افزونه جلالی را نصب کنید. Saturday, 26 November , 2022 تعداد کل نوشته ها : 697×

besharat news

اولین جشنواره ادبیات مقاومت و جهاد افغانستان برگزار می شود
24 آبان 1400 - 17:44
شناسه : 2490
بازدید 44
2
اولین جشنواره ادبیات مقاومت و جهاد افغانستان برگزار می شود گروه خبری بشارت: به گزارش آوا پرس، نخستین جشنواره ادبیات با موضوع مقاومت و جهاد افغانستان و نیز بحث هجرت و تبعات آن، در قالب داستان های کوتاهِ کوتاه به همت بنیاد ادبیات داستانی ایران و انتشارات هزاره ققنوس برگزار می شود.
پ
پ

پنجشنه : ۵ اسد ۱۳۹۱

گروه خبری بشارت: به گزارش آوا پرس، نخستین جشنواره ادبیات با موضوع مقاومت و جهاد افغانستان و نیز بحث هجرت و تبعات آن، در قالب داستان های کوتاهِ کوتاه به همت بنیاد ادبیات داستانی ایران و انتشارات هزاره ققنوس برگزار می شود.
بتول سید حیدری دبیر این جشنواره و مسئول هیئت داوران، در گفتگو با خبرگزاری آوا گفت: این جشنواره برای سومین بار است که در ایران برگزار می شود که امسال بخش جانبی آن به ادبیات داستانی افغانستان اختصاص داده شده است و از سال های آینده کشورهایی همچون؛ فلسطین، لبنان، مصر و سایر دول نیز وارد خواهند شد.

وی افزود: داستان نویسان، نویسندگان و خبرنگاران می توانند نوشته های خود را تحت عنوان مقاومت و جهاد ملت افغانستان و بحث هجرت و تبعات آن، برای شرکت در این جشنواره ارائه دهند.

بتول سید حیدری در ادامه گفت: آثار و نوشته های ارائه شده باید در قالب داستان کوتاه کوتاه (مینی مال) و (فلش فیکشن) باشد و از ارسال آثاری که در جشنواره های گذشته رتبه ای را کسب نموده و یا نوشته هایی که در قالب کتاب می باشند و مجموعه هایی که قبلا به چاپ رسیده اند، خودداری گردد.

وی تصریح نمود: علاقمندان به شرکت در این جشنواره می توانند آثار و نوشته های خود را تا ۲۸ اسد سال روان همزمان با سالروز استقلال افغانستان به آدرس اینترنتی tasnim.dastan@yahoo.com و tasnim.farhang@yahoo.com ارسال نمایند.

مسئول هیئت داوران خاطر نشان کرد: آثار برگزیده در قالب مجموعه کتاب ادبیات پایداری افغانستان (داستان کوتاه کوتاه) با ذکر نام صاحب نوشته، چاپ و منتشر می‏گردد.

وی با اشاره به اینکه تا کنون ۷۲ اثر از کشورهای افغانستان، ایران، پاکستان و سوریه ارسال شده است، اظهار داشت: مرحله ی داوری این جشنواره پس از اتمام زمان ارسال داستان ها آغاز می شود و خانم تینا محمد حسینی، استاد سیداسحاق شجاعی و خانم بتول سید حیدری داوری این جشنواره را بر عهده دارند.

گفتنی است، در برپایی این جشنواره موسسه‏ی فرهنگی-هنری تسنیم که متعلق به گروهی از جوانان پویا و فعال کشورمان می‏باشد و در داخل کشور هم فعالیت دارند و نیز بخش فرهنگی سفارت افغانستان در این راستا با ما همکاری می نمایند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.