افزونه جلالی را نصب کنید. Friday, 21 June , 2024 تعداد کل نوشته ها : 694×

besharat news

کمکهای جهانی به ولایات محروم از جمله دایکندی نیازمند هماهنگی حکومت مرکزی است
22 آبان 1400 - 15:40
شناسه : 2409
بازدید 115
2
کمکهای جهانی به ولایات محروم از جمله دایکندی نیازمند هماهنگی حکومت مرکزی است ولایات محروم از جمله ولایت دایکندی از بی توجهی حکومت مرکزی همواره در رنج است.
پ
پ

۵ شنبه ۵ اسد ۱۳۹۱

ولایات محروم از جمله ولایت دایکندی از بی توجهی حکومت مرکزی همواره در رنج است.

خشکسالی ، فقر و محرومیت، ویرانی مکاتب، خراب بودن راههای مواصلاتی، پایین بودن وضعیت بهداشت و درمان، و هزاران مشکل دیگر زندگی را بر مردمان این دیار سخت و سنگین کرده است.

سه شنبه ۳ اسد ۱۳۹۱ نماینده ویژه سفارت آمریکا و نماینده ناتو به این ولایت سفر نمودند.

نماینده سفارت امریکا در سفرش به ولایت دایکندی به والی و مقامات محلی ولایت دایکندی خاطر نشان کرد که پروژه های امریکا، به ولایات و مناطقی داده می شود که از امنیت بالایی برخوردار است. ولی این کار نیازمند هماهنگی با حکومت مرکزی افغانستان است.

والی ولایت دایکندی آقای ارزگانی در دیدار نماینده سفارت آمریکا با اشاره به وضع امنیتی ولایت دایکندی و برخوردار از امنیت بالا گفت: که فساد اداری در این ولایت در سطح پایین قرار دارد. در زمینه مبارزه با کشت و قاچاق مواد مخدر نیز در این ولایت موفق بوده اند. و پدیده کشت مواد مخدر در این ولایت به صفر رسیده است. تنها در برخی از نوارمرزی های ولایت با ولایت ارزگان و هلمند امسال کشت شده بوده که در اقدام پلان شده وهمه جانبه به کلی تخریب شد.

در این دیدار نماینده سفارت آمریکا همچنان تاکید کرده است که آنان کمکهایش را در هماهنگی با حکومت مرکزی انجام می دهند و بدون هماهنگی حکومت مرکزی افغانستان به گونه مستقل کار کرده نمی تواند.

اظهار نماینده سفارت آمریکا دولت افغانستان را گویا مسئول بی توجه به ولایت دایکندی می داند، به هرصورت آنچه که در این ولایت است، بی خبری از کمکهای جهانی به این ولایت است

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.