افزونه جلالی را نصب کنید. Sunday, 14 July , 2024 تعداد کل نوشته ها : 694×

besharat news

چهار سرباز ایتالیایی در افغانستان زخمی شدند 
21 آبان 1400 - 5:30
شناسه : 2238
بازدید 110
4
چهار سرباز ايتاليايي در افغانستان زخمی شدند  گروه خبری بشارت: چهار سرباز ايتاليايي روپنجشنه در 10 كيلومتري جنوب میدان هوایی هرات در افغانستان؛ به دنبال حادثه انفجار بمب به شدت مجروح شدند.
پ
پ
پنجشنبه : ۱۳ اسد ۱۳۹۰
گروه خبری بشارت: چهار سرباز ایتالیایی روپنجشنه در ۱۰ کیلومتری جنوب میدان هوایی هرات در افغانستان؛ به دنبال حادثه انفجار بمب به شدت مجروح شدند.
به گزارش ایرنا از منابع خبری، ستاد مشترک ارتش ایتالیا در بیانیه ای اعلام کرد که ۴ نظامی سوار بر یک خودروی زرهی از نوع ‘لینچه’ ، به دنبال انفجار بمب مجروح شدند اما در خطر جانی قرار ندارند.
این نظامیان که در حال گشت زنی در روستایی در ۱۵ کیلومتری جنوب شرق هرات و پنج کیلومتری شرق پایگاه ‘کمپ آرنا’ بودند پس از انفجار از ناحیه پا جراحت برداشته و یکی از انها تحت عمل جراحی قرار گرفت.
جریان امروز بار دیگر به مناقشات داخلی ایتالیا در باره ماموریت در افغانستان دامن زد و ‘آنتونیو دی پیئترو’ رهبر حزب ارزش های ایتالیا گفت: ما به افغانستان رفتیم تا صلح را به انجا ببریم اما برعکس هر روز سربازان ما بیهوده در خطر مرگ قرار می گیرند زیرا در انجا تنها مبارزه با تروریسم نیست بلکه یک جنگ داخلی وجود دارد .
وی افزود: بن لادن از مدت هاست که مرده است و هدف ماموریت ما در افغانستان نیز در اغازضربه به او بود.امروز ناتوانی دولت ایتالیا همواره روشن تر است، دولتی که توان تصمیم گیری ندارد و نمی تواند از منطق جنگ فاصله بگیرد، لیاقت اداره کشورمان را ندارد .
از آغاز ماموریت ایتالیا در افغانستان ازسال ۲۰۰۴ میلادی تاکنون ۴۱ نظامی این کشور کشته شده اند.
اکثر قربانیان ایتالیایی درافغانستان دردرگیری های مسلحانه کشته شده اند، اما مواردی نیز بر اثر تصادف، بیماری و حتی خودکشی درحین ماموریت به افغانستان، جان باخته اند.
ایتالیا درچارچوب نیروهای بین المللی(ایساف) درافغانستان سه هزار و۳۰۰ نیرو دارد و فرماندهی نیروهای بین المللی مستقر درغرب افغانستان را نیز عهده دار است.
احزاب اپوزیسیون و افکارعمومی ایتالیا ضمن مخالفت شدید با حضور نیروهای این کشور در افغانستان، خواهان عقب نشینی فوری نظامیان ایتالیایی از مناطق جنگی این کشور هستند.
دولت ایتالیا درماه گذشته ۷۰۰ میلیون یورو بودجه برای تمدید ماموریت های نظامی خارج از کشور ازجمله افغانستان اختصاص داد اما این لایحه دولت با مخالفت پارلمان این کشور رو به رو شده است.
قراراست ازمجموع ۹هزار و ۹۵۰ نظامی ایتالیایی در۲۳ ماموریت نظامی خارج از کشور، دوهزار و ۷۸ نظامی تا پایان سال به کشور فراخوانده شوند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.