افزونه جلالی را نصب کنید. Wednesday, 30 November , 2022 تعداد کل نوشته ها : 697×

besharat news

مردم دایکندی با تظاهرات گسترده کشتار مردم هزاره را در کویته پاکستان محکوم کردند
22 آبان 1400 - 15:28
شناسه : 2394
بازدید 38
1
مردم دایکندی با تظاهرات گسترده کشتار مردم هزاره را در کویته پاکستان محکوم کردند مردم دایکندی با تظاهرات گسترده کشتار مرده هزاره را در کویته پاکستان محکوم کردند
پ
پ
چهارشنبه ۶ ثور ۱۳۹۱
مردم دایکندی با تظاهرات گسترده کشتار مرده هزاره را در کویته پاکستان محکوم کردند
به گزارش بشارت، مردم ولایت دایکندی روز چهارشنبه ۶ ثور ۱۳۹۱ با تظاهرات گسترده کشتار هدفمند و بی رحمانه هزاره ها را به وسیله گروههای تروریستی و افراطی در کویته پاکستان به شدت محکوم کردند.
این تظاهرات با شرکت اقشار مختلف مردم، علماء و اساتید حوزه، متعلمین و دانشجویان، اعضای شورای ولایتی، نهادهای جامعه مدنی، متنفذان و ریش سفیدان قومی و گروهی از زنان و بانوان از بازار نیلی تا دفتر ولایتی ملل متحد در دایکندی(UNAMA) تحت تدابیر شدید امنیتی بر گزار شد.
تظاهر کنندگان در حالی که پلاکاردهای ضد خشونت و عکس شهدای مردم هزاره پاکستان را با خود حمل می کرد، شعارهای بر ضد ترور و کشتار را سر دادند وکشتار مردم هزاره پاکستان را توسط گروه های تروریست و افراطی محکوم کردند.
تظاهر کنندگان همچنین شعارهای بر ضد تروریستها در افغانستان می دادند و حملات تروریستی اخیر کابل را نیز محکوم کردند.
در پایان مظاهره کنندگان در مقابل دفتر ولایتی سازمان ملل«یونما» تجمع کردند، آقای فاضلی امام جمعه شهر نیلی سخنرانی نمودند و کشتار هزاره ها را در پاکستان محکوم نمودند.
در پایان تظاهرکنندگان قطع نامه ده ماده ای صادر کردند، و رونوشت آن به وسیله ستاد برگزاری تظاهرات به دفتر ریاست جمهوری اسلامی افغانستان، دفاتر معاونین رییس جمهور، مجلس ملی و مجلس سنای افغانستان ، دفتر ولایتی ملل متحد در ولایت دایکندی، دفتر ولایتی کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان در ولایت دایکندی، سفارت پاکستان در کابل، سفارت ایالات متحده در کابل، سفارت خانه های کشورهای عضو ناتو، رسانه های ملی و بین المللی فرستاده شد.
در این قطعنامه پاکستان به عنوان لانه تروریسم بین المللی خوانده شده است. و نخبگان هزاره به وسیله خفاشان سیه دل در آن کشور به شهادت می رسند.
همچنین تظاهر کنندگان در بخشی از بندهای قطعنامه از مدعیان مبارزه با تروریسم خواستند که از حالت انفعالی برآمده و به جای مذاکره با تروریستان به تعهدات خویش در برابر حضور فیزیکی در کشور ما عمل کنند.
تظاهر کنندگان از جامعه جهانی به خصوص سازمان ملل خواستند که که بر دولت پاکستان فشار آورده و از نسل کشی و تصفیه نژادی در این کشور جلوگیری به عمل آورند.
شهر نیلی – غلام حسین رحیمی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.