفتگویش با بی بی سی از کارکردهای کمیته تحت ریاست خود دفاع کرد و گفت: “رسیدگی کمیته ملی مبارزه با حوادث الحمدالله خیلی مطلوب بود. البته طبیعی است که نواقص در هر کاری هست.”
مجلس افغانستان در مواردی مسئولان این کمیته را متهم به کوتاهی در پاسخگویی به نیازهای آسیب دیدگان حوادث طبیعی در کشور کرده است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.