افزونه جلالی را نصب کنید. Friday, 21 June , 2024 تعداد کل نوشته ها : 694×

besharat news

سربازان روانی آمریکا در افغانستان
21 آبان 1400 - 9:07
شناسه : 2345
بازدید 199
2
سربازان روانی آمریکا در افغانستان گروه خبری بشارت: سربازان آمریکایی که در افغانستان خدمت کرده اند به لحاظ ذهنی وروانی دچار مشکل شده اند.
پ
پ
پنجشنبه ۲۱ میزان ۱۳۹۰
گروه خبری بشارت: سربازان آمریکایی که در افغانستان خدمت کرده اند به لحاظ ذهنی وروانی دچار مشکل شده اند.
بر پایه گزارش ارائه شده از سوی کمیته امور سربازان نظامی مجلس سنا ،حدود ۲۰ در صد از بیش از دو میلیون نیروی نظامی آمریکا که در عراق و افغانستان خدمت کرده اند و تعداد آنها به ۷۱۲ هزار نفر می رسد از نظر سلامت ذهنی و روانی دچار مشکل شده اند و پس از ترک خدمت در جنگ تا کنون همواره به دنبال درمان های پزشکی برای معالجه خود بوده اند.
بنا به گزارش آژانس خبری کوکچه حدود یک سوم از این سربازان از اختلالات روانی حاصل از مشاهده صحنه های دلخراش مانند کشته شدن دوستان خود و یا کودکان عراقی و افغانستانی در وضعیت های بسیار وخیم رنج می برند.۴۵ درصد از این سربازان‌ آمریکایی تاکید کردند که شاهد جنازه ‌های غیر نظامیانی بودند که در جریان خشونتها در عراق کشته و یا به شدت مجروح شدند.
بر بنیاد گزارش ارائه شده از سوی کمیته امور سربازان نظامی مجلس سنای آمریکا نیمی از این سربازان تحت درمان قرار گرفته اند اما هنوز نتایج خوبی برای بهبود آنها حاصل نشده است.پتی موری ، رییس کمیته امور سربازان در مجلس سنای آمریکا در این باره می گوید : تعداد زیادی از نظامیانی که در آن سوی مرزها خدمت می کنند دچار بیماری های روانی شده اند و به همین دلیل به وطن باز می گردند و من بسیار نگران و متاسفم که ما بدون آمادگی وارد این جنگ های طولانی شدیم.
پل سولیوان ، از فعالان حقوق نظامیان آمریکا نیز اذعان داشت : در سال ۲۰۳۳ میلادی پیش بینی می کردیم که تنها شاهد ۵۰ هزار بیمار روانی تا پایان دو جنگ عراق و افغانستان باشیم اما اکنون با آمار بسیار وحشتناکی در این زمینه مواجه هستیم.
سولیوان تاکید کرد : بر اساس ارزیابی ها تا پایان سال ۲۰۱۳ میلادی بیش از یک میلیون بیمار روانی از دو جنگ طولانی عراق و افغانستان خواهیم داشت.
بنابر گزارش پایگاه اطلاع رسانی کامان دریمز ، به طور کلی از ۱۰۹ هزار قربانی از آغاز جنگ های آمریکا ، شش هزار و ۲۰۰ نفر شامل کشته شدگان هستند که از این تعداد ۲۹۸ نفر در مناطق جنگی دست به خود کشی زده اند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.