افزونه جلالی را نصب کنید. Friday, 21 June , 2024 تعداد کل نوشته ها : 694×

besharat news

گروه های تروریستی لشکرجهنگوی و طالبان رابطه تنگاتنگ دارند
22 آبان 1400 - 16:29
شناسه : 2460
بازدید 115
2
گروه های تروریستی لشکرجهنگوی و طالبان رابطه تنگاتنگ دارند گروه خبری بشارت: رحمان ملک وزیر داخله پاکستان خبر از رابطه تنگاتنگ میان گروههای تروریستی لشکر جهنگوی و طالبان خبر داد
پ
پ


دو شنبه ۶ حوت ۱۳۹۱
رحمان ملک وزیر داخله پاکستان گفت که ملک اسحاق و مولوی ˈاحمد لدهیانویˈ که رهبری دو گروه از شاخه های لشکر جهنگوی با نام سنت و الجماعتˈ را به عهده دارند پیوسته با اعضای گروه طالبان در تماس بوده اند.

رحمان ملک وزیر داخله پاکستان گفت که ملک اسحاق و مولوی ˈاحمد لدهیانویˈ که رهبری دو گروه از شاخه های لشکر جهنگوی با نام سنت و الجماعتˈ را به عهده دارند پیوسته با اعضای گروه طالبان در تماس بوده اند.

گروه خبری بشارت: رحمان ملک وزیر داخله پاکستان خبر از رابطه تنگاتنگ میان گروههای تروریستی لشکر جهنگوی و طالبان خبر داد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وحدت نیوز، رحمان ملک وزیر داخله پاکستان گفت که ملک اسحاق و مولوی ˈاحمد لدهیانویˈ که رهبری دو گروه از شاخه های لشکر جهنگوی با نام سنت و الجماعتˈ را به عهده دارند پیوسته با اعضای گروه طالبان در تماس بوده اند.

حکومت پاکستان از ارتباط تنگاتنگ میان گروههای تروریستی لشکر جهنگوی و شبه نظامیان طالبان خبر داده است. رحمان ملک وزیر امور داخله پاکستان روز دوشنبه اعلام کرد که رهبران این دوگروه تروریستی از مدت ها به این طرف باهم در ارتباط بوده اند.

رحمان ملک وزیر داخله پاکستانˈ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در شهر ˈخانیوالˈ ایالت پنجاب گفت ملک اسحاق (رییس بازداشت شده گروه تروریستی لشکر جهنگوی) و مولوی ˈاحمد لدهیانویˈ که رهبری دو گروه از شاخه های لشکر جهنگوی با نام سنت و الجماعتˈ را به عهده دارند پیوسته با اعضای گروه طالبان در تماس بوده اند. رحمان ملک گفت که با توجه به اقدامات دولت و سازمان های امنیتی برای ممنوع کردن فعالیت این گروههای غیرقانونی در حال حاضر بسیاری از عناصر کلیدی و برخی سرکرده های این گروه ها شکست خورده و در نقاط مختلف پاکستان متواری هستند. وزیر داخله پاکستان با انتقاد از عملکرد دولت ایالت پنجاب و عدم اتخاذ اقدامات مناسب علیه این گروههای غیرقانونی گفت هم اکنون فهرستی از اسامی (۷۳۴ نفر) تروریست های وابسته به این گروهها در اختیار دولت ایالت پنجاب قرار گرفته و این افراد باید هرچه سریعتر بازداشت شوند.

لشکر جنگهوى، گروه مرتبط به القاعده بوده که در سال ١٩٩۶میلادى در پاکستان ایجاد شده و امریکا، بریتانیا، کانادا و پاکستان آنرا به عنوان گروه دهشت افگن شناخته اند. این گروه مسئوول رویدادهای خونباری در افغانستان و پاکستان بوده اند. این گروه تروریستی مسوولیت دو انفجار مرگبار در شهر کویته در دو ماه اخیر را که منجر به کشته شدن نزدیک به ۲۰۰ نفر و زخمی شدن صدها نفر دیگر شد را نیز؛ به عهده گرفته بودند. بدنبال حمله تروریستی اخیر این گروه در شهر کویته نخست وزیر پاکستان دستور عملیات وسیع علیه این گروه را صادر کرد. ملک اسحاق رهبر این گروه تروریستی در اولین ساعات عملیات نیروهای امنیتی پاکستان از ایالت پنجاب باز داشت شد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.