افزونه جلالی را نصب کنید. Monday, 4 July , 2022 تعداد کل نوشته ها : 682×

besharat news

در اثر حمله طالبان به یک مدرسه ۳۰۰ نسخه قرآن کریم آتش گرفتند
22 آبان 1400 - 15:49
شناسه : 2421
بازدید 19
0
در اثر حمله طالبان به یک مدرسه ۳۰۰ نسخه قرآن کریم آتش گرفتند در اثر حمله طالبان به یک مدرسه ۳۰۰ نسخه قرآن کریم آتش گرفتند
پ
پ

سه شنبه ۱۷ – ۵ – ۱۳۹۱

در اثر حمله طالبان به یک مدرسه ۳۰۰ نسخه قرآن کریم آتش گرفتند

دهها نفر در اعتراض به آتش زدن قرآن کریم در ولایت نورستان،دست به تظاهرات زده اند.

تظاهرکنندگان می گویند، در نتیجه حمله افراد مسلح به این مکتب و آتش زدن به آن، دهها نسخه قرآن که در این مکتب نگهداری می شد، آتش گرفته است.

به گزارش بی بی سی ، غلام الله، فرمانده پلیس نورستان به بی بی سی گفت که این مکتب در ولسوالی وایگل، از سوی افراد طالبان مورد حمله قرار گرفته است.

او گفت که از این ساختمان، هم به عنوان مکتب و هم به عنوان مدرسه دینی استفاده می شد و حدود سه صد نسخه قرآن در حمله طالبان به این مکتب آتش گرفته است.

فرمانده پلیس نورستان گفت که تعداد تظاهرکنندگان حدود دوازده صد نفر بوده است. این آمار از سوی منابع مستقل قابل تائید نیست.

نوارهای صوتی از جریان تظاهرات که به دفتر بی‌بی‌سی رسیده، می رساند که تظاهرکنندگان شعارهای علیه مهاجمان مسلح سر داده و خواستار شناسایی و مجازات افرادی شده اند که به این مکتب حمله کرده اند.

مقامات می گویند، مکتبی که مورد حمله قرار گرفته، از سوی دانش آموزان دختر و پسر در ساعات جداگانه مورد استفاده قرار می گرفت و حدود سه صد دانش آموز در آن درس می‌خواندند.

تظاهرات مشابه در گذشته در اعتراض به سوزاندن نسخه های قرآن در پایگاه نظامیان خارجی در افغانستان، بارها به خشونت کشیده شده و تلفات انسانی در پی داشته است.

مقامات می گویند، تظاهرات تازه در ولایت نورستان، مسالمت آمیز بوده است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.