افزونه جلالی را نصب کنید. Sunday, 14 July , 2024 تعداد کل نوشته ها : 694×

besharat news

سمینار فساد اداری، علل، زمینه ها و راهکارها، در ولایت دایکندی برگزار شد
21 آبان 1400 - 12:34
شناسه : 2376
بازدید 188
4
سمینار فساد اداری، علل، زمینه ها و راهکارها، در ولایت دایکندی برگزار شد به گزارش بشارت، این سمینار به روز شنبه 5-9-1390 در سالن ریاست امور زنان با سخنرانی معاون ولایت آقای رادمنش آغاز به کار کرد.
پ
پ
تاریخ شنبه ۵-۹-۱۳۹۰
سمینار فساد اداری، علل، زمینه ها و راهکارها، در ولایت دایکندی از سوی از طرف دفتر ولایت دایکندی ، بورد مشاورین ولایت، با حضور معاون ولایت، ولسوالیها، اساتید دانشگاه ناصر خسرو، و رؤسای شورای علماء بر گزار شد.
به گزارش بشارت، این سمینار به روز شنبه ۵-۹-۱۳۹۰ در سالن ریاست امور زنان با سخنرانی معاون ولایت آقای رادمنش آغاز به کار کرد.
در این سمینار، ولسوالان ولسوالیها، قوماندانان امنیه ولسوالیها، سارنوالی های ولسوالیها، رؤسای محکمه ولسوالی ها، مدیران عوائد ولسوالی ها، رؤسای شورای علمای ولسوالی ها، مدیران ثبت احوال نفوس ولسوالی ها، مدیران انکشاف دهات ولسوالی ها، رؤسای شورای انکشافی ولسوالی ها، مدیران معارف ولسوالی ها، و جمعی از متنفذین ولسوالی ها شرکت داشتند.
در نوبت پیش از ظهر سمینار، که مدیریت و دبیری آن را استاد جعفر رحیمی، مشاور در امور مالی و بودجه سازی، و استاد دانشگاه ناصر خسرو به عهده داشتند، مطالب علمی، کاربردی در موضوعات مختلف مرتبط با فساد اداری و رشوه خواری ارائه شدند.
ارائه کنندگان مقالات علمی عبارت بودند از:
آقای کمیل، مشاور در حکومت داری و انکشاف امور ولایتی، استاد حمید زکی، کادر علمی مؤسسۀ تحصیلات عالی ناصر خسرو، استاد عوض علی اعتمادی، کادر علمی مؤسسۀ تحصیلات عالی ناصر خسرو، استاد محمد علی ابراهیمی، استاد مؤسسۀ تحصیلات عالی ناصر خسرو، استاد جواد دادگر، استاد مؤسسۀ تحصیلات عالی ناصر خسرو و آمر تعلیماتی کمیسیون مستقل حقوق بشر، سلیمان علی بلیغ معاونت تربیتی ریاست معارف.
و نیز در این سمینار آقای سهراب علی اعتمادی به نمایندگی از شورای ولایتی، و از ولسوالان، ولسوال کیتی، ولسوال اشترلی، و ولسوال سنگ و تخت و بندر به سخنرانی پرداختند و دیدگاه های شان را در باره فساد اداری و راهکارها ارائه دادند و مراسم در نوبت بعد از ظهر با دعائیه آقای راشدی امام جمعه ولسوالی کیتی به پایان رسید.
گفتنی است این سمینار در نوع خود در ولایت دایکندی از اهمیت خاصی برخوردار بود، زیرا اولین سمیناری بود که در باره فساد اداری، علل و راهکارها از سوی دفتر مقام ولایت برگزار شد.
آقای استاد رحیمی در گفت و گویی با بشارت، این سمینار گفت: این سمینار به هدف تبیین وتشریح پدیده فساد، علت ها و زمینه ها وتلاش برای جلو گیری از فساد اداری و آگاهی بخشی برای عموم مسئولین و کارمندان دولت و مردم و آگاه بخشی و تعهد و پایبندی مسئولین به رعایت قوانین و اجرای آن برگزار شد.
استاد رحیمی در باره اهمیت و تاثیر گذاری این سمینار تاکید کرد: پدیده فساد امروزه یک معضل ملی در افغانستان است، و به خصوص حکومت محلی دایکندی بیش از همه در تلاشند تا با این پدیده شوم مبارزه نماید. و مردم به شدت از تبعات سوء فساد اداری رنج می برد. بنا بر این کاهش فساد اداری در حکومت محلی دایکندی باعث نزدیکی روابط ملت و ودولت می گردد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.